Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Ajánljatok légyszi erős gimnáziumot, ahova úgy is behívnak szóbelizni, hogy az írásbelit elrontottam (össz: 57 p)! 5-ös tanuló vagyok.

febr. 12. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten?

Az igazán erősekben nincs esély 57 ponttal.

A legerősebbek, ahová talán lehet esély (de necces): Xantus, Ady, Teleki, Szinyei, Leövey, Kosztolányi, Móricz, Arany, Vörösmarty...

De legyenek ezeknél gyengebbek is a listádon, pl. Petőfi, Kerék, BIG, Bródy, Szent Anna, Szent Benedek, Ward Mária, Szent-Györgyi, Weöres, Budai...

febr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es jókat írt. Nekem még a budai oldalon a Tamási és a Szabó Lőrinc jutott eszembe. A Szabóban az angol nyekes osztály lenne inkább esélyes a kéttan nem biztos.
febr. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Néhány budapesti gimnázium (nem tudom, melyik van hozzád közel):

Előző két év behívási ponthatárai:

Xántus: 2023: 110/150, 2022: 105/150 Ha idén behívnak, akkor egy max. közeli szóbelivel talán lehetséges (leginkább az orosz NYEK)


Teleki: 2023: 100/150, 2022: 90/150 Tavaly a 4 éves tagozatokra max pontos szóbelivel sem vettek volna fel. 1+4-es tagozatok esélyesek lehetnek egy nagyon jó szóbelivel, ha eléred a behívási ponthatárt.


Móricz: 2023 és 2022: 100/150

matek és 4 éves angol tagozatra max pontos szóbelivel sem vettek volna fel tavaly. Angol nyekre 96%-os, természettud: 98%-os, történelemre 88%-os szóbelivel jutottál volna be


Nincs behívási ponthatár, de csak nagyon jó szóbelivel lehet esélyes: Tamási, Sashegyi Arany, Kosztolányi


Forrai: angol tagozatra behívnának szóbeli meghallgatásra idén. Ponthatár: 90/150. Tavaly 150/200 volt az utolsó felvett pontszáma, tehát tavaly egy 86%-os (43 pontos szóbelivel) felvettek volna.


Zrínyi: nincs szóbeli, ide tavaly felvettek volna


Ha vallásos suli is szóba jöhet:

Szent Margitba tavaly 60 pontos központitól, 2022-ben 55 pontos központitól hívták be szóbelizni a jelentkezőket.

Szent Angéla, Szent II. János Pál úgy tudom nincs behívási ponthatár, de színvonalas sulik

febr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!