Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kedves tanár kollegák!15 éve...

Edinasz kérdése:

Kedves tanár kollegák!15 éve tanítok,és most a munkahelyemen kötelező a 32 óra bent tartózkodás. Érdwkelne,hogy nálatok is így van? Olvasom sok helyen,hogy napközis állást hirdetnek -csak délután-és teljes állás.

Figyelt kérdés
Természetesen úgy nem jön ki a 32 óra bemt tartózkodás. A másik,hogy ti is az adható legkisebb fizetést kaptátok ? 2024.02 hótól? Az én ismerőseim mind a legalját kapták a ped1-2 ben. Köszönöm szépen a válaszokat!

febr. 7. 23:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%

A bértábla szabja meg, hogy a végzettséged és a pályán eltöltött idő alapján mennyi a fizetésed.


Tanítottam egy évfolyamon , 5 osztályban, magyart, napi hat órában. Heti kötelező 2 korrepetálás, plusz heti egyszer 4 óra tanulószoba. Osztályfőnök voltam.

+ a munkaközösségi értekezletek, fogadó órák, kötelező családlátogatások, felkészítés ünnepekre, stb., stb.

Kötelező volt a részletes óravázlat; a tehetségesek versenyen való indítása, kísérese.


Hát az napi 8-10 óra volt átlagosan.


Arany életetek van.

Nem nyavalyogni! Tanítani.

febr. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ne bukott tanár írjon már,hanem olyan,aki pár hónapja még 200 ért dolgozott...és nem nyavajogtam te prinitív,hanem kérdeztem.

Ugye ugye otthagytad a pályát,mert ennyiért nem dolgoztál te nyomorék!

Amúgy meg hónapok óta nincs is bértábla ,hol élsz,hogy ezt se tudod?...azért kérdezek

febr. 8. 06:47
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Elnézést, hogy nem a témához kapcsolódik, de hogyan lehetsz Te pedagógus ilyen helyesírással és ilyen stílussal? Sajnos, mindenütt csak a szemkiszúrás megy, de a médiában mégis jó hírverés. Kevesen tudják, hogy a rendőrségen dolgozó civilek 3 éve egy fillér emelést nem kaptak, mégis a hivatásos állomány túl van fizetve.
febr. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én iskolákban nincs kötelezően előírt heti 32 óra benttartózkodás. Az óráim megtartása után mehetek haza.


Pedagógus 2 vagyok. Az 555 ezer bruttóra rájón még az egyetemi végzettségért és a hiányszakért járó százalék. Így bruttó 623 ezer a fizetések. Ezt az októberi bérből számolták ki. Októberi bruttó bér *1,29*1,04*1,02=623 ezer.


Jelenleg is tanárhiány van. Ha nem tetszik az iskolád akkor keress egy másikat vagy válts pályát!

febr. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Több tanár rokonom van. Mindegyik bent van legaláb ennyit a suliban mire minden adminisztratív meg szervezési, meg versenyre készítős dolgával végez. Hogy a vezetés mennyire strigulaázza ezt, arról nincs infóm.
febr. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha napközis állás érdekel, legegyszerűbb, ha bemész az adott iskolába, és megkérdezed a viszonyokat. Nyilván nem fogják hirdetni, hogy bemész délre, és fél 5-kor eljössz, de négyszemközt valószínűleg elmondja az igazgató, mi a gyakorlat.


Ami a fizetéseket illeti, az az általános, hogy a sáv minimuma, amire természetesen jöhetnek pótlékok.

febr. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Csak annyit kell bent lenni, ahány óra van, beleértve a korrepetálásokat, versenyre felkészítéseket, és egyebet, pl. ebédeltetés, értekezletek. Viszont az adminisztráció, dolgozat összeállítása, javítása, órákra készülés inkább otthon, persze nem tilos bentmaradni, csak hát a körülmények miatt otthon hatékonyabb.

Bér: Minimum+egyetemi végzettség.

febr. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
*bent maradni
febr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mennyi rosszindulatú ember...senki nem mondta,hogy bajom van a fizetéssel. Teljesen normálisan kérdeztem,mert kìváncsi voltam. (Mivel q jogszabályban tól-ig van)A stílus meg az első válaszolónak szólt,aki bunkón válaszolt. Igen,sokszor hallottam már,hogy csak délutános tanás stb.. Az előző munkahelyemen sem lesték a 32 órát,mivel itthon még egy csomó időt töltök munkával.Továbbá azért kérdeztem itt,mert a fizetésekről nem illik és nem szoktak személyesen kérdezgetni,így név nélkül meg meg merik mondani,ha valaki nem a bér alsó értékét kapta. De ahogy látom,meg egy-két tanárismerősömtől hallom,fixen a legkevesebbet kapta mindenki.Köszönöm az értelmes válaszokat!Eddig is tanítottam ,ezután is fogok bármennyit adnak. Bocsánat a kívácsi természetemért...
febr. 8. 14:31
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

"De ahogy látom,meg egy-két tanárismerősömtől hallom,fixen a legkevesebbet kapta mindenki"


A gyenge képességű, értéktelen pedagógusok kapták a bér alsó értékét, akik jelentéktelen intézményben oktatnak. Ahol én oktatok ott br 800 az alja, de ez olyan elit budai gimnázium, hogy ilyen modorral és stílussal téged a kisegítő osztálybe sem vennének fel, nemhogy tanárnak.


Üdv: egy 25 éves oktatói tapasztalattal rendelkező fejlesztőpedagógus, erasmus koordinátor és magántanár

febr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!