Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell általános iskolások...

Miért kell általános iskolásoknak központi felvételit írni? Van remény arra hogy 2-3 éven belül megszüntetik?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm lánya 4.7 átlagú tanuló és nem jól sikerült a felvételije. Hiába tanult 8 évig jól, most a felvételi miatt lehet nem kerül be az áhított iskolába:-(
2011. febr. 26. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért hogy legyen egy egységes követelményrendszer. Mert a 4,7-es átlag abszolút nem tükrözi az ember tudását. Egy komoly általános iskolában a 4-esért meg kell szenvedni, míg másikban szépenmosolygásért is ötös jár.

Ha egész 8 év alatt olyan nagyon jól tanult, akkor gond nélkül meg kellett volna írnia azt a nem túl nehéz felvételit...

Így is annyira alacsonyra van adva a színvonal, a követelmény, nem kellene még ezt is leljebb adni.

Én is központit írtam annó, és utána még 5 évig mindig ott voltam a központin mert mindig a mi osztályunk szervezte meg. Egyszer sem láttam a feladatlapokon teljesíthetetlen követelményeket.


Én is 4,5-ös voltam általánosban bekerültem középsuliba, ott 3,8-al mindig az osztály első 3-a között voltam. Érettségit meg 4,3-ra írtam meg.


Az meg hogy "nem volt jó passzban" nem kifogás semmire. AZ életben is hányszor lesz olyan amikor jó passzban kell lenni, mert sokminden múlik rajta...

2011. febr. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

iGen én is arra gondolok hogy a különböző erősségű iskolák és a kivételezések miatt vezették be (főleg ez utóbbi, a gyerekeket sokszor bekategorizálják, ha valaki 4-essel indít sok helyen hiába javít sose fog ötöst kapni mert nem úgy könyvelték el és van ennek az ellenkezője ami még durvább

Végül is tényleg sok igazság van a válaszodban.

2011. febr. 26. 11:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Engem sem vettek fel anno az áhított iskolába, mégsem lettem rövidebb tőle. Nem kell megijedni ha a gyerek nem jut be az ország legjobb középiskolájába, attól még lehet jó tanuló, élhet teljes értékű életet, és tovább is tanulhat, szinte bárhol!

Szerintem nagyon is jó, hogy van egy egységes felvételi. Most nem tudom hogy van, amikor anno én felvételiztem nem minden iskolában volt kötelező a központi felvételihez igazodni, az intézmény írathatott saját felvételit is, én ezen hasaltam el. Lehet máshogy alakult volna az életem, lehet jobban, az is lehet hogy rosszabbul, mindenesetre abszolút nem bánom hogy abba a gimibe kerültem, amelyikbe! Immáron egyetemistaként inkább még kijelenteném azt is, hogy visszahozhatnák a felsőoktatásba is az írásbeli felvételit. Olyan emberek kerülnek be, akiknek a tanulás szó hallatán feláll a szőr a hátán... Még én érzem hülyén magam, amiért engem érdekel az amit tanítanak, tanulok, sőt még órára is bejárok. Gáz vagyok... :)

2011. febr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát.. azért a felvételi nem így működik. A matekban nehéz logikai feladatok vannak, olyan is előfordult már, hogy nem tanulták még azt, mint amiből a felvételit írják. (Persze, ez ritka.) Szerintem teljesen hülyeség. Ezt 2001-ben kezdték el, és akkor még nehezebb volt, az évek során egyre értelmesebbek lettek a kérdések stb. De szerintem nincs. Egyébként fogalmam sincs, talán azért, mert pl. hatodikban kiválogatják a "jobb" diákokat, akik jól tanulnak, stb.
2014. jan. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!