Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen területeken lehet...

Milyen területeken lehet doktorálni még ügyvéd, orvos kivételével?

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 23:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Egész pontosan az orvos, jogász, állatorvos, fogorvos a diplomájával automatikusan kap doktori címet. Minden más egyetemen (bölcsész, műszaki, természettudományi,filozófiai, szociológiai, gyógyszerészeti, stb.) az egyetem után önálló kutatómunkát kell végezned, és azt disszertáció formájában benyújtani ahhoz az egyetemhez, amit végeztél, és szóban meg kell védeni a tudományos minősítő vizsgabizottság előtt. Mindenből lehet doktorálni, ha egyetemet végeztél. Főiskolai oklevéllel már nem lehet.
2010. dec. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
70%
Milyen területeken? Hát valszeg az egyetem területén.:D
2010. dec. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
szinte bármilyen területenn, nem is tudok olyat amin nem. persze amihez egyetem kell
2010. dec. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
37%

Ennyi hülyeséget egy rakáson már rég olvastam.


Doktori fokozatot csak doktorálással lehet szerezi, semmilyen diplomához nem jár doktori fokotat, még a jogász- és orvosi diplomához sem. A jogászok és az orvosok nem doktori fokozatot, hanem doktori címet kapnak, ami nem fokozat, csak a nevük bővül ki vele. Persze ők is kaphatnak fokozatot, de azért doktorálniuk kell.


A "tudományok doktora" megint más, az a PhD-nál sokkal magasabb tudományos fokozat.

2011. ápr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
59%
Nem is beszélve arról, hogy a kérdező nem tudja, hogy mi a különbség a jogász és az ügyvéd között...
2011. ápr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
70%
NINCS már tudományok doktora cím, MTA doktora van. Olyan nehéz ezt megtanulni? Ahol ilyen buták az emberek, mint ti, ott nem csoda, hogy mindent meg lehet tenni. Én az egyetemen ezeket a minimális dolgokat is megtanítanám, mert annyi a zagyválás, hogy fáj...
2012. jún. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A gyógyszerész is kap foglalkozásdoktori címet, csak úgymint a fogorvos-orvos-ügyvéd.
2017. jún. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szabó Magda is, amikor az 1940-es években diplomázott a debreceni egyetem magyar-latin szakán, akkor tanári és bölcsészdoktori diplomát szerzett, az ötéves képzés elvégzése után.


Ellenben én, ha nyelvészeti doktor szeretnék lenni például, akkor diplomáznom kell az alapszak után, majd újrafelvételizni, és két év után diplomáznom mesterszakon, majd felvételizni a doktori iskolába, ott is hasonló, ha nem komolyabb, egyfajta tudományos munkát kell készítenem, immár harmadik alkalommal.

febr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!