Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nézik le sokan a bölcsés...

Miért nézik le sokan a bölcsész szakokat?

Figyelt kérdés
Olvastam sok helyen,hogy a bölcsész szakokat büfé szaknak nevezik..én ezzel egyáltalán nem értek egyet,mert szerintem fontos azis hogy legyenek olyanok is akik magával az emberrel foglalkoznak. De nagyon kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is!
2009. febr. 6. 15:48
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
61%

Na jó, akkor nem hármas, hanem négyes, a lényeg az,hogy 60%-os érettségit írni középszinten mindenből gáz, az még az általános műveltség szintjét sem üti meg. Amúgy egyetértek, 300 pont alatt semmi keresnivalója senkinek a felsőoktatásban.


A 80 pluszpont mért lenne álom? Ezer módon össze lehet szedni. Végülis mindegy, mert én csak abból tudok kiindulni, amit látok magam körül: hullanak a 400 alattiak, mint a legyek, és így el sem tudom képzelni, hogy aki 60% körül írja az érettségijeit, az mit akar egy egyetemen.

2009. febr. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
47%

Az egyetemeken általában 65% a kettes ponthatára szokott lenni... Én már eleve azt röhejesnek tartom, hogy egy, a végletekig lebutított középszintű érettségivel, amit ráadásul elég kettesre-hármasra megírni, egyetemre kerülhet az ember.

Nem volt olyan régen, mikor én érettségiztem, de a miénk azért durvább volt, nem olyanok voltak a példák, hogy "ha egy kiló narancs 75 forintba kerül, hány kiló narancsot tudok venni 300 forintból?", pedig már a miénkre is sokan azt mondják, hogy könnyebb volt, mint a korábbiak.

Én visszavezetném azt a rendszert, hogy aki egyetemre akar menni, tessék felvételizni, ne az érettségi legyen a felvételi is egyben. Én még a régi felvételizős rendszerben kerültem be az egyetemre, és nem haltam bele, hogy kétszer kellett vizsgáznom. Akik már ez érettséginél nyavalyognak a "teljesíthetetlen követelmények" miatt, mit fognak csinálni az egyetemen? Ott a tanárokat a legkevésbé sem érdekli, hány vizsgád van a héten, és mikor, nekik az a fontos, hogy az ő vizsgájukra rendesen felkészülj.

Támogatom az elitképzést, és bár ezért alaposan le fognak hurrogni, én nem látom értelmét annak, hogy az esélyegyenlőség nevében boldog-boldogtalan egyetemre járjon. Csak azért egyetemre menni, mert "az annyira buli", vagy "mert a szüleim szeretnék, ha diplomám lenne", annyira felesleges: ezzel rabolják a saját idejüket, és az állam is költi a pénzt feleslegesen.

2009. febr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Az szerintem nem túl mérvadó, bolognai-soknak, hogy egy félévben hány vizsgájuk van/volt..

Nyilvánvalóan annyi, amennyi előadást felvettek. Vagy kevesebb, ha megajánlott jegyet kaptak (például).

Én is csináltam már laza félévet, kórház miatt, amikor csak négy vizsgám volt, de így is 7x kellett próbálkoznom (nem sikerült megoldani a kórházi nyomtatást :D).

De volt olyan félévem is, amikor 19 tárgyam volt, ebből 12 volt előadás, tehát annyiból kellett vizsgáznom - hétből pedig folyamatosan készülni.


BTK-n vagyok, de csak azért, mert nálunk nincs társtud. kar.

2009. febr. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:
100%

na, bár bölcsész vagyok kivételesen megkíméllek titeket az oldalas válaszoktól. a számadatok (TTK-s felsőbbrendű barátaimnak ajánlva): Etika/Magyar egyetemi(régi) tanárszak IV. év, az idén 34 tanegységem van, ebből 4 szigorlat, 16 gyak, a többi a kollokvium + idén tanítási gyakorlat (27 hospitálás + 15 tanítás + zárótanítás szakonként). Különösebb elmaradásom nincsen, bár az egyik szakomon (etika) két szakirányt csinálok az egy helyett (olyan blődségeket, mint esztétika és társadalom-filozófia). a világért sem panaszkodnék, mindezek mellett még újságot vezetek, szakkollégiumot irányítok, TDK-zok, és akad még hobbim is, és most nem a barátnőmre gondolok. jah...órát is tartok egyébként, mindenkit szeretettel várok ;)

U.I.: A kommunnikáció, művszerv, ped, szocped..etc. NEM BÖLCSÉSZ szak, önnön szakod fényezése csak tájékozatlanságod fémjele, s az, hogy te büfézel-e vagy éppen szenvedélyes képviselője vagy diszciplínádnak, egyéni dolog, ahogy azt már mások is írták. Egyébként meg kedves idegen nyelvet beszélő barátom, amint látod, egy gimnazista tanári képesítés megszerzése is igen hosszú és komoly munkát igényel (és nekünk is kell beszélni nyelveket), s kedves TTK-s barátom...no comment.

2009. febr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
38%

Ahogy az előző nagyon helyesen leírta, a kommunikáció, művszerv... stb szakok nem is bölcsész szakok eredetileg, csak hozzácsapták pár éve a BTK-hoz. kamuszakok. a BTK-t meg azért nézik le, mert ezeknek a mondvacsinált áltudományok hallgatói reprezentálják a bölcsészakart.

azt meg ne mondjátok, hogy majd beleszakadtok a komm. szakba. lehet, hogy van 500 vizsgátok, de ezek mind olyanok, amikre ha úgy bemész, hogy bele se néztél a jegyzetbe, meg lehet csinálni 3asra. vettem fel kredit miatt ilyen komm-os meg néprajzos modult, a vizsga egy party volt szinte. azon se lepődtem volna meg, ha a tanár előkapja a kisüstit.

2009. febr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
33%

Én azért nézem le,mert gyakran nagyon buta emberek is el tudják végezni. Bár szakonként függ, meg az se tiszta mit neveznek bölcsészek alatt, mert pl az ELTE-n TÁTK-on meg PPK-n vannak azok a tárgyak amik máshol a BTK-n.

Villamosmérnök hallgató voltam

2009. márc. 15. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
77%

TTK-sok szeretik heccelni a BTK-sokat mert látják, hogy veszik az alázgatást. Ez ilyen, az orvosisok gyakran a fogorvosokat,gyógyszerészeket fikázzák.Sokan meg a jogot BTK-snak veszik, bár úgy tudom Szeged meg az ELTE durvább mint a többi.


Nyelvszakosokat meg szerintem jobban elismerik pl a TTK-sok is, mint pl a szabadbölcsész szakot.

2009. márc. 15. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
16%
Azért nézik le a bölcsészeket, mert az egész értelmetlen. A munkaerőpiacon létezik a kereslet és kínálat fogalma. A probléma az, hogy egy olyan valamit tartunk fent állami pénzből, és nem kis pénzből, amire nincs kereslet. Ezt többek között az én keményen megszerzett jövedelmemből levont adóforintokból finanszírozzák, ami felháborító. Utána meg megy az álláskeresési támogatásra:)
2009. júl. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
91%
Tisztelt első válaszadó! Elvégzted a filozófia és a néprajz szakokat, hogy így nyilatkozol róluk? Személy szerint néprajz alapszakos bölcsész vagyok, és lehet hogy nem egy népszerű szak, de ezen a szakon szerezhető a legtöbb élmény, és itt nem a berúgásokra, bulikra gondolok. A néprajz a társadalommal és a kultúrával foglalkozik, nem pedig néptáncolással meg ilyenekkel, amikkel sokan hiszik :) az itt tanuló diákok száma kevés, ezért a tanszékeken családias, barátságos a hangulat! Ez a szak nem azoknak való, akik meg akaarnak gazdagodni, az tuti, de azért nagyon jól el lehet vele helyezkedni, ha az ember odateszi magát! :)
2010. márc. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
még az előzőhöz: jaaaa és persze bírd ki a terepgyakot, nomád körülmények között, legközelebb eső lakott terület 2 óra séta tűző napon, meg mellette még olvass el félévente 70 könyvet...menj el topográfia vizsgára, jelöld be a vármegyék határait, székhelyeit...pl Szolnok-Doboka... meg sorolhatnám :) Büfészak...naná ;)
2010. márc. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!