Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi! "Kötelező" tétetek?...

Érettségi! "Kötelező" tétetek? Irodalom, töri.

Figyelt kérdés

Úgy hallottam h szóbelin vannak bizonyos minden évben kötelező tételek, irodalomból 6 ha jól tudom pl. kosztolányi... valaki leírná a kötelező 6 tételt irodalomból és töriből is... bár abból nemtudom mennyi van...

Illetve ha rosszul tudom javítsatok ki!:)

Előre kösziii :)


2011. máj. 27. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Témakörök vannak, nem pedig tételek..

pl megvan adva Ady Endre, tőle lehet szerelmes versei, magyarság versei, stb..

2011. máj. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk nem témakörök vannak, hanem tételek. 20 tétel van. Általában a suliban nyilvánosságra szokták hozni, hogy mik lesznek azok.
2011. máj. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Általában"

Igen, ha rendes a tanár, akkor kiadja őket, ha nagyon ragaszkodik a szabályokhoz, akkor csak témaköröket ad meg. A legrendesebbek kidolgozva adják oda neked, nehogy hülyeséget tanulj.


Amiről te beszélsz olyan nincs, inkább csak arányok vannak felállítva, hogy bizonyos korszakokból hány tételnek kell lenni.

2011. máj. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Magyar irod-ból van egyrészt a világirodalom, másrészt a magyar irod. (Balassi-Zrínyi, Csokonai-Berzsenyi, Katona-Madách, Petőfi - Arany, Jókai-Mikszáth, Ady - Móricz, a Nyugat, József A. - Radnóti.
2013. jan. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk én Babits-ot húztam..
2013. jan. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még olyanok voltak, hogy: a szerelem élménye, reneszánsz-barokk-klasszicizmus, romantika és realizmus, szimbolizmus-impresszionizmus-avantgarde, az eposz és a regény, a dráma a tizenhetedik századig
2013. jan. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Töriből (szintén) van egyetemes tört. meg magyar tört.
2013. jan. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az athéni demokrácia (kialakulása és virágzása), A feud. társ. és állam kialakulása Európában és Mo-on, A feud. virágkora, Hunyadiak kűzdelme a török ellen és kísérlet a rendi monarchia központosítására, A feud. bomlása, Nagy francia forr.,
2013. jan. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a dualizmus kiépülése és válsága,

az Osztrák-Magyar Monarchia, I. világháború,

II. világháború

2013. jan. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!