Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tehetnék? Magántanuló voltam

Mit tehetnék? Magántanuló voltam

Figyelt kérdés

Magántanuló voltam sok évig, de a végén már nagyon nem szerettem, ezért szeptember óta már járok rendesen iskolába, ráadásul elég erősbe. Az osztályba nagyon nem sikerült beilleszkednem, és ez egyre rosszabb. Fogalmam sincs miről beszéljek velük, régen sose töltöttem ennyi időt senkivel. Az osztálytarsaim nem tudják hogy magántanuló voltam.

Ráadásul a jegyeim is rosszak, kb. 4es átlagom lett. Nagyon sokszor az volt, hogy tanultam a dolgozatokra, de full nem azt kérdezték amit megtanultam. Tanulmányi versenyeken viszont közben tök jó helyezéseket érek el.


Egyre elkeseredettebb vagyok, teljesen össze vagyok törve. Nagyon sokat sírok, amitől viszont sztem mégjobban megutálnak. A suliból csak a többi osztályból vannak barátaim, akikkel ritkán találkozok, pl szakkörökön.

A szüleimmel elég rossz a viszonyom, lelkileg egyáltalán nem, tanulmányilag nagyon minimálisan segítenk, akkor is általában örjöngés lesz a vége.


Egész életemben nagyon magányos voltam, minden ismertségem csak felszínes volt. Azt hittem ez természetes mert magántanuló vagyok, de most se lett sokkal jobb. Fogalmam nincs miért vagyok ilyen, mit tudnék csinálni:(



jan. 25. 09:41
 1/2 anonim ***** válasza:
63%

Nekem gimi alatt simán csak suli váltásom volt, de az is nehéz volt. Szerintem keress fel egy pszichológust, hogy egy külső szemlélővel is meg tudd ezeket beszélni. Nekem sokat segített, hiszen teljesen más tippeket tudott adni mint a barátaim vagy a szüleim.

Addig is koncentrálj a barátaidra, akik vannak más osztályokból. Velük miről szoktatok beszélgetni? Esetleg ugyanazok a témák nem működhetnek az osztálytársaidnál is?

jan. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
30%
Biztos nem véletlenül voltál magántanuló. A pszichológus majd megmondja, hogy például autizmusra vagy szociális fóbiára gyanakodjatok-e.
jan. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!