Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskolások! Mire mennyit...

Főiskolások! Mire mennyit költötök egy hónap alatt?

Figyelt kérdés
Koleszosok vagytok vagy albérletben laktok? Kíváncsi vagyok mindenre, mi mennyibe kerül és mennyi pénzre van szükségetek egy hónap alatt! Főiskola mellett dolgoztok is vagy a szüleitektől kapjátok a pénzt?
2010. nov. 13. 00:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyetemista, de gondolom ez is megteszi. Koli: 9000 havonta (hely, sulifüggő, ennél csak többről hallottam), utazás 5000 oda-vissza (mázlid, ha közelebbit választasz), kaja: 20000 simán elmegy rá havonta ha spórolok, + ha kell ruha, jegyzet, és bulizni is szeretnél, 50000 legalább.

Én átlag 30-at költök havonta, spórolok, ahol tudok, jegyzeteket könyvtárból vadászom össze, csak azt veszem meg (azt is jegyzettámogatásból), ami több félévben is kelleni fog.

Első féléves vagyok, így még tapasztalom a dolgokat, bérletet egyetem fizeti (szte legalábbis) kolit szüleim fizetik, diákhitelből élek, és jövő félévtől remélhetőleg lesz: ösztöndíj, szoctám ha ehök is úgy akarja, önkormáányzattól 15000 (utazást visszafizetik).

Munka szerintem nem fér bele, az első évben túl kell élni, ösztöndíjakra pályázni, és nem kibukni, meló talán nyáron, mert esélyes, hogy maradok.

2010. nov. 13. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetemista vagyok,és rengeteget

albérlet 20+rezsi (nyáron 15,télen 25ezer),net 3ezer,telefon 5ezer,,bérlet 3ezer,kaja...inkább nem számolom össze

mondjuk én dolgozok suli mellett,ösztöndij műszakisoknak annyira kevés,hogy abból éhenhalnék...igy meg 2esekkel megvan mindenem nagyjából,melóval meg jól kijövök a pénzemből

mondjuk ez már második diplomám,bár nappalis ugyanugy,de 5 év alatt megtanultam fenntartani magam (bár néha nehéz 12 órás meló után bemenni zh-zni)

23/N

2010. nov. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én koleszos vagyok, ez 11000 Ft havonta. Utazásra kb. 3000 Ft-ot, ételre kb. 6000 Ft-ot, telefonszámlára kb. 3000 Ft-ot, ruhára minimálisat költök, higiéniás dolgokra, mikor mennyi, bulira, szórakozásra, egy hónapba maximum 2000 Ft-om megy el, de nem minden hónapban bulizok, tankönyvekre, jegyzetekre leginkább félév elején költök, az olyankor kb. 15000 Ft. Hirtelen ezek jutottak eszembe. Amíg nem kapok ösztöndíjat, addig ezeket mind a szüleim fizetik, ha már utalják a tanulmányi ösztöndíjat, akkor már "csak" a kollégiumot, meg az utazásomat fizetik ők, a többit magamnak állom.
2010. nov. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!