Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozatban beleköthetnek...

Szakdolgozatban beleköthetnek abba, hogy a hivatkozás nincs rendesen hivatkozva formailag?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy a cím után nem tettem vesszőt, vagy a lábjegyzetben is kiskapitálissal írtam a szerző nevét, vagy hogy évszám után nem raktam pontot. Ezek miatt nem kaphatok elégtelent, ugye?

ápr. 15. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Dehogy ilyenért nem adnak elégtelent. Több szempont szerint történik a bírálat, max ha nagyon kötözködősek akkor a formai elvárásoknál eggyel rosszabb jegyet adnak. De pont, vessző, nagybetű-kisbetű hibákért ez nem jellemző.
ápr. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%
Elégtelent nem fogsz kapni érte. A formai dolgok nyilván számítanak, nekem is sok Ilyem apróság miatt szólt a témavezetőm, hogy ott egy szóköz ami nem kellene, rossz helyre tettem a vesszőket, pontokat. Amiket mondott azt kijavítottam a többi maradt úgy ahogy és semmilyen levonást nem kaptam a formaiakra. A tartalmán lesz a hangsúly, hidd el. Ami rossz javítsd át, de nem kell túlparázni.
ápr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Elégtelenre azért nem fogja lehúzni.

De a szakdolgozat formája, főleg a hivatkozásoké egy erősen szabályozott dolog.


Legjobb esetben, ha csak pár apró hiba van, az nem számít.

Ha már több, az veszélyeztethet egy jegyet.

Ha sok, az mindenképp csökkent egy jegyet.

Ha majdnem minden hivatkozás formailag hibás, az szerencsétlen esetben akár két jegyet is lehúzhat.

Ha egyértelműen látszik, hogy az illető sz*rt bele a hivatkozások formai követelményeibe (mint itt a hivatkozásokról naponta 1-2 kérdést kiíró troll(ok)), akkor pedig visszadobják a francba.


Ettől mégrosszabb verzió, ha a hivatkozásban lévő információk/adatok hibásak, az pedig már a plágiumvizsgálat tárgyköre.

ápr. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!