Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak annak van esélye, aki a...

Csak annak van esélye, aki a Corvinusról jött ki?

Figyelt kérdés

Vagy esetleg van értelme másnak is??

Szerintem igen, de néha itt olyasmiket olvasok, hogy minden szar, csak a Corvinus, meg még két egyetem, a többi kb kuka, és mindenkinek a diplomája kuka, plussz úgyis telített a piac.


Ez egy baromság, vagy tényleg így van? Világosítsatok már föl, mert a kedve elmegy az embernek sokszor.



ápr. 3. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is, ez csak mese.
ápr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Persze, az ELTE-n végzett programtervező informatikusok, BME-n végzett villamosmérnökök, mérnökinformatikusok, valamint a Semmelweis Egyetemen végzett orvosok mind munkanélküliek, senkinek nem sikerült elhelyezkednie. Bezzeg a Corvinus szőlész-borász szakán végzettek... nekik áll a világ, a cégek sorban állnak ilyen végzettséggel rendelkező szaktekintélyek iránt!
ápr. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor ez a sok negatív komment az egyetemi, főiskolai kérdésekhez miért jön?
ápr. 3. 11:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván sokkal több közgazdászra, orvosra, mérnökre van szükség Magyarországon, mint amennyit a Corvinus, a Semmelweis vagy a BME, ki tud képezni. Szóval ez hülyeség.
ápr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy a BCE-n a 10-es években változások történtek és lecsippentettek kb 6 ezer diákot és 4 kart.

Folytassuk ott, hogy igazából csak gazdasági és társadalmi területen tanulhatsz, ami nyilván nem az alfa és omega.

Azt is vegyük figyelembe, hogy a hallgatói "anyag" satnya, nem csak a BCE-n, hanem más oktatási intézményekben szintúgy, ezért a minőségi munkavállalót kereső vállalatok számára nem elég a BCE keretein belül halászni.

Ha csak gazdasági területet nézünk, akkor is min ott a BME, BGE és akkor már pár secunder intézmény. (direkt csak pesti egyetemet nevesítettem)

Szóval mondjuk egy BCE-n nem tanulhatsz jogásznak, orvosnak, mérnöknek, matematikusnak, színésznek, bölcsésznek, pszichológusnak... Ezek pedig szintúgy fontos munkakörök...

Tanár is csak max közgázt oktató lehetsz, de ahhoz előbb a diploma mellé releváns tapasztalattal is kell rendelkezned...

ápr. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A könyvelőirodámba a két legbutább jelentkező corvinusos volt. Aki megkérdez szamvitel mester után, miért nem ugyanoda könyvelem két cégnél a gázolajat (fuvarozó ill. benzinkút), az nem tudom, hogyan jutott el a diplomáig.
ápr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!