Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, főiskolások!...

Egyetemisták, főiskolások! Hány füzetet vegyek, és milyet? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

A képzés struktúrája, tantárgyak


1. Általános alapozás

Jogi alapismeretek

Vállalati alapok

Vállalkozások szervezése

Számítástech

2. Üzleti-gazdasági alapozás

Stratégiai menedzsment

Emberi erőforrás gazdálkodás

Marketing

Számviteli alapok

Üzleti statisztika

Minőségmenedzsment alapjai

Nemzetközi pénzügyek és globalizáció

3. Üzleti-gazdasági készségfejlesztés

Külkereskedelmi ügyletek

Elemzés

Vámismeretek

Szállítás és szállítmányozás

A kereskedelmi gazdálkodás vezetése

4. Üzleti-kommunikációs készségfejlesztés

Érvelés és tárgyalás

Üzleti kommunikáció, vállalati kultúra

Etikett és protokoll

5. Szakma-specifikus ismeretek

Makropénzügyi folyamatok

Marketing kommunikáció

Pénzügyi számvitel

Bevezetés a logisztikába

Vállalati pénzügyek

Adók és támogatások

KKV stratégia a gyakorlatban


2011. aug. 25. 08:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Te is valami gazdasági szakos leszel, ugye?

Speciel én nem füzeteket vettem a tanóra, hanem mindegyik tárgynak egy mappát és vettem vagy két köteg fehér lapot, utána mindegyik tantárgyhoz lyukasztottam bele lapokat. Az előadásra ezzel fogok járni:) Amelyik tárgyhoz pedig van gyakorlat oda vettem vékony, A4-es füzeteket, pl. gazd matekhoz kockásat, de számvitelhez tuti francia kockás kell. Illetve gyakorlásképpen vettem spirál füzeteket szintén kockás, francia kockás stb.

Remélem tudtam segíteni

20/L

2011. aug. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semennyit.

Még annakidején beíratkozáskor vettem egy szép gyűrűs mappár, és vettem bele lefűzhető lapokat. 50 darabot adnak kb 200 forintért. És mindig abból fűzök bele, épp amennyit kell.

Meguntam, hogy van oylan tárgy amiből 2 füzet kellene van amiből 1 füzetbe csak 20 oldalt írok. A többi meg pazarba megy.

Én jól kijöttem így. Félév végén pedig átteszem egy nagy irodai lefűzőmappába, és bármikor elő tudom venni. 3 év füzetei már jóval több helyet foglalnának :)

2011. aug. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én se vettem még semmit.

Szerintem én is a mappa mellett döntök, de majd kiderül az első héten. :)

2011. aug. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan, ez már nem az első ilyen kérdés... Ez nem általános iskola, hogy szeptember elején megveszünk minden füzetet. Minden órán úgy jegyzetelsz, ahogy te akarsz. Csomóan laptoppal járnak órára, nekik kb nem is kell füzet. Majd bemész első héten, vigyél magaddal pár lapot, hogy tudj mire írni, vagy egy füzetet, aztán meglátod, hogy mennyit írsz, meg milyen füzet/lap lenne a megfelelő. És ha véletlen nincs nálad lap, az se gáz, majd kérsz valakitől - még olyan is lesz, akinél toll sincs, ne aggódj:)
2011. aug. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nem általános- vagy középiskola, így konkrétan nem tudhatod, miből mire lesz szükséged. Szerintem nem éri meg minden tárgynak külön füzetet szentelni, mert van, amiből alig kell jegyzetelni (mert a tanár közzéteszi a prezentációt pl. a saját honlapján) pár oldalt, a másikból meg betelik 2 spirálfüzet egy félév alatt.

Első órákra elég, ha egy-egy lapot, tollat viszel, felméred, mi lesz. Nem csak tárgy-, hanem tanárfüggő is, mire lesz szükséged.

A lefűzős mappa jó ötlet, mert nem kell mindig mindent magaddal hurcolnod, csak az előző óra pár lapját, meg amire később írni fogsz. Könnyebb rendszerezni is, cserélni a lapokat, igény szerint.

Csak a belevalót kell megvenned, és azt sem előre, fölöslegesen sokat, hanem amennyi tényleg kell. Így olcsó is.

Ajánlom a sima, fehér lapokat, esetleg, ha a tárgy megköveteli, a négyzethálósat. De egyébként mindegy, milyenre írsz. A cél, hogy legyen (át)látható. Én pl. nem szeretem a franciakockás lapokat, mert túl sűrű, nehéz belőle tanulni.


Egyébként a kisalakú füzetekben túl sokat kell lapozgatnod, de kis helyen is elférnek - a nagyobbakat könnyebben átlátod, de helyigényesek. Így mérlegelj. :)

2011. aug. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, vettem egy mappát! :)
2011. aug. 25. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!