Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemre (SOTE)...

Orvosi egyetemre (SOTE) feltétlenül kell a latin?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon gondolkozom azon, hogy elmennék orvosi egyetemre, hogy majd később sebész legyek. Az lenne a kérdésem, hogy anatómiából nagyon nagyon sokat kell tanulni úgy tudom, konkrétan szerveket, csontokat, izmokat, mindent kívülről tudni kell, sőt, latin nevén is (javítsatok ki, ha tévedek). De azokat "csak" meg kell tanulni nem? Tehát ha magát a latint, mint nyelvet nem tanulom, nem beszélem (mint pl az angolt), akkor is el tudom végezni. Tehát elég megtanulni mindennek a latin nevét, és pl a kantinban nem latinul beszélgetnek az orvosok :)


Szóval az lenne a kérdésem, hogy latin nyelv ismerete nélkül is el tudom-e végezni (lehet orvos...).

(Vagy esetleg orvosin tanítanak?)


2011. jún. 5. 15:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nyelvtani magasságokban nem fogsz vele találkozni (a bölcsészettudományi karok romanisztika szakirányain - pl. olasz, francia, spanyol - kötelező a két félévnyi tanulás, nyelvtannal, cakumpakk), orvosin nincs ilyen!

Viszont eszméletlenül sok dolognak kell tudnod a latin nevét! Több ezer dolognak.

2011. júl. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem árt -
2017. jún. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Van itt még valaki?:)
2022. jan. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!