Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg el akarják törölni az...

Tényleg el akarják törölni az előrehozott érettségit?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért?
2011. ápr. 16. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nagyon remélem, hogy nem!!!!!!!! Egyre idiótább törvényeket hoznak..(pl általános iskola csak 9 osztály, csak 15 éves korig vagy tanköteles, stb..) Én szeretnék tanulni, nem szeretnék lejjebb adni a szintből, viszont az biztos, hogy egy tárgyat amit két évig tanulok, arra ötödik évben NEM fogok emlékezni, vagy nem annyira, hogy érettségizni tudjak belőle..
2011. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet tudni semmit, a politikai szándékok naponta változnak, most éppen a felsőoktatási törvénytervezettel csinált hülyét magából Hoffmann Rózsa a kormányülésen. Felmerült, mint ötlet. Ez önmagában nem sokat jelent.
2011. ápr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
A kormány szrban van mert mindenki jól akar élni, és egyre többen tanulnak tovább, nincs kit adóztatni...
2011. ápr. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekünk az angoltanár mondta, én még csak nyolcadikos vagyok, de így is nagyon be vagyok szarva, mert nekem így nem lesz meg az érettségim kémiából, énekből meg fizikából emelt szinten, ha előtte nem tudom lerakni minden másból.
2011. ápr. 18. 10:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Minden másból biztosan nem lesz meg, a magyart és a törit előrehozni aránytalanul sok munka lenne, az nem éri meg. De nem kell ettől félned, egyrészt mert ha nem is tudjuk, igaz-e, akkor felesleges idegeskedni, másrészt meg mások is leérettségiztek már akkor is, amikor nem volt még előrehozott (csak 2005 óta van).
2011. ápr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, csakhogy máskor nem kellett hat tantárgyból érettségizni, meg nemtudomhány emeltet tenni, BOCSI. Én öt évet járok középsuliba nyelvi előkészítő miatt, csak második (első) és harmadik (második) évben fogunk kémiát, fizikát tanulni, amiből ha érettségizni kell, hát nem szivesen várnék vele még két évet, mikor már nem is tanuljuk, plusz egyszerűbb így, mint még azt is ismételni a többi mellett, ja és még nem beszéltünk a hatvan óra közmunkáról ;)
2011. ápr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Biztos igazad van, én csak azt mondtam, hogy felesleges ezen addig aggódni, amíg nem is tudjuk, igaz-e. Nem közmunka, és nem 60 óra, és ma már úgy néz ki, hogy nem is hat tárgy.
2011. ápr. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy az angolt leteszem (nulladikba megyek!) elsőbe, a magyart, a törit és az éneket 11-be. A fizikát és a kémiát pedig 12-be.A törit meg a magyart nagyon nehéz lenne megcsinálni 11-be?
2011. ápr. 19. 09:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát, amíg így írsz, hogy "elsőbe", meg "11-be", addig igen.

Egyébként is elég nehéz, ugyanis ahhoz a 11. évben április 30-ig osztályzóvizsgát kell tenned a 11. és a 12. évfolyam teljes anyagából, hogy érettségizhessél. Ez azt jelenti, hogy egyedül kell megtanulnod az utolsó éves anyagot, az érettségire felkészítő tanári segítséget sem kapod meg, mint az osztálytársaid, és az lesz az év végi jegyed, amit a vizsgán elérsz. Ez nagyon kemény, és szerintem kicsit sem éri meg.

2011. ápr. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!