Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ipari formatervező mérnök...

Ipari formatervező mérnök szak nehéz?

Figyelt kérdés
4-es, 5-ös tanuló vagyok. Fizikám, kémiám 1 évig volt, nem vagyok túl jó belőlük, de a Miskolci Egyetemen is elvileg csak alapok vannak. Matekfaktos vagyok, de gondolkodom hogy leadjam, mert borzasztó a tanár, szóval az se a kedvencem. A rajzzal nincs baj, ilyen vonalon akarok továbbtanulni. Ez a formatervezés nagyon megtetszett. Kérdésem: Jár(t) arra a szakra valaki? Nehéz nagyon? A matek borzalmas, vagy ki lehet bírni? A segítséget előre is köszi!
2011. márc. 26. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem nehéz,a gépész-gépész nehezebb sokkal.

Elárulom miért.

ez az ipari formatervezősdi most jött be,még nincs kiforrva,nincsenek meg a konkrét követelmények


Matekfakot ne add le,van értelme,bár az egyetemi matek első óráján rájössz hogy középsuliban semmit nem tanultál:)


A rajzolós része a nehéz,főleg mivel a ME-n a hőn szeretett géepelmek tanszék az egyik legborzasztóbb,és szépen fogalmaztam:)


elvégezni el tudod,ha akarod,ugy is hogy van mellette időd szórakozni is


az egyetlen amiért én vacilálnék,hogy mire jó ez...a cégek inkább egy bme-s vagy győri egyetemen végzettet választanak... a miskolci még nem forrta ki magát


de mire végzel,addigra lehet

2011. márc. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

folytatom:


bár vesztenivalód nincs,ha mire végzel még mindig nem az igazi,egy géptervező msc,és elég sok nullát tehetsz a fizuigényedbe...

2011. márc. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


Sajnos nem vagyok matek, fizika, kémia beállítottságú, ezért gondoltam hogy a Miskolci talán kicsivel egyszerűbb lehet. Tehát összegezve, szerinted 0 fizika és kémia tudással be merjem vállalni? Főiskolán biztos odateszem magam, csak kérdés, hogy bírom e majd.

2011. márc. 26. 14:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Őszintén?

Emelt matekot csináltam,fizika fakos voltam,végig 5-ös..


matek mind3 miskolci műszakis karon ugyanaz,első órán még értettem miről beszél a tanár,onnantól se kép se hang:)

emelt matek arra volt jó,hogy nagyjából tudtam mit rejt az integrálás és deriválás...de sose hittem hogy van pl hármas integrál...többit meg nem is irom,csak elijesztelek

de megtanulható ha meg akarod tanulni


fizika gagyi,nem arra mennek hogy megérted-e,amiatt ne aggódj,ott csak be kell magolni azt a pár feladatot,meg egy fizikatörténet van,amin mindenki átmegy aki elmegy zh-ra


mechanika-statika már húzósabb,de minden megcsinálható


kémia pedig 1 félév van,én bsc-n anyagmérnökin végeztem ugy hogy gimi másodikban is épphogy nem buktam kémiából...utána nem is volt kémiám...

most gépészen vagyok,meló mellett is megcsinálható


és persze nem egyedül csinálod,nem középsuli,hogy "megmondalak,hogy óra előtt másoltad a házidat,bebeee",hanem elég jó összetartó erő van,olyan még sosem volt hogy ha elakadtam ne akadt volna valaki aki segitett volna...

2011. márc. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Cosma Pekka válasza:

Tisztelet a Gépésznek!


Én kredites Egyetemi 5 éves képzésben vettem részt, de rengeteg jó ismerősöm van a fent említett szakon.

Azok a tárgyak jók, amik a rajzkézséget fejlszetik, a többi csak körítés.

Szerintem nem vészes, igaz oda kell tennie magát az embernek, de messze nem annyira, mint egy normál 5 éves képzésen.

Azt is kijelentem, hogy a jelenlegi Msc is gagyi ehhez!

Megboldogult Fizika tanáromat idézem: "Eddig kevés okos embert képeztünk, mostantól sok hülyét fogunk!"

Matek: hoki, nekem 28 kredit értékben volt matekom négy féléven át, itt talán két félé tizen pár értékben.

Kémia: mese meg hab, anno volt laborgyakorlat, beadandók, versenyfeladat, minden órán beugró dolgozat, meg szaladozni a táblához feladat megoldás céljából.

Fizika: nem vészes, főleg, hogy anno Szigorlatozni kellett belőle, igaz azt is elég volt bemagolni, de ez egy-két fokkal könnyebb ettől. Főleg, hogy három félév volt plusz szigorlat, régebben meg mégdurvább volt a helyzet.

Mechanika: hoki, nekem ebből szigorlat volt, ehhez nem lehet hasonlítani, főleg, hogy 5 félévnyi tárgy volt oktatva, most meg két félévnyi.

Gépelemek Tanszék-kedvencem-órára kell járni, meg konzultálni, jó probléma megoldó képesség meg jó műszaki beállítottság, innentől kezdve nyert ügy. 3-4 átlaggal nyugodtan lehet teljesíteni, néha még ötöst is adnak:D.

A Formatervezőknek butított tananyag jár, konkrétan a managerhez tudom hasonlítani.

A Gépelemekes Tanárok segítőkészek, főleg, hogy hozzájuk tartozik ez a szak.

Mechanikai Technológiák tanszék: anyagtudomány stb., ez csemeg, széjjelszívatnak, főleg, ha hülye vagy, meg amúgy is! Nekem hat félévem volt itt, ez szívatós.

Áramlás tanszék: hőtan, áramlás, Erő és munkagépek(Nyerő és Konyhagépek), itt is szétszívatnak, ha le*zarod a tárgyaikat.

Lényegében nem vészes a szak, meg nem is ér sokat, mert Gépészetileg nem sokat ad, mert inkább formatervezési kézségeket fejleszt.

Akik itt vannak ismerőseim, vagy ezen végeztek nagyon kreatívak, szabad kézzel eszméletlen dolgokat tudnak alkotni!

Gépészetileg annyira nincsenek a toppon, mint egy sima gépész szakon résztvett delikvens, mert amennyivel több formatervezői dolgot tanulnak, annyival kevesebb a gépészeti alap. Tisztelet a kivételnek persze!

Röviden a válasz a kérdésre: nem nehéz, de nem is leszel ettől mérnök.

Ja meg van az Ábrázoló geometri, ez fontos nagyon, de ezt is lebutítva oktatják ezen szakon.

Aki meg ehhez nem ért, abból nem lesz jó mérnök, mert ,ha nincs látásmód, akkor bukta van!

Tényekkel alátámasztva: Én öt féléven keresztül rajzoltam kézzel dipára, majd utána jöttek a CAD rendszerek.

Jelenleg 1-2 félév után lehet rajzolni géppel, közük nincs hozzá, feltéve, ha valaki nem műszaki középiskolából jött, vagy értlemesebb, mint az átlag!

Illetve az előttem hozzászólóhoz csatlakoznék azzal kapcsolatban, hogy vannak nagy bulik! Meg, hogy a nép fele, vagy több kihullik a gépezetből.

2013. okt. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!