Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kiiratkozás középiskolából...

Kiiratkozás középiskolából súlyos szorongás és depresszió miatt?

Figyelt kérdés

Tényleg nagyon rosszul érzem magam, és már semmi erőm nem maradt. A tanulás már távol áll tőlem és figyelni is képtelen vagyok…

Van köztetek olyan, aki szinten ebben szenvedt/szenved?:((



ápr. 9. 19:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%

Ilyen nincs

Illetve ha 16 éves elmúltál befejezheted a tanulmányaidat, mert ugye nem vagy tanköteles

ápr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%
Ha tanköteles vagy nem lehet csak úgy befejezni a tanulmányokat, ha viszont már nem vagy az akkor befejezheted. Viszont ha befejezed akkor mit fogsz csinálni végzettség nélkül, na meg ha a suli sem megy a fóbiád miatt akkor a munka, hogy fog menni?? Nem gondolod, hogy inkább a fóbiádat kéne leküzdened, hogy utána normális életet élhess?
ápr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%
És hol szeretnél élni és miből tervezed magad eltartani?
ápr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Tényleg próbálok mindent megtenni, de egyszerűen nem bírom..pedig gyógyszereket szedek és mellé terápiákra járok. De se otthon, se más térben nem tudok ellazulni, igazi káosz vagyok és a depresszióm csak súlyosbodik…oké kétségbeesett vagyok és eléggé önző tőlem az, hogy arra gondolok végre elszabadulhatok egy nagy nyomástól, de úgy tűnik sehogy sem boldogulok az emberekkel, pedig nyáron diákmunkát is vállalok, ahol csak akkor beszélek mikor rendelést kell felvennem, de akkor is remegek…

Nem tudom, hogy hogyan fogok dolgozni, valószínűleg olyan helyet keresek ahol nincs érintkezés és feszkó, vagy túlságosan is sok ember. A szakmám felszolgáló, és az étterem kedves velem, de ez is sok. A fóbiám gyerekkorom óta velem van, nagyon nehéz kiszakadni belőle…

ápr. 9. 20:26
 5/22 anonim ***** válasza:
82%

Hát egyébként később is le tudsz érettségizni estin.

Meg továbbtanulni se muszáj, de kérd ki a terapeutád véleményét erről

ápr. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ne hagyd ott, de hogyhogy nem vagy még magántanuló? Akkor nem kellene emberek között lenned, a saját tempódban haladhatnál.

Én is nagyon szorongó voltam, úgyhogy megértelek, de hidd el, az is szorongást okozna, ha emiatt nem tudnád eltartani magad, mert még érettségid sincs.

Van valami, amit szeretsz csinálni a szabadidődben? Biztos, hogy jók a terapeutáid, ha csak egyre rosszabbul vagy?? Talán érdemes lenne váltani, ha nem javul a helyzet.

ápr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
67%

+kérdések: mennyi van még hátra egyáltalán a suliból?

A családoddal milyen a kapcsolatod? Barátok?


Illetve ahogy írtad is, jobb lenne olyan munkát vállalnod, ahol nem kell ennyit kommunikálnod emberekkel. A felszolgáló az egyik legextrovertáltabb munka - én viszonylag extrovertált vagyok, de még így se vállalnék be soha egy vendéglátós munkát (egyszer kipróbáltam, elég volt), nekem nagyon sok. 😅

ápr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
33%
#6 nem lehet magántanuló, csak külföldi tanulás, versenysport, vagy iskolába járást akadályozó egészségügyi probléma esetén.
ápr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Mert megváltozott a szabályzat, és nem bárki lehet magántanuló, valami fontosabb papír kell hozzá tudtommal, ezt már beszéltük az osztályfőnökkel. A családon belül is nagyon szorongós vagyok, legfőképpen a szüleim körében (a léptük alapján azonosítom őket be 🥹). Szabadidőmben nem tudok mit igazán csinálni zenehallgatás, és meditációs gyakorlatokon kívül..a terapeutáim próbálnak jó megoldást találni és több vizsgálatokat hozni, mert nem biztos hogy csupán ennyi lenne a bajom. Az egyetlen jó kapcsolatom a két elhunyt szeretteimmel volt…azóta képszakadás! Egyébként csak kilencedikes vagyok, és tizenhat lassan. Viszont tudtam néhány rokoni kapcsolat miatt nyáron dolgozni itt-ott. Alapvetően mindent megteszek azért, hogy jól teljesítsek de mindez édeskevés…
ápr. 9. 21:13
 10/22 anonim ***** válasza:
71%
Iskolaváltáson nem gondolkoztál?
ápr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!