Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szlavisztika-OROSZ szakirányon...

Esztiluca kérdése:

Szlavisztika-OROSZ szakirányon vehetek fel FRANCIA minort?

Figyelt kérdés
szeretnék orost tanulni és érdekel az egész kultúra meg az ország is,de a hozzá válaszható többi szláv szak viszont nem.A francia lenne amásikami ugyaníg yérdekelne de franciát viszont nem tanulok..Köszönökminden választ,kommentet.
2010. nov. 23. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Hol?

Eltén megteheted, csak nem fogsz beleférni a kreditkeretbe, szóval számolj azzal, hogy a plusz krediteket ki kell majd fizetned.

2010. nov. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%

remélem már most beadtad a burger kingbe az önéletrajzodat, nagy a túljelentkezés. >;)

amúgy szerintem nem veheted fel, adminisztrációs okokból.

2010. nov. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ELTE BTK-n:

a szlavisztika-orosz szakirány azt jelenti, hogy orosz a főszakod, automatikusan erre, így jelentkezel. más szláv nyelvet nem fogsz megtanulni vele együtt, ezen belül. (ugyanilyen a romanisztika-olasz szakirány nevű izé is, ami = olaszt tanulok - franciát, spanyolt, portugált vagy éppen románt nem!) az oroszhoz, úgy tudom, nem kell előképzettség, vagy ha mégis, alapfokú, nem erősebb.


francia minorhoz viszont előzőleg tanulnod kell franciát! mert francia nyelven is vannak órák, rögtön az elején, és a második vagy harmadik félévben a francia főszakosokkal együtt tanul az néhány órán, aki minoros. most ősszel hulltak is a jelentkezők, még azok is, akiknek volt középfokú nyelvvizsgájuk belőle. :/

2010. nov. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöma hozzászólásokat.De ezzela burger kinges meg mcdonaldsos dumával le lehet állni.Aki a legjobb a jelenlegi legjobban kifizetődő szak elvégzésével mondjuk akármelyikmárnöki szakos diplomával is ugyanúgy állhatsz amunkanélküli segélyért vagy éppen ahogy divatosan mondjátok sültkrumplit süthetsz,de ugyanígy az úgynevezett kirakat vagy büfé szakok elvégzésvel is kaphatsz igazán jó állást ha vagy elég elszánt és céltudatos.Ez így működika mai világban.

Egyébként énmost Corvinus GTKra fogok jelentkezni és másodévesként gondoltam valamilyen nyelvszakot felvenni az ELTE-n.SZeretném megcsinálni ezt az orosz francia párosítást ezértkérdeztem.

2010. nov. 24. 22:16
 5/6 anonim ***** válasza:

De hogy akarod a francia szakot

"vinni", ha nem tudsz egy "kukk" franciát

2013. márc. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Franciát esetleg nyelviskolában

tanulhatnál

2013. márc. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!