Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szent Margit Gimnázium vagy...

Szent Margit Gimnázium vagy Madách Imre Gimnázium? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
És miért?
2010. nov. 18. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Én szoktam itt a Madáchot szídni, de amit a Szent Margitról hallottam ..., hát ezerszer inkább a Madách. De nem is egy kategória a kettő, nem tudom, hogy sikerült pont ezt a kettőt megcéloznod.
2010. nov. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
egyértelmüen madách :D imádom.
2010. nov. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

A Szent Margit kb olyan mint egy "apáca zárda" :D


"Tilos a túlzottan divatos ruhák viselése, tilos az arc,köröm és hajfestés,ékszert csak szolidat lehet viselni,túlzott mindenféle feltűnő megjelenés az öltözködés és viselkedés területén, köszönni a tanároknak úgy kell, hogy "laudetur Jezus Christus".....háát akinek ez az élet az amire vágyik....az menjen ide :))


Aki viszont NEM KOLOSTORBA szeretne vonulni hanem a világi életet szereti az válasszon másik sulit (szerintem).

Én már túl vagyok rajta de én bizti nem szerettem volna ilyen "apácazárda" típusú gimnáziumba amikor gimis voltam :))))

Én a világi "normális" életet szeretem :)

2010. nov. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%

Pár éve érettségiztem a Margitban tehát csak arról tudok nyilatkozni. Tehát a tévhitek eloszlatása végett: a Margit nem apácazárda. Egy egyházi iskola, ami mint ilyen megkövetel bizonyos dolgokat, leírt házirendben és ténylegesen is. Nyilván a kettő nem fedi egymást, lehet az iskolába mobiltelefont vinni stb:) Ezek nevetséges dolgok ők sem veszik komolyan. Lányoknál a kihívó ruházat a kihívó festék stb. természetesen ezért szólnak, fiúknál igen, nem szeretik a rasztát stb, meg piercingek stb ezek ebben a korban még azért érthető elvárások is. Persze mint mindenhol sok minden tanárfüggő, az adott tárgy oktatása, az ő engedékenysége vagy túlkapásai, ez azt gondolom mindenhol így van.


Tehát mégegyszer: A Margitba teljesen átlagos emberek járnak, ugyanúgy mint a többi iskolába nem apácák:D meg ilyesmi, annyi a különbség egy nem egyházi vagy kevésbé szigorú iskolához képest, hogy vannak bizonyos normák és elvárások, a többi városi legenda. Az oktatás színvonala

egy erős közepes, ha tovább akarsz menni egyetemre megkapod az alapot és ha tanultál mehetsz. Aki szereti a régies stílusú (nem a falról leesik a csempe) típusú épületeket annak tetszik maga az épület is, ami azért tényleg nem mindennapi.

A Madáchot nem ismerem, így arról nemtudok nyilatkozni

Üdv

2010. nov. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!