Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Genetika feladat. Valaki...

Genetika feladat. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Az F2-ben 9:7 arányt találtak egy keresztezésben a várt 9:3:3:1 helyett. Milyen fenotípus arányokat vár az F2 azin egyedeinek keresztezéséből, amelyek a 7-es (7/16) csoportba kerültek? Indokolja!


Valaki segítsen légyszi


2011. márc. 2. 23:54
 1/4 anonim válasza:

Ha az F2 9:7es arányú, akkor kizártnak tartom Gröning elmélete alapján, hogy 7es csoportú enzimrészecskék háromnál több patatront irányítsanak át a 7/16-os alcsoportban, mivel 3 egymástól független diletetizmus nem található meg ugyanolyan arányban egy adott gómiában.


Remélem érthetően fogalmaztam.

2011. márc. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Azt nem tudnád leírni, hogy mit kereszteztek, és milyen allélt néztek? Könnyebb volna elképzelni.
2011. márc. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

én így írtam..

De nem tudom megcsinálni:S


P: aaBB x AAbb

fehér fehér

F1: AaBb x AaBb

vörös

2011. márc. 3. 00:16
 4/4 Roger Smith ***** válasza:

9:7 az komplementer génhatás jelent! A jelenség magyarázata, hogy egy festék termeléséért mindkét enzimre szükség van, és azok egy lineáris sorban egymás után fejtik ki hatásukat. Csak akkor keletkezik festék, ha mindkét enzim jelen van. Azaz ha aa vagy bb szerepel akkor nincs szín!

Tehát F2-be lesz:

9 A-B- ezek adnak színt

és akik nem adnak

3 aaB-

3 A-bb

1 aabb

összesen 7

2011. márc. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!