Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia, olasz, spanyol vagy...

Francia, olasz, spanyol vagy orosz?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánljátok és miért. Általánosságban kérdem
2011. szept. 7. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Azt ajánlom, amelyik érdekel. Egy nyelvet úgy a legkönnyebb megtanulni és használni, ha szereti az ember.
2011. szept. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Az elsővel teljesen egyetértek. Amit utálsz, azt nagyon nehéz tanulni.


Mind a négy hasznos nyelv. De egyébként ha a keresőbe beírod hogy "francia nyelv" "spanyol nyelv" stb akkor rengetegszer megkérdezték, részletekbe menően ki van tárgyalva, most had ne kezdjem újra. :D


Én ezekből a spanyolt választottam, mert az olaszt leszámítva könnyebbnek érzem mint a többit. Illetve hasznosabbnak vélem, mint az olaszt. Persze ez szubjektív, mert a ritkább nyelvekre is ugyanúgy van kereslet mint elvárás arra nézve, hogy a nagyobbakat beszéld. Mindegyik nyelv millió új lehetőséget hordoz pl a munkaerőpiacon, tehát ilyen szempontból ne válassz, mert mind jó. Azt válaszd, amelyik tényleg tetszik, könnyen és élvezettel tanulod.

2011. szept. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Oroszt.

De ezt már a tolmácsos kérdésedben feltetted.

2011. szept. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az oroszt ajánlom, mert angolul nyilván már tudsz, tehát a "nyugati" világgal tudsz kommunikálni, az orosz viszont más tájak és felfogások felé bővítené tovább a látókörödet, míg a francia szintén csak "nyugati" nyelv. Az orosz további előnye, hogy az oroszok nem túl finnyásak a szerzői jogok témájában, és a net tele van ingyenes orosz filmekkel és könyvekkel. Bármit meg lehet szerezni, ami oroszul megjelent már.


Ha viszont nem tetszik az orosz, akkor mindenképpen a francia a helyes döntés, mert az is nagy kulturális háttérrel rendelkező, magas presztízsű, fontos nyelv.


A spanyol és olasz mögött se nagyon jelentős kulturális/tudományos erő, se presztízs, se gazdasági/politikai hatalom nincs jelenleg.

2011. szept. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen tolmácsos kérdésre gondoltál, mert nem kérdeztem ilyet. :)

Az olaszról tudom, h bár nagyon szép nyelv a világban nem nagyon lehet használni. A spanyol ellenérvel nem értek egyet. Nagyon sok ország van, ahol ezt a nyelvet beszélik, bár a közgazdasági hátteret nem tudom. Orosz nem rossz ötlet, bár nem nagyon tetszik maga a nyelv. Olasz nagyon tetszik, nem tudom van-e hasonlóság közte és a spanyol között.


köszi

2011. szept. 8. 20:07
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

"A spanyol ellenérvel nem értek egyet. Nagyon sok ország van, ahol ezt a nyelvet beszélik"


Igen, sok-sok olyan gyépés országban, mint Ecuador, Guatemala, Salvador stb.


Kikkel, miről akarsz spanyolul beszélni? Perui parasztokkal a szárazságról? Mexikó drogdílerekkel az üzletmenetről?

2011. szept. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen... Sikerült megragadni a legtávolabbi, nem is európai területeket. Nem is Spanyolország kell példának hozni, aki mellesleg a kereskedelem egyik legfontosabb pontja lesz Európában. Már alig lehet pl.: olyan zöldséget kapni, ami nem spanyol. ld.: Almeria... Ne érts félre, nem azt mondom, hogy nincs igazad, de vegyük ezt is számtásba, és ne csak a legelmaradottabb nyelvhasználókat vizsgáljuk. :)
2011. szept. 8. 21:13
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Spanyolo. mellett rögtön ott van a szomszédban Franciaország: Renault, Peugeot, Sanofi-Aventis, Dassault, Michelin...


Ezekkel szemben Spanyolország mondjuk fel tud mutatni egy SEAT-ot vagy egy Gamesát, esetleg egy Fagort (mondjuk az is baszk :)))


Amúgy a zöldségekkel nem mondasz hülyeséget, de ott meg az olasz vezet: az olasz a zöldségkereskedelem "világnyelve" a földközi-tengeri kereskedelemben.

2011. szept. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!