Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nézik le sokan a bölcsés...

Miért nézik le sokan a bölcsész szakokat?

Figyelt kérdés
Olvastam sok helyen,hogy a bölcsész szakokat büfé szaknak nevezik..én ezzel egyáltalán nem értek egyet,mert szerintem fontos azis hogy legyenek olyanok is akik magával az emberrel foglalkoznak. De nagyon kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is!
2009. febr. 6. 15:48
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
Ez marhaság. Én TTK-s voltam és kommunikáció szakos. 2 nyelvvizsgát tettem le, emelt szinten (angol, orosz) és közben volt olyan félévem, hogy 15 vizsgám volt (meg vagy 30 tantárgyam) a többi gyak jegy. Olyan szórások voltak, hogy kb 100-an kezdtük és 20-an kaptunk végül diplomát. PR- és Sajtó szakirányosok együttvéve. Szóval a kommunikációt egyáltalán nem mondanám büfészaknak. Jelenleg is egyetemi hallgató vagyok és most ez a szak, amit csinálok (politológia) számomra sokkal könnyebb, mint a kommunikáció volt, mert (eleve már érettebb vagyok és van gyakorlatom) ezt valahogy csak meg kell érteni, ott meg nagyon sokat kellett tanulni, magolni, kemény fenék kellett hozzá. (Jó itt is, de máshogy) (Kitűnővel végeztem egyébként a kommunikációt). Megcsináltam egy mesterszakot is (nemzetközi tanulmányok). Szóval van összehasonlítása alapom. Szóval, aki komolyan veszi és tényleg jó akar lenni a szakmájában egyik szak sem könnyű. És nem azért végeztem (végzem) ezeket a szakokat, mert én hü*ébb lennék mondjuk a pénzügyeseknél, hanem ahhoz a karrierhez, amit szeretnék ezek (is) kellenek.
2014. júl. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!