Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 27 éves tanár vagyok. Szeretné...

27 éves tanár vagyok. Szeretnék tegeződni a diákjaimmal. Megtehetem-e?

Figyelt kérdés
Nekem olyan mesterkélt ez az egész "tanárurazás". Ma ez a második kérdésem. Egy kérdést már feltettem az öltözködési tabukkal kapcsolatban. Annyi művi dolog, annyi merevség van az iskolában, miért ne bonthatnánk le a falakat? Megpróbáljam?
2009. márc. 15. 17:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
gimis osztályfönökömmel tegeződtünk de csak iskolán kivül. messterkélt és merev, autoriter a magyar iskolarendszer, nem fogod tudni lebontani, te fogod húzni a rövidebbet. inkább keress egy waldorf iskolát magadnak.
2009. márc. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez függ a te személyiségedtől, attól az iskolától,ahol tanítasz. Gimnáziumban (esti),és egyetemen is voltak tanárok akikkel tegeződtünk. Ha fel tudsz készülni arra,hogy ha túl lazák lesznek ,akkor is képes leszel rendet tartani,akkor nem gond sztem.

Az se árt,ha előtte letisztázod,hogy mit szabad órán és mit nem, és ezután ajánlod fel a tegezést.

2009. márc. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
100%
Nagyon tetszik a liberális felfogásod de mint egy kamasz anyuja(majdnem 18) eléggé kétélüen fogom fel a dolgot.A fiam barátai majdnem mind tegeznek engem is és a páromat is,bizony van olyan akinél a jópofaság és a szemtelenség ettől fogva keveredik.Viszont van olyan max. előnye h sokkal jobban megadják a bizalmat magánügyeikben (sokszor még a szüleikénél is jobba) mintha magázódnánk.Tulajdonképpen a tiszteletüket kell kivivni és kiérdemelni és akkor szerintem nincs nagy gond a tegezéssel.Másrészről a tantesület hozzáállásától is nagyban függ a megvalósítása a dolognak,mert sajna a mai világban vannak a nagyon konzervatívok ("makarenkó-módszer)másrészt pedig a nagyon irigyek akik szakmai tekintélyüket féltenék azáltal h hozzád esetleg közelebb állnának a diákok és a bizalmukkal tisztelnének meg.Lehet h ez sokaknak nem tetszene.Jól gondold át mit teszel!
2009. márc. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
55%
Szia, szerintem nyugodtan engedd meg, hogy tegezzenek, mert így jobban elfogadnak, hogy Te is olyan ember vagy mint ők, és nem az a bürokrata. Bizalmasabbak lennének veled. Mi 19 20 évesen tegeztük a 29 éves tanárunkat a fősulin. A középsuliban szalagavató után, pedig a 39 éves osztályfőnök urat.
2009. márc. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
70%
örülnék,ha a tanárom lennél: )
2009. márc. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
67%
véleményem szerintem nemkéne,hisz a diákokkal könnyen el szalad ló,aztán már úgy tekintenek majd a tanárjukra,mint egy pajtásra... és szerintem értelemszerűen ez nem a legjobb =/
2009. ápr. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg a középutat keresni, azért nem szólhatnak meg. Én most fogok végezni, és nekem is durva lenne a magázódás a gyerkőcökkel, főleg a lazaa 5 év egyetem után.. Mondjuk nálam annyival másabb a helyzet, hogy 45 kilós szőke, kékszemű tanárnéni vagyok, ezért nem hiszem, hogy teret engedek a magázódásnak, a tanáriban menne a pletyka, és én sem érezném jól magam ha egy nagy negyedikes srác "Szia Reni"-vel köszönne a folyosón.

Szóval én azt találtam ki, hogy marad a magázódás, de ettől független, még közvetlen, barátságos, fiatalos, laza leszek velük.

2009. szept. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
51%

Azt gondolom, hogy igen, ha úgy látod, hogy a diákjaid arra érdemesek. Szerintem tegeződve is tiszteletet lehet mutatni egy másik embernek.(neked)

Egyébként a középsuliban tegeződtünk a matek tanárnővel, kb. annyi idős lehetett akkor, mint most Te és nagyon jó tanár-diák kapcsolat alakult ki.

2009. szept. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Üdv kolléga!

Végre egy nyitottabban gondolkodó, nem a szokásos szűkagyú tanár. Én is megtettem, ill. teszem, aztán lett is belőle botrány. Érdekes, a diákok nagyon tudják ettől függetlenül, hol a határ, és csak emiatt egyáltalán nem pofátlanok és sorolhatnám az ellenérveket, de tudod a kedves tanárkollégákkal van a gond, a legtöbbnek szemet szúr azonnal, ha egy tanár nem a megszokott szürke hétköznapi faxkalap, és egyszerűen kiutálják maguk közül, leginkább mert nem tudják elvisleni, ha valakivel jóban vannak a diákok.

Érdekes, én tegeződöm a legtöbbel, negyedikesekkel már mindenképpen, és mégse tapasztaltam soha, hogy pofátlanok lennének, sőt ennek ellenére azért megtartják, hogy továbbra is "tanár úr" -nak szólítanak, csak éppen tegeznek. Na aztán ahogy mondtam, persze hamar híre ment, botrány és botrány, így abban maradtunk, hogy hivatalosan akkor nem, nincs tegeződés, de persze a továbbiakban se szólok érte, ha tök ösztönösen is letegeznek, igyekszem "nem észrevenni".

Tudod sajnos manapság is a tanárság egy nagyon korlátolt, elég prűd társaság, tele komplexusokkal, esküszöm már ritkaság, ha valamelyik épelméjű, és speciel utálok bemenni a tanáriba, mert folyamatosan jönnek a gyerekes hülyeségeikkel, és olyankor gondolkodom el, vajon most ki is itt az intelligensebb? Mert papír szerint a kedves kolléga, de aztán nem egy negyedikes tanítványom simán lehagyja észjárásban, mentalitásban stb. Mondjuk nekem nem ugatnak be nagyon, mert pszichológus is vagyok, és inkább nem szólnak semmit, de azért látom amit látok, és igen elszomorító.


Nem tudom ebből az autoritárius, tekintélyelven alapuló tanár-diák viszonyból mikor lesz már végre nálunk is egy partner-kapcsolat, sztem jóval egészségesebb, de a mai magyar társadalom se és főleg nem a magyar tanári kar erre ma nem érett.

Úgyhogy nehéz kérdés, sztem csak finoman próbálkozz.

2009. szept. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem engedném meg, de persze a döntés a Tiéd :)


Végzős gimnazista vagyok egy (állítólag ^^; ) elit gimnáziumban, ahova tényleg csak az éltanulók kerülnek be. Ez viszont sajnos nem egyenlő azzal, hogy kisangyalként ücsörgünk, és kezelhetőek vagyunk :D


Van egy tanárom, aki Veled pont egyidős, és beleesett abba a hibába, hogy megengedte a tegeződést - és ahogy sokan előttem már említették, minden maradék kis tekintélyét elvesztette. Az órák a pajtáskodásról, beszólogatásokról, a tanár magánéletével kapcsolatos kérdezősködésről szólnak, a fegyelmezés pedig szinte lehetetlen.


Ettől függetlenül persze biztosan van - nem is egy - olyan közösség, ahol ezt meg lehet tenni, és a diákok továbbra is tisztelettudók maradnak - ha úgy gondolod, megkockáztatod, hajrá :D Na meg persze attól is függ a dolog, hogy az "alap" tekintélyed mennyi. Tudnék olyan tanárt mondani, akinek az óráján még ha tegezhetnénk se mukkanna meg senki ^^; De azért csak óvatosan, mert az, hogy fiatal vagy, sokat nyom a latban. Mindenesetre sok sikert ;)

2009. szept. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!