Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépész- vagy Villamosmérnök?

Gépész- vagy Villamosmérnök?

Figyelt kérdés

Melyikkel lehet "több lábon megállni"? Tehát melyikkel lehet szerteágazóbb tudásra szert tenni, amelyet több pozícióban is lehet használni?

Elhelyezkedési esélyek most ill. 5 év múlva?

És ha még azt is leírnátok, hogy mely iskolákat preferálják a munkaadók mindkét szakmát tekintve, az jó lenne. BME-t ne írjátok, tudom hogy az az első, azon kívül is biztosan vannak elismert iskolák mindkét szakmát illetően.


2011. jan. 24. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
műszaki karra járok de nem a fenti szakok egyikére,nem tudom 5 év múlva mekkora kereslet lesz rájuk de most van rájuk kereslet bőven.Gépészmérnöki diplomával szerintem ma simán el lehet helyezkedni,villamost annyira nem tudom de amennyire másoktól hallom azt is keresik és mostanában egyre többen mennek arra a szakra is tanulni..egyik se könnyű.És ha már azt kérdezted melyik ad "szerteágazóbb" tudást akkor az a villamos
2011. jan. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azt nézd, hogy melyik állna hozzád közelebb: az ilyen elektronikai dolgok, vagy inkább a rajzolós-tervezős rész. Műszaki mind a kettő, de nagyon-nagyon más területet fednek le.

Én gépészmérnöknek tanulok Miskolcon. Az egyetemmel nagyon meg vagyok elégedve, ha még egyszer felvételiznem kellene, akkor sem döntenék másként. Nem akarom isteni az egyetemet, hiszen mindenkinek a saját "gyereke" a legszebb. Mindenhol vannak negatív és pozitív dolgok, de most nem ezekről akarok mesélni.

Mi harmadik év elején vesszük fel a szakirányunkat, ami többféle lehet: géptervező, szerszámgépész, logisztikus, anyagtechnológus, minőségbiztosítós, gépgyártós, stb... Nem írom le mindet, de amint látod, az egyetem elég széles palettát tud felmutatni szakirányokból.

Az elhelyezkedési esélyek jók, a miskolci diplomát szeretik a munkáltatók.

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan, szívesen válaszolok. :)

2011. jan. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
gépészmérnök!!!!!!!!
2011. jan. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyenlőre a gépészmérnök a keresettebb, külföldön pedig hiányszakmának számít.
2011. jan. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, további válaszokhoz is kérek részletes indoklást, véleményt!
2011. jan. 26. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!