Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemre (SOTE)...

Orvosi egyetemre (SOTE) feltétlenül kell a latin?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon gondolkozom azon, hogy elmennék orvosi egyetemre, hogy majd később sebész legyek. Az lenne a kérdésem, hogy anatómiából nagyon nagyon sokat kell tanulni úgy tudom, konkrétan szerveket, csontokat, izmokat, mindent kívülről tudni kell, sőt, latin nevén is (javítsatok ki, ha tévedek). De azokat "csak" meg kell tanulni nem? Tehát ha magát a latint, mint nyelvet nem tanulom, nem beszélem (mint pl az angolt), akkor is el tudom végezni. Tehát elég megtanulni mindennek a latin nevét, és pl a kantinban nem latinul beszélgetnek az orvosok :)


Szóval az lenne a kérdésem, hogy latin nyelv ismerete nélkül is el tudom-e végezni (lehet orvos...).

(Vagy esetleg orvosin tanítanak?)


2011. jún. 5. 15:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tanítanak max. tényleg a szervek meg egyéb dolgok nevét latinul. Hisz semmi köze ahhoz a nyelvtanhoz. Max ha vesztek egy kis alapozást, de az semmi az egészhez képest =).
2011. jún. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
A tudomány nyelve már régen nem a latin, hanem az angol. Éppen ezért nem kell latinul tudnod ahhoz, hogy orvos legyél. Viszont az orvosi szakkifejezé
2011. jún. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi rátehénkedtem a tapipadra gépelés közben. Szóval az orvosi szakkifejezések 99%-a latin. Azokat tudni kell. A nyelv ismerete csak annyiban könnyíti meg a tanulmányaidat, hogy nem cseszed el folyton a ragozást. Ami pedig az anatot illeti, LATINUL kell mindent tudni. Az senkit sem érdekel, hogy ennek, vagy annak a fél centis képletnek mi a magyar neve, habár a tanulást megkönnyítheti, hogyha tudod, hogy a képlet mi magyarul, de ezt a nagyon nagy képleteken kívül nem kérik számon.
2011. jún. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a (bíztató) válaszokat! Akkor jól gondoltam, és csak a szervek, stb.-k nevét kell "betolni" latinul. Ez így már valamivel tetszetősebb ;)
2011. jún. 5. 19:37
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért arra készülj fel, hogy csak a szervek kitesznek vagy párezer kifejezést. A teljes anatómiai nevezéktan, aminek szerencsére mi csak egy töredékét tanuljuk 10-12000 kifejezés.
2011. jún. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

20:12

Köszi a kiegészítést, ezt azért jó tudni :D

2011. jún. 5. 22:22
 7/13 anonim ***** válasza:
Azért annyira tényleg ne nyugodt meg.. Baromi kemény, és elég abba belegonodlni, hogy izomból milyen rohadt sok van, és az összesnek tudni latinul a nevét, ami általában nem 5 betűből áll.. :)
2011. jún. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Persze-persze. Csak azért "aggódtam", hogy nem tanulok latinul, és hogy emiatt ne tudjak orvosira menni. De ezek szerint nem kell latinul tudni, és ez nyugtatott meg
2011. jún. 8. 22:04
 9/13 anonim válasza:
egyébként a latinul senki sem "beszél", mivel ez egy holt nyelv :) a középiskolában két évig tanultam latint heti két órában alapozás céljából az orvosira, és nekem szélesedett tőle az általános műveltségem is, valamit nagyon logikus, gondolkodásra kényszerítő nyelv. csak ajánlani tudom!
2011. júl. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Bár előtte legyen meg az angol felső, francia és német középfok (legalább). Aztán majd jöhet a többi. Bár nem szeretek annyira nyelvet tanulni :(
2011. júl. 15. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!