Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetem mellett lehet...

Orvosi egyetem mellett lehet dolgozni?

Figyelt kérdés

4 évvel ezelőtt felvételiztem orvosira, akkor nem vettek fel (3 ponton múlt), ezért a mentőtisztit kezdtem el. Azóta újra leérettségiztem bioszból, így már nagy valószínűséggel elérném a ponthatárt.

Lassan a végére érek a mentőtiszt képzésnek, viszont az államilag támogatott féléveim el fognak fogyni, (ha minden jól megy, 4 félévem azaz 2 évem van még, amit az állam fizetne)

Mivel nincs annyi pénzem, hogy az orvosit ki tudjam fizetni, ezért muszáj lenne dolgoznom.


Vajon mentőtiszt végzettséggel lenne annyi előnyöm, hogy munka mellett végig tudjam csinálni?

Egyébként ha nem erre a szakra járnék most, akkor fel se merülne bennem a kérdés, mert lehetetlennek gondolnám. Így látok egy kis esélyt, de érdekelne mások véleménye ezzel kapcsolatban



márc. 24. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén kétlem. Max ilyen nagyon alkalmit lehet ami nagyon rugalmas, pl futárkodás, de annyit nem, hogy kijöjjön belőle a milliós tandíj meg a megélhetés, még kolisként se.

De van erre diákhitel meg hasonló megoldások. Szociális ösztöndíj stb

márc. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
márc. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
Hát Szegeden inni tudtak mellette, minden bulin ott vedelt az összes orvosis éjjel-nappal. Szóval gyanítom a meló is ment volna, ha ráazorulnak.
márc. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
#3 Szegediként, úgy hogy a barátnőm orvosis, ekkora baromságot még nem hallottam. Előjött a kisebbségi komopexus, vagy mi történt, arany bogaram?
márc. 25. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Szimpla tapasztalat.
márc. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már egyetemi hallgatók kikapcsolódására kell irigykedned, akkor nem velük van a probléma.
márc. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Állítólag nem nagyon lehet dolgozni az első két-három évben (habár a versenysport valahogy megoldható).
márc. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most vagyok másodéves, nálunk nem nagyon dolgozik senki. Mivel a TDK-t viszont sokan meg tudják oldani mellette, ezért szerintem egy jobb képességű tanuló valószínűleg alkalmi vagy egy rugalmas beosztású munkát lehet tudna mellette végezni, de nem hiszem, hogy olyasmi beleférne, ami a teljes létköltséget fizetné. Ha meg valaki olyan, mint én (szorgalmas, de van valami kis tanulási nehézsége/szimplán nem fog olyan jól az agya), akkor szerintem a munka kizárva, mert annak muszáj sok plusz időt szánnia az anyagra. Nagyon szerencsés vagyok, amiért otthonról tudnak támogatni, mert sajnos egy plusz teher tuti kiégetne.


Szó mi szó, vannak azért egész jó ösztöndíj lehetőségek is a diákhitel mellett. Ha mindenképpen ezt az utat szeretnéd és rendben van neked, hogy Magyarországon maradj, érdemes lehet utánamenned a honvédelmi ösztöndíjnak is.

márc. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg még az utolsó vagyok, most én is azt fogom majd csinálni, hogy végigmelózom a nyarat, hogy ne rójak akkora terhet az otthoniakra. Idén pont nincs nyári gyakorlatunk, de egyébként mindig van valami, de szerintem amellett viszont tuti lehet melózni is, és abból valamennyit félretenni.
márc. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Hasonló cipőben járok, csak annyiban más a helyzetem, hogy én már elkezdtem az orvosit. Én dolgozom a végzettségemmel heti 2 napot és meg tudom oldani, hogy mellette szépen tanuljak, viszont néha a hétvégéim mennek erre rá. Lehetetlen? Nem, de sok áldozattal jár.

A diákhitel lehetőségével szerintem érdemes élned, mert kamatmentes és a jövendőbeli fizetésedből arányosan fogják vonni.

Mérlegelj inkább, hogy neked megéri-e ez így, hogy még hat évet szenvedj egy diplomáért, ami nem biztos, hogy akkora plusz fog adni. Utána rezidens leszel még jó sok tanulási évvel a nyakadban. Mérlegelj! Sok sikert!

márc. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!