Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nézik le sokan a bölcsés...

Miért nézik le sokan a bölcsész szakokat?

Figyelt kérdés
Olvastam sok helyen,hogy a bölcsész szakokat büfé szaknak nevezik..én ezzel egyáltalán nem értek egyet,mert szerintem fontos azis hogy legyenek olyanok is akik magával az emberrel foglalkoznak. De nagyon kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is!
2009. febr. 6. 15:48
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
86%

Mert elrontották a bölcsészképzést azzal, hogy mindenkit felvesznek. Csak az ELTE bölcsészkarára évente 1700 embert vesznek fel, ha ezeknek a fele végezne, még az is bőven ellátná az országot bölcsészekkel. Azok, akik csak diplomát akarnak mindenféle érdeklődés nélkül, biztos, hogy BTK-ra mennek valami kamu-szakra (nem törire vagy nyelvre, ilyesmire), elbüféznek, és ezáltal mutatnak egy képet a BTK-ról. Persze más kérdés, hogy a vizsgákon kivágják őket, vagy 8 év alatt végzik el az egyetemet. A bölcsészkarról kialakult vélemény miattuk van, hiszen aki elvégzi rendesen, az nem igazán ér rá büfézni, mivel nagyon sok a vizsga. Persze ezt egyeteme is válogatja, de általánosságban igaz. Én műszaki szakra járok, és nem nézem le a bölcsészeket, sőt, tisztelem, aki érdeklődéssel, és még hullafáradtan is lelkesedéssel végigcsinálja.


Kár, hogy az egyetemeknek pénzügyileg jól jön a sok hallgató. Az is kár, hogy a bölcsészkarból befolyó pénz tartja el az egyetem pénzigényesebb karait. Ha ez nem így lenne, talán nem lenne arra szükség, hogy ennyi embert felvegyenek, és az oktatás színvonalán, az oktatók hozzáállásán is lehetne javítani.

2009. febr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Nem akartam beleszólni,de muszájnak érzem. Nos miféle ostoba dolog általánosítaani azt,hogy a bölcsészek sose járnak órára,de bezzeg ti TTK-sok persze mindig...jézusom eszébe se jut senkinek hogy ez esetleg emberfüggő?? Megh sok bölcsész van meg sokat vesznek fel..hát könyöörgööm ha több bölcsész szak van mintatermészettudományi vagy márnök akkor jó hogy arányosan több embert képesek felvenni...meg mi az h buta emberek mennek főiskolára? Figyelj ha vkinek van 350-480 pontja az már azért olyan hülye nem lehet.Ja,és az az 1700 ember nem egy irányba fog menni..ugyh lesz hely,ha nem is mindenkinek. Meg leírja az egyik válaszoló a saját szenvedéseit? Hát könyörgöm,te választottad,ha nem birod hagyd ott ha meg megy akkor nincs okod panaszra,gratulálok!de ne sírd tele a forumot..hidd el mindenkinek megvannak a bajai,és mégsem írja le...bocs ha vkit megbántottam esetleg.
2009. febr. 7. 14:55
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Ki sírta teli a fórumot, kedves kérdező? Én itt nem látok siránkozó embereket...
2009. febr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, tegyél már magasról, mit fikáznak a TTK-sok. sokszor már csak azért lúzereznek, hogy viccelődjenek. nyelv szakos BTK-s vagyok tele TTK-s haverokkal, és eszük ágában sincs lenézni, mert tudják, hogy vért izzadok a szakommal. ha meg sörözésnél előjön a BTK-val való évődés, én is velük röhögök.

ne vedd úgy a szívedre!

2009. febr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
82%
Figyelj, én asszem értelmesen válaszoltam neked, nem tudom, hogy miért vagy úgy kiakadva. Sok a bölcsész, ez az igazság. És csak ez eltés részleg ellátná az országot még úgy is, ha nem egy irányba mennek. Mellesleg ezt nem tudom, hogy honnan vetted, hogy nincsenek hülyék a főiskolákon. Te hol élsz? 350 pontot csupaszín hármas érettségivel össze lehet szedni, ahhoz meg azért nem kell olyan túl sok ész. Mellesleg nézd meg a ponthatárokat: 160, 180, 200, 230... Az nem megy a felsőoktatásba, aki nem akar! És te azt mondod, hogy aki egyetemre jár, nem hülye. Hát ez nem garantálhatja senki... Én nem szidtam a bölcsészeket, ha nem vetted volna észre, hanem elmondtam, hogy én miben látom a rendszer hibáját. De bocs, ha nem ezt a véleményt vártad.
2009. febr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

utolsó:azért 350 pontot nem hinném hogy közepes érettségivel össze lehet szedni,én 380 pontot értem el tavaly és ötöseim voltak!( Két tárgyból mentem)

bocs az offért...

2009. febr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden érettségid 60%-os lett, és jók a jegyeid és megvan a 80 plusz pontod, akkor:


érettségi átlag 60%

egyik felvételi tárgy: 60%

másik felvételi tárgy: 60%

plusz pont: 80

jegyekből (mondjuk): 90


összesen: 3x60+80+90=350

2009. febr. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%

Mert az alapgondolat jó de ha nincs egy villamosmérnök sem jelenleg, aki kb 5-10 év múlva az ország energiaellátásáért felelne akkor a bölcsésszakon sem lesz világítás és majd a körmötökre ég a munka? Nem mert gondolkodni sötétben is lehet...

Tisztelet a kivételes villamosmérnököknek és a bölcsészeknek egyaránt!

2009. febr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Egy nyelvszakos írta le a szenvedéseit,arra értettem. Ez a pontos dolog meg sztem hülyeség. Nekem 344 pontom volt,matek érettségi 3mas,most mégis csoportelső lettem..amugy meg akinek 2esei vannak mindenből nem hiszem h szerezne plusz pontokat,főleg nem nyelvvizsgáért!a 80 pluszpont meg max álom,azt elérni szinte lehetetlen.azt aláírom h a 300 pont alattiaknak semmi helyük a felsőoktatásban.főleg nem 170 ponttal(lásd programtervezők sok helyen) és el vannak ájulva h milyen nehéz megh a szakátlaguk a béka segge alatt..hát könyörgöm,amugyis jó képességűek lehetnek ennyi ponttal nemhogy egy főiskolán...
2009. febr. 14. 16:36
 20/31 A kérdező kommentje:
Ja és annak aki a pontokat boncolgatta: 60% az már 4es,nem 3mas,jegyekre 90 pont is akörül mindenből..
2009. febr. 14. 16:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!