Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valóban baromi nehéz az...

Valóban baromi nehéz az állatorvosi?

Figyelt kérdés

Érettségiztem, általános orvosira akarok menni, de nem is értem miért nem jelöltem meg az állatorvosit. Azt hiszem azért, mert anyu mondta, hogy nehéz nagyon, és én elkönyveltem, hogy nekem az akkor úgyse menne.. Imádom az állatokat, hatalmas empátia van bennem, nagyon tudom őket sajnálni, ha valami bajuk van, és jó segíteni nekik.

Na de most nem is ez lenne a lényeg, hogy mennyire nehéz? Azt tudom, hogy nehéz, de anyu mondta, hogy hallotta a kollégájától, hogy az általános orvosinál sokkal, de sokkal nehezebb, és a fia nagyon okos volt, de sokszor egy hajszálon múlott, hogy elvégezheti. Komolyan ennyire brutális?:(

L/18

(Azért kérdezem, mert benne van a pakliban, hogy nem fog összejönni az orvosi.. )


2011. máj. 17. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy az általános orvosinál nehezebb lenne. Kb. egy szint lehet a kettő.
2011. máj. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Én sem hiszem, hogy nehezebb lenne. Talán annyiban, hogy egy állatnak nem tudod elmagyarázni mit miért csinálsz. De a felelősség jóval kisebb. Végülis nem mindegy hogy az édesanyád vagy a macskádat műtik éppen!
2011. máj. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem relatív, hogy kinek mi nehéz. Nekem pl baromi nehéz lenne megcsinálnom egy mérnökit, de orvosit már kevésbé. Legalábbis jobban menne , mint a mérnöki. De amikor jelentkezel, ne az alapján dönts, hogy mi milyen nehéz, hanem szeretnéd e ezt csinálni vagy nem, jól kereső e vagy nem. Az egyetem 5-6 év az életedből, utána 20-30 évig ezzel foglalkozol
2011. máj. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvosi 13 félév, kedves utolsó válaszoló. :) Ha jól ment az érettségid, miért ne jelölnéd meg? Hátha felvesznek! Nagyon szerencsés vagy.. nálam az volt a helyzet, hogy orvos nem akartam lenni, csak állatorvos és nem mertem megpróbálni a biosz-kémia faktot(magyar-törit választottam), ami ugye kötelező hozzá, mert ha elbuktam volna rajta, mire mentem volna biosz és kémia érettségikkel? Semmilyen orvos nem akartam lenni.. Ha jól sikerült a biosz érettségid, akkor próbáld meg, add be az állatorvosira, szerintem minden szak nehéz, de ha tanulsz, akkor csak magadat segíted. Egy próbát megér..
2011. máj. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
13 év? de abban már a vége abszolút gyakorlat, ilyen 'rezidens'-ként kb, nem?
2011. máj. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10+1 félév.
2011. jún. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én oda járok, nem sokára végzek. Hát tényleg nagyon nehéz. Nem voltam sose egy buta gyerek én se, de megszenvedtem rendesen. :) Viszont ha tényleg ezt szeretnéd, akkor vágj bele! Egész életedben bánnád, ha meg sem próbálod. Én is bántam volna. Bár én nem jártam az orvosira, de legalább olyan nehéz, mint az. Sőt... A felelősség ott valóban nagyobb, de az állatorvosoknál sem kicsi. Pl. állatorvosok foglalkoznak élelmiszerhigiéniával, ha valamit elnéznek, emberek betegedhetnek, halhatnak meg. És vannak nagyon értékes állatok (pl. versenyló), egyre gyakoribbak a perek velük kapcsolatban. Ha bármi kérdésed van, szívesen válaszolok! :)

2011. jún. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%
19:50-nek. És azt ki kérdezte, hogy hány félév? Általánosságban írtam, amúgy az egyetem annyi éves, ahány év alatt az illető elvégzi...orvosin pl sokan csúsznak egy évet, de még jogon is
2011. jún. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aztàn vègül elvègezted?
2022. febr. 9. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!