Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aszódi Evangélikus Gimnázium...

Aszódi Evangélikus Gimnázium vagy a göddölői Török Ignác gimnázium a jobb?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 20:16
1 2 3
 1/23 xxvackorxx válasza:
19%
Saját tapasztalatokból tudom hogy a Török Ignác kétszer jobb Gimnázium mint az Aszódi :)
2011. júl. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
5%

Hülye kérdés...


Gödöllői vagyok...,


Sorrendben:

1) Sztd. hol jobb a képzés, egy EU-s kiemelt városban, v. a mellette lévő "putriban"??!! :-/

2) A Török már többször benne volt az ország 10 legjobb vidéki gimije között...

3)Sztd. hol keresnek jobban a tanárok, egy noname városban, vagy egy mintagimiben? - sztd. hol vannak a jobb tanárok???

4) Hol van egyetem? Aszódon v. Gödöllőn??


Ezek hidd el, mind-mind valamilyen szinten összefüggenek...

2011. júl. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

elég beszűkült látókörű az előző válaszoló, ha Aszód szerinte egy putri. Tény, hogy kisváros, de putrinak nem nevezném hiszen 2 gimije van...

Visszatérve a kérdésre, több dolgot kell mérlegelned:

- hol laksz, hiszen ha gödöllői vagy akkor sztem nem kérdés, hogy a török jobban megfelelne neked

-színvonala az egának is bőven megvan, hisz gondolj bele: vallásos suli, tehát nem az állam tartja fenn így igen gazdag iskola. -én is ide jártam, pontosan tudom hogy sose volt pénzhiány. legújabb felszerelések, digitális táblák, és bár furcsán hangzik, de télen nagyon jó meleg volt. ez alap dolognak tűnik és viccesnek hangzik, de a legtöbb iskolában még a fűtésre sincs pénz. na itt van, még áprilisban is.

- másik dolog, hogy aszódon hittanóra van, és heti 1 10 perces áhítat, hiszen vallásos iskola. ha téged nem úgy neveltek, akkor ez kizáró ok is lehet, bár 800 gyerek jár ide és mki kibírja, egyáltalán nem hátrány

-aszódi tanárok sztem nagyon jók


összefoglalva, én aszódról csak pozitívumokat tudok mondani. A törököt én nem ismerem, de ismerőseim azt mondták, hogy ha már gödöllő, akkor inkább a premi. ( premontre szt norbert, katolikus iskola( az színvonalasabb, mint a török, de ezt csak hallottam, nem tapasztaltam.)


aszód, ega, jó választás! :)

2011. júl. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

"Sztd. hol keresnek jobban a tanárok"


A tanárok közalkalmazottak, azonos fizetést kapnak mindenhol.

2011. júl. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
41%

"színvonala az egának is bőven megvan, hisz gondolj bele: vallásos suli, tehát nem az állam tartja fenn így igen gazdag iskola"


Nagyon tévedsz, ha azt hiszed, hogy a pénzen múlik a színvonal.

2011. júl. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
93%

"színvonala az egának is bőven megvan, hisz gondolj bele: vallásos suli, tehát nem az állam tartja fenn így igen gazdag iskola"


Ami azt illeti, állami támogatást (normatívát) az egyházi iskolák is kapnak, éppenséggel többet is, mint az állami iskolák.


Az indok az, hogy az egyházaknak nincs saját plusz bevételük, viszont az önkormányzatok a saját bevételeikből kiegészítő támogatást adhatnak az iskolának, már persze ha van ilyen (iparűzési adó stb.) Ha nincs, akkor az iskola "így járt". Ellenben az egyházi intézmény megkapja az országos átlagnak megfelelő önkormányzati támogatást - az államtól. Ez motivál mostanában több önkormányzatot, hogy megszabaduljon az iskolájától, egyházi kézbe adva azt.

2011. júl. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
Már csak tudom, hiszen odajártam. És igenis, a színvonal nagyrészt a pénztől függ, mondhat akárki akármit. Természetesen nem csak azon múlik, de pénz nélkül mit sem lehet kezdeni. Én lenyomtam itt a 4 évet, nagyon örülök, hogy ezt választottam.
2011. júl. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
93%
Én mivel aszódi vagyok, ezért gondolom sejted, melyiket mondanám. De én nem oda járok, hanem a Rákóczi Úti Ált-ba, de nagyon sok osztálytársam átment oda, és ha beszélek velük, csak pozitívat mondanak. Nem tudom, hogy milyen a Török Ignác, de neked kell eltöltened, melyikbe menj. Amelyik közelebb van szerintem... ha gödöllői vagy, akkor minek költeni arra, hogy ide lebuszozz/lekocsikázz? Persze ez saját vélemény, remélem, nem pontoztok le. :) Biztosan lesznek olyanok, akik tudnak írni valami normálisabbat az enyémnél. :D De azért persze sok szerencsét, bármelyikbe mész! :) 13/L
2011. júl. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
54%
már csak azért is a TIG mert az állami! :D meg amugyis.sokkal jobb suli!
2011. dec. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
82%
Szerintem mindenki azt mondaná jobbnak ahova jár.A Töröknél attól függ,hogy milyen szakra mész,pl ha 2tannyelvűre,akkor azt is bele kell számítanod,hogy rohadt nehéz(ismerősöm szín5-ös tanuló volt általánosban most 4-es)én személy szerint az Ega-ba járok most vagyok végzős..ez is eléggé nehéz suli,sőt az emelt nyelv itt is nagyon kemény(9.-ben 1 nap kivételével folyamatosan 8 óra)..nem az állam tartja fel,hanem az egyház,így sokkal jobban el van tartva és sokkal felszereltebb mint egy másik suli(2 nyelvi labor laptopokkal és hangrendszerrel,2 infóterem laptopokkal és újfajta gépekkel,bár csak 9.-ben van infó,szinte minden teremben van interaktív tábla és projektor,tornacsarnok,sportpálya,úszódát is terveznek de szerencsére én ezt megúszom,és még sok minden hülyeség aminek sokszor nincs is értelme)viszont mivel nem állami suli így ha minden állami sulit bezárnak mert akár nincs fűtés meg ilyesmi akkor is van tanítás ez negatívum..ha Gödöllői vagy szerintem is inkább a Premibe menj..én ha megint 8.-os lenni szerintem másként választanék és inkább színmű,de azt is nézd,hogy mivel szeretnél továbbtanulni,és ne azt nézd akkor,hogy mi van közelebb hanem próbálj meg olyan suliba menni ami ahhoz a munkához kapcsolódik
2011. dec. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!