Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetőleg odajárótól kérdezném...

Lehetőleg odajárótól kérdezném, mennyi szabadidőd van állatorvosi/fogorvosi mellett?

Figyelt kérdés

Én is egyetemista vagyok, olyan szakon, olyan egyetemen, amire mindenki azt mondja, hogy hát az milyen nagyon nehéz, meg annyit kell tanulni, meg stb. Na erről annyit, hogy nekem annyi szabadidőm van, hogy azt sem tudom már mit kezdjek vele, ha vállalnék egy nyolc órás állást még akkor is maradna. Nyilván, mert nem valami zsúfolt az órarendem, függetlenül attól, hogy tényleg sokat kell tanulni, meg nehéz egyetemről van szó.


Első sorban ez érdekelne, milyen az órarend ezeken a szakokon (fogorvos/állatorvos) ? Mennyi időd marad? Gondolom azért nem minden egyes nap reggel nyolctól este nyolcig szünet nélkül vannak az órák. Szóval engem csak a lemeztelenített előadásokkal, szemináriumokkal, eltöldött idő érdekelne, nem pedig a nincs semmire idő, mert sokat kell tanulni. Mennyit kell ott tölteni az egyetemen általában? Mekkora a szabadság az órarend összeállításában? Itt pl. én meg tudtam azt oldani, hogy bár egyik nap kicsit több órám van, de pénteken pl. csak egy vagy néha egy sem.


2011. jún. 9. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az egyetemek honlapján általában van fent órarend.
2011. jún. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egy odajáróval többre megy az ember, mint azzal, ami fent van a honlapon, mert szerintem azok csak a kötelező órák és pl. nálunk az ajánlott tanterv is egy rakás szar, már elnézést, de a fakultatív részét teljesen másként alakítjuk, sokkal jobban, mint ami megjelenik pl. a honlapon lehetőségnek. Meg mondjuk ott van, hogy tesi, de az is sokat segítene, ha lehetne tudni, hogy azzal pl. variálhat-e az ember, vagy csak a saját csoportjával mehet, és csak egy helyen egyfélét csinálhat, esetleg van olyan is, mint nálunk, hogy vagy 25 féle sportból lehet választani. Vagy, hogy dettó ugyanarra van-e átjárás esetleg csoportok között, ha engem beosztanak a 4. csoportba, de ha xy órából a 2. csoporttal járhatnék, akkor lenne két hosszabb napom, de mondjuk kettő meg sokkkal rövidebb lenne, pl. ilyet ott engednek-e? Érted, azért úgy másabb. Bár az alapján, ami pl. az állatorvosisok honlapján van fent nem olyan borzasztó, hétfőn 8-18 folyamatos, kedd 8-16 folyamatos, szerda 8-13, csütörtök 8-16 egy óra szünet, péntek 8-12. Ebbe elvileg bele foglalva a tesi is, amit ugye nem tudok, hogy megy ott. Szóval ez így nem valami borzasztónak néz ki, hogy "semmire nincs időd, úristen!"
2011. jún. 9. 21:48
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen, érthető, hogy jobb, ha vki a tapasztalatait mondja. De akkor esetleg érdemesebb kiírni az egyetemet is (persze állatorvosinál egyértelmű melyikről van szó, de fogorvosinál már nem).

Mert pl. nálunk Szegeden a tesi úgy van, hogy rengetegféle dolog közül lehet választani.

De SOTÉN első évben konkrétan rendes tesi óra van, és másodévben lehet válogatni talán.

SOTÉn bár vannak csoportok, nem kötelező oda felvenni az órát, nálunk Szegeden csak a csoportunkhoz lehet, nincs variálás (max engedéllyel,de ahhoz nyomós indok kell).

Teszem hozzá, nem fogorvosis vagyok, hanem általános orvosis, de mivel első két évben fogorvosisokkal vagyunk, gondoltam félig használható a válaszom:D

2011. jún. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Fogorvosiból Szeged és Pest jöhet szóba. Pont félúton lakok és mivel Pestre már jártam fel egyetemre ezért tudom, hogy be tudok járni, hanem nyolctól nyolcig tart a program ezért is lenne fontos a mennyi szabadidő marad. Mert nekem ott lenne a bejárás, plusz, ha azon felül naponta jó lenne ha lenne 2-3 szabad órám, vagy legalább ha nem mindennap egy kicsi, akkor mondjuk egy nap félig szabad. :)
2011. jún. 9. 22:03
 5/13 A kérdező kommentje:
+ Adalék 5 óra alvás elegendő, ha ez valakinek segít a válaszadásban. :)
2011. jún. 9. 22:05
 6/13 anonim ***** válasza:

Akkor a tesi tehát úgy van, hogy választhatsz rengetek kurzus közül. Az órákat pedig csak csoporthoz lehet felvenni. Órarendet, tárgyakat pedig találsz a honlapon:)

[link]

(órarend fülecske)


(Azért csak 15-16. csop van írva, mert az ált. orvosisokkal együtt számozzák, és a két utolsó csoport a fogászcsoport:)

2011. jún. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi! :) És neked, mint általános orvosnak készülőnek, kb. mennyi szabadidőd van? Mert rólatok is azt lehet hallani, hogy konkrétan semennyi és "fú-de-durva".
2011. jún. 9. 22:18
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért szerintem erős túlzás, hogy semmire nincs idő. Szorgalmi időszakban belefér egy-két buli. Persze aki túlzásba viszi, annak általában meglátszódik a jegyein is.

Viszont mikor számonkérések vannak, meg vizsgák, akkor tényleg szinte csak tanulás.

De azért tényleg nem egyszerű.)

2011. jún. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az akkor jó. Nekem a buli nem számít már, én ugye idősebb vagyok. :) De mivel fizetni fogom az egyetemet, ezért kell egy kis idő, hogy közben meg is teremtsem a tandíjra valót. Szerencsére viszonylag könnyű dolgom van, de folyamatos 0 szabadidővel nem megoldható, így viszont úgy tűnik rendben lesz a dolog.
2011. jún. 10. 16:44
 10/13 anonim ***** válasza:
Fizetősre mész? Ugye tudod mennyibe kerül? De ugye nem suli mellett szándékozol dolgozni? Mer azért annyira sok szabadidő nincsen.
2011. jún. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!