Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért néznek rám furán amikor...

Miért néznek rám furán amikor megmondom hogy nem akarok kollégiumba menni?

Figyelt kérdés

Ősztől, ha minden jól megy egyetemista leszek egy vidéki egyetemen. Egy kisebb faluban lakom kb. 35 km-re az iskolától. A busz és vonatjárarok nem közlekednek közvetlenül a városba, kb 1 óra 40 perc lenne mivel át kellene szállnom és ott majdnem 50 perc menne el az átszállással. Ez nem kivitelezhető számomra.


Nemrég leraktam a jogsim elsőre, egész jól vezetek, az oktató is megdicsért. Itthon is én vezetem az autót, több rokonom is mondta, hogy szépen megyek. Ha minden jól megy lesz egy kis kocsi is ami bejáráshoz tökéletes lesz, így az út is csak fél óra lenne. Ebben itthon minden támogatást megkapok, senki nem ellenezte az ötletem. Az üzemanyag tudom hogy nem a legolcsóbb, de még mindig jobb mint egy koszos kollégiumban rohadni.


A legnagyobb problémám viszont az, hogy amikor megmondtam ismerőseimnek és tanáraimnak hogy hova megyek, többen is mondták hogy: "Na majd kirepülsz a fészekből" meg "Megtudod milyen az egyetemista élet". Erre rávágtam hogy én nem megyek sehova, reggel bemegyek, aztán az órák után hazamegyek. Ekkor meg úgy néznek rám mint egy idegenre. Őszintén nekem a tanulás is csak úgy megy hogy itthon leülök és tanulok. A hangoskodást meg szintén nem bírom. Még az is más lenne ha ismerősökkel zárnának egybe, de én idegenekkel biztos nem fogom megosztani az életem. Semmi közöm hozzájuk.



febr. 17. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
A koli (valamint a katonaság stb.) a benne részt vevőkben mély nyomot hagy. Mint egy 24/7 buli, rengeteg barátsággal, impulzusokkal, sok szexszel (sok csajjal/pasival, ha nem vagy töketlen) stb. Sok ember számára ez az első kilépés a szülői fészekből. Nehéz ezt leírni, de az biztos, hogy rengeteg beszélgetésből, buliból, barátságból, szerelemből stb. maradsz így ki. A te döntésed, de ez olyan valami, amit csak egyszer lehet megtapasztalni.
febr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Érthető a nézőpontod teljesen. 35 km miatt én se lennék kolis. Sokkal nyugisabb otthon élni és tanulni, mint összezsúfolva lenni több emberrel egy szobában. Ettől még ugyanúgy eljárhatsz a rendezvényekre is, meg nem is muszáj egyből órák után hazamenni.
febr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A szórakozás hétvégi dolog, engem idegesítene ha hétköznap is állandó ivászat és szex lenne mellettem.
febr. 17. 20:35
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Azért néznek rád furán, mert a többség örül, ha elmehet otthonról.

Mondjuk én napi 2,5 órát ingáztam oda-vissza, hogy ezt elkerüljem, szóval egyet tudok érteni veled.

Azért azt kalkuláld bele, hogy a benzin egy dolog, de a parkolás milyen az egyetem környékén?

febr. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Voltam kolis egy évet , utána bejartam. És el is végeztem a szakot. Kihagyhato élmény. Sok kollégista aki jó részt a buliért van ott az első egy két év után úgyis kiesik, kibukik jó eséllyel. Mernok szakon voltam. Par kivitelt leszamitva, aki buli mellett is tudott neha nemet mondani is tanult, majdnem hogy többen elvégezték akik nem koleszosak voltak. A heti 3 bulit meg engedjen meg magának egy média szakos .
febr. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyebkent mondom ezt úgy, hogy volt elég bulis időszakom nekem is. De aki az egyetemre ezért megy, az jó eséllyel el sem végzi vagy dupla annyi idő alatt. Persze komolyabb szakok esetében.
febr. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Ha jól vezetsz hajnalban a sötétben, vadállatveszélyben, vizes úton, szakadó esőben, jeges úton is, akkor miért ne. Az üzemanyagköltség magas lesz, de az albérlet is sokba kerülne, ha a kollégium kizárt.

De nem minden kollégium egyforma. Nincs ott magánkollégium, ahol vannak külön szobák egy fő részére? Ott meglenne a saját élettered.

febr. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7, 35 km miatt nem kell hajnalban indulnia.
febr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem azért ez elég fárasztó lesz. Azt is kalkuláld bele, hogy lehet lesz majd pl. 8-kor órád, aztán a következő mondjuk délben, utána meg délután 4-kor, közöttük 2,5 órás szünetekkel, amikor nem tudsz hazamenni, ledőlni és pihenni egy kicsit, mint mások, hanem egész nap talpon leszel. Korán kell majd elindulnod, és későn fogsz hazaérni. Szerintem ez olyasmi, ami kényszerből oké mondjuk 1 féléven keresztül, ha nagyon muszáj, de 3-5-6 évig nem túl ideális.
febr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
9: ezekben a nagyobb akár, 4-5 órás szünetekben gyönyörűen mrgtudtam írni a beadnadokat, zhra készülni etc. Könyvtárban vagy üres teremben .
febr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!