Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi van akkor ha egy óráról...

Mi van akkor ha egy óráról 30%-ot hiányoztam de azért mert nagyon beteg voltam?

Figyelt kérdés

17/f


A tanáraim tudják hogy nem vagyok lógós.

Egyszer 2 hetet hiányoztam 2 hónappal utána 1 hetet de mindez egy komoly vírusos fertőzés miatt volt.


Azt mondta a tanárom hogy nem számolta ki de szerinte megvan a 30%.

Ilyenkor mi van?


(2 négyesen kívül csak ötöseim vannak)


2011. jan. 9. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, osztályozó vizsgát kell tenned, rosszabb esetben nyárvégén pótvizsgát.
2011. jan. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem számít az indok, le kell tenni az osztályozóvizsgát azokból a tárgyakból, amikből kigyűlt a 30%. Nem azért, mert lógós vagy, hanem mert hiányoztál annyit, hogy kétségbe vonják, tovább tudsz-e lépni a következő félév anyagára.
2011. jan. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha megvan a kellő számú jegyed (azaz ahány órád van az adott tárgyból egy héten + 1) akkor problémamentesen le fog tudni zárni félévkor.
2011. jan. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

még több is van annál. összesen 6 óránk van egy héten.

A dolgozatoknál majdnem mindig ott voltam.

Összesen 16 jegyem van.

Akkor most ha elérem a 30%-ot akkor kell osztályozót tenni vagy nem?

2011. jan. 9. 15:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Na most vagy én nem tudok nagyon számolni, vagy a tanárod, vagy nagyon sok szünetetek volt, vagy nincs órátok minden héten, vagy félreértettem és nem csak 3 hetet hiányoztál.

Ha minden héten volt 6 órátok, és te hiányoztál 3 hetet, akkor 18 órát hiányoztál. Szeptembertől januárig van 5 hónap, az kb. 20 hét. Ebből lejön mondjuk 1 hét őszi szünet, 2 hét karácsony, és mondjuk még 2 január vége miatt (előbb vége van, síszünet, stb.). Az 15 hét, annak a 30%-a 4,5 hét, tehát 3 hét az nem 30%. Órában a kb. 90 órából hiányoztál 18at, az 20%.

Vagy csak 3 hetet hiányoztál betegség miatt, és még más miatt is? Akkor bocsi.

Egyébként én úgy tudom, hogy akkor osztályozóvizsga, de csak hallottam, tapasztalatom semmi. De logikusan nézve ha van elég jegyed, akkor minek vizsga?

2011. jan. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, megnéztem, a mi házirendünkben ez van:

"Ha a tanuló mulasztásainak száma már az első félév végére

meghaladja a meghatározott mértéket (70%), és emiatt teljesítménye nem volt

érdemjeggyel értékelhető, félévkor osztályozó vizsgát kell tennie"

Tehát ha neked van 16 jegyed, az szerintem értékelhetőnek számít, bér lehet hogy a ti sulitoknak más a házirendje.

2011. jan. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi az infókat és a számítást. :D

Én is elkezdtem számolgatni itthon de nekem se jött ki a 30%.

Szerintem a tanár nem számolt utána csak azt nézte hogy sokat hiányoztam.


Kösz mindenkinek!

2011. jan. 9. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!