Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire diák centrikus...

Mennyire diák centrikus Debrecenben az andragógia szak?

Figyelt kérdés
Mi a véleményeitek a szakról? Tanulás? Tanárok? Nem a jövőbeli elhelyezkedési arány érdekel, hanem konkrét vélemény azoktól akiknek kicsi köze is van/volt ehhez?
2009. febr. 4. 18:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
77%
Na akkor én is elmondhatom ugyanezt az én szakomról..sztereotípiák...ja és milyen már h azzal azonosítják a szakunkat,hogy az emberek sokat buliznak??:D Az lenne a gáz,ha nappalis létedre nem buliznál minden héten...nálunk a suliba mindenki bulizik szaktól függetlenül!
2009. febr. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
61%
Tény, hogy az andragógia nem az a szak, amibe az ember bele szokott szakadni. ugyebár, mindenki a saját szakját tartja a legnehezebbnek, de kérem szépen az andragógusokat, hogy ne nevettessék már ki magukat azzal, hogy nekik milyen nehéz dolguk van. ha ezt nehéznek tartják, akkor egy magyar vagy egy idegennyelv szakba szabályosan belerokkannának, ezt garantálom. a vizsgák száma andragógián nem egyenesen arányos a nehézségi fokukkal. ismerek andragógusokat és hagyományos képzéses műv.szerveseket, és sokuk elismeri, hogy ők itt javarészt csak nyaralgatnak. nem célom lenézni őket, mert mindekinek szíve joga azt hallgatni, amit akar, csak akkor ne jöjjön azzal, hogy egy ilyen jellegű szak nehézségében felér egy magyar szakkal... ami meg a heti bulizást illeti.. akkor én egy hihetetlenül gáz alak vagyok, ugyanis alig van rá időm. nyelv szakos vagyok, szorgalmi időszakomban is jó, ha havonta egyszer sort tudok keríteni erre. pff...
2009. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%
Úristen, én soha nem mondanék olyat egy szakról,hogy könnyű,mikor nem azt tanulom,mert nem azokból a tárgyakból vizsgázok,ez teljesen logikus.De hogy más képes enélkül is véleményt alkotni az számomra hihetetlen. Az andragógia nem a legnehezebb szakok egyike,és ha valaki tanul,mert tanulni mindenhol kell, akkor meg lehet csinálni.De mivel annyira szertaágazó(közgáz,jog,pszichológia,szociológia,kommunikáció,filozófia és még a szaktárgyakról nem is beszélve) így nagyobb az esélye h vmi nem megy mint az olyan szakoknál mint pl a magyar vagy a nyelv,ahol csak ezt tanulják,ésha vki ért hozzá az meg tudja csinálni,aki nem az meg nem.
2009. febr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
60%

Hmm, ahogy a nyelvszakot Móricka elképzeli...

Nyelvi szakon nem a nyelvet tanuljuk, mert oda már eleve úgy érkeznek az emberek, hogy tudják. szted vajon miért van az, hogy oda hivatalosan kötelező az emelt szintű érettségi? ez csak az idegen nyelv szakok sajátossága.. hogy szerteágazóbb a szakod? a nyelv is az. tudod mit? ülj be valamilyen nyelvészet előadásra, aztán majd nézzél, mint Rozi a moziban. ezt a vitát most zárjuk le, engem arról senki nem fog meggyőzni, hogy az andragógia egy komoly, és nehéz szak. filozófia, néprajz, szociológia, politológia, andragógia egyre megy: nem érhet fel egy nyelv/magyar-szakkal. épp, ahogy ez utóbbiak nem érhetnek fel egy orvosi nehézségű képzéssel. nekem eszembe se jutna megsértődni, ha egy orvos ezzel szembesítene.

csak arra vigyázz, hogy egy mérnökhallgatónak, vagy egy orvosjelöltnek elő ne add ezt az andragógia de nehéz műsort, mert pláne betegre fogja magát röhögni.

2009. febr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem érhet fel egy magyar/nyelvszakkal:D:D:D:D:D Vicces dolgok ezek na..egészséges becsváágyban nincs hiány:D Én tudom mit tanultok,mert ellenben veled én megnéztem..:D és igazából leszarom. Többet érsz egy felsőfokú nyelvvizsgával mint egy anglisziktával v germanisztikával manapság. Ez tény...dehát megéri szenvedni érte:D
2009. febr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)))

És ne vitatkozzatok :))

Szeptemberben remélhetőleg majd én is véleményt tudok alkotnia szakról ;)

2009. febr. 8. 15:36
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia :) én Debrecenben vagyok andragógia szakos, szóval talán én vagyok itt a legközelebb a kérdésedhez :)

Mivel elég kicsi csoport vagyunk (idén 40 fő, jövőre olyan 50 körül lesztek), így mondhatni, hogy családias a hangulat (kis túlzással). Sok más szakhoz képest tényleg nem sok a tanulnivaló, nekem most például 4-5 vizsgám lesz vizsgaidőszakban, de van olyan vizsga amire kb 1000 oldalt kell elolvasni.

A tanárok általában jó fejek, rugalmasak és sokszor együtt buliznak a hallgatókkal (szakestekre és egyebekre gondolok).

Sztem sok érdekes dolgot tanulunk és sok mindenbe kapunk betekintést :)

Jah és pénteken nincs óra kötelező óra :D meg általában 10 12 körül kezdődnek az előadások

Sok sikert neked!

2009. máj. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
- óra, bocs kicsit már késő van :D ha valami még nem tiszta szivesen segítek
2009. máj. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
én ide járok, és nagyon diákcentrikus :) a tanárok is segítőkészek :)
2011. júl. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!