Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Olyankor mi van ha egy szerző...

Olyankor mi van ha egy szerző xyné? Hogy kell lehivatkozni? (lent)

Figyelt kérdés

"alapesetben"

2 szerző esetében:

(Kovács-Nagy 2024)


De mi van akkor, ha a nevük Kovácsné Balogh Etelka és Nagy Istvánné

akkor (Kovácsné Balogh - Nagy 2024 )?


márc. 4. 13:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kovácsné - Nagyné.
márc. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

lehet így "rövidíteni" őket?

Mármint szóban nyilván oké, de dolgozatban lehet így használni?

márc. 4. 14:15
 3/16 anonim ***** válasza:
Minek roviditeni? Kiirod a teljes nevet, problema megoldva. Elfer, nem?
márc. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tőlem aztán még az utca nevük is elférhetne... nem azért szeretnék rövidíteni, hanem mert a szabályzatban az áll, hogy a fenti módon kell feltüntetni, vezetéknév- vezetéknév évszám ,csak ebben az esetben nem lehet úgy
márc. 4. 14:37
 5/16 anonim ***** válasza:

Te jézus isten...kötőjel két szerző neve közt...


Először tegyük tisztába a kérdés megválaszolásához nem elhagyható, kötelezően szükséges információt!

Tehát:

Mi a hivatkozási stílus neve amit használtok?


(Ha nem találod, add meg az egyetem és a kar nevét, kikeressük magunk.)

márc. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Te jézus isten... ebbe mi olyan meglepő?

Hány szakdogát írtál már?


Ez az elvárt, de véletlenül se zavartasd magad ;)

Nincs mit kikeresni, pontosan onnan másoltam, csak más neveket használtam fel.

márc. 4. 18:54
 7/16 anonim ***** válasza:

"ebbe mi olyan meglepő?"

Az, hogy a létező többszáz hivatkozási stílus közül (bár ugye lehetetlen mindegyiket ismerni, de már több, mint 50 félével dolgoztam), abból pedig a 10-15 legnépszerűbbet kívülről ismerve, sem jut eszembe olyan hivatalosan elismert és használt hivatkozási stílus amiben több szerző esetében a szövegközi hivatkozásnál kötőjel lenne használatban.


"Hány szakdogát írtál már?"

Az elmúlt 5 évben pontosan 141-et.


"Nincs mit kikeresni"

Szóval nem akarsz információt szolgáltatni annak érdekében, hogy helyes választ kaphass a kérdésedre...

márc. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ez most komolya?

Ha te nem ismered akkor nem is létezik?


Akkor még egy párat kellene írnod valószínűleg.

Az információt már szolgáltattam.


javaslom figyelmedbe az alábbi olvasnivalót:

[link]


204. oldal

"(Forrás: Ketskeméty- Izsó, 2005)"


Nálunk a "," nincs de "-" van.

márc. 4. 19:44
 9/16 anonim ***** válasza:

Na, csak megtudtuk. Szóval PTE-ETK.


A PTE-ETK "1/2014 Dékáni Utasítás a PTE ETK-n a záródolgozat/szakdolgozat/diplomamunka téma és címválasztás feltételei, készítésének formai és tartalmi követelményei, értékelési folyamata, valamint a dékáni pályamunka pályázat feltételrendszere" ( [link] ) című dokumentuma alapján,


a "VIII.11. Irodalomjegyzék" részben leírtaknak megfelelően az alábbi kettőből lehet választani szakdolgozat esetében (attól eltérni professzori/konzulensi utasításra is tilos):


a) APA (American Psychological Association)

b) ICMJE (International Committee of Medical Journal Editors) Vancouver Style.


Ehhez voltak olyan kedvesek, hogy a "2.3. Melléklet - Az irodalomjegyzék összeállításánál alkalmazható szabványstílusok" dokumentumba ( [link] ) még segítséget is adjanak.


A mellékletben megjelenített példák (amelyektől eltérőt a professzor/konzulens sem kérhet) több szerzős művekre:


APA:

**Brown, J. E., Smyth, P. T., Xu, Y.-C., Sun, T. N., Edwards, A. L., Greenwood, B., . . . Thomas, A. B. C.** (2009). APA style: How to format references. __Journal of Style Issues, 78,__ 516-528.


ICMJE:

Penaloza A, Melot C, Motte S: Comparison of the Wells score with the simplified revised Geneva score for assessing pretest probability of pulmonary embolism in Thrombosis Research 2011;127:81-4.


**********


Innentől nincs kérdés.


Ha csak nem történt félreértés, most látom, hogy a kérdésben nem említetted:

Szakdolgozatról/Diplomamunkáról beszélünk egyáltalán?


Ha igen, akkor szentírásként követendő a linkelt két dokumentum, akkor is, ha ehhez bele kell állni, szembemenni, összeveszni a konzulenssel!


Ha nem, akkor viszont ne GYIK-on kérdezd, hanem a Tanulmányi Osztályon vagy a Dékáni Hivatalban.

márc. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem, nem PTE, azt csak azért küldtem, mert azt találtam elsőként példának ahol, igenis VAN "-" ami neked a 141 dolgozatban ezek szerint nem jött szembe...

"Te jézus isten...kötőjel két szerző neve közt..."

Igen, kötőjel.


"attól eltérni professzori/konzulensi utasításra is tilos"

Erősen kétlem, hogy a konzulens rosszat mondana


Azt sem tudom, hol van a dékáni hivatal, életem során nem voltam ott, biztos nem fogok egy ilyen kérdéssel odaállítani. Azért nem kell "szentírásnak " venni. Lényeg, hogy le van hivatkozva sőt mivel pdf dokumentum a link is ott van, nem fognak belekötni, csak kíváncsi voltam, ugyanis a szabályzatban nálunk az szerepel, hogy 2 szerző esetén szövegközben így kell hivatkozni: "(Kovács-Nagy 2024)" ez oké is lenne, ha nem Kovácsné Balogh Etelka és Nagy Istvánné nevű szerzők lennének.

Mert a szabályzat szerint akkor (Kovácsné-Nagy 2024) lenne szerintem, de nem vagyok benne biztos, hogy így szokták e. Írom, ahogy gondolom, azért a rektort nem fogom felkeresni...

márc. 4. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!