Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerinted menyire van megfizet...

Szerinted menyire van megfizetve ( TÚLFIZETVE / EGY ÁLTALÁNOS ISKOLAI TANÁR? Viszonyítási alap -- EGY HÁROM MŰSZAKBAN DOLGOZÓ nővérhez képest ( egy nővér, negyven beteg a pszichiátrián )

Figyelt kérdés
Csak a munka / fizetés arány érdekel.A nővér fizetése 90000-nél megáll ,ezt tudom (ennyit keresek,semmilyen juttatás nincs )Hétvége ,ünnepnap,nyári -téli -tavaszi-őszi -szünet,főiskolát végzett emberek arról beszélnek egész nap /ált.isk / hogyan kell összeadni ,kivonni...stb( EZ NEM TÚLZOTT MEGERŐLTETÉS ?!?!Kihangsúlyozom MUNKA / PÉNZ ARÁNY ÉRDEKEL...
2011. jún. 5. 18:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
80%
Dehogy vannak túlfizetve az általános iskolai tanárok. Anyukám az és közel 30 éve csinálja és nem keres többet 120nál. És nincs semmi plusz amit fizetnek nekik (mint pl egy csomó vallalatnála telefont benzint kaját meg ruhát meg mit tom én mit kapnak) Konkrétan a javító tollakig mindent nekik kell kifizetniük. Több napos osztálykirándulásokért se kapnak több pénzt mint amennyit egy általános napon szoktak kapni. És elhiszem h az ápolóknak is nagyon rossz. Sztem mindkettő ugyan olyan alulfizetett.
2011. jún. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
De mé KIABÁLSZ?! HE!
2011. jún. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Bocs de azt hittem érthető. A felsőfokú iskolát végzettek azért tudják elvégezni az iskolát mert a jobbik esetben a szülő támogatását élvezi / természetesen tanulni kell / ezért a szülő érdeme - nagyrészt - a" felsőfokú ",ezért kéne az Ő nyugdíját megemelni.A másik kérdés a helyszín ,a Horváth Mihály tér és a Rákóczi tér --,úgy látszik nem pesti vagy, különben tudnád -- hogy a " prostik "központi helye volt .( most nem tudom mi a helyzet )NEM MONDOK OLYANT ,hogy mindenkire érvényes "DE AZ TÉNY " ha nincs pénzed nem járhatsz főiskolába v. egyetemre.Nekem nem volt pénzem ,és nem vállaltam be semmi egyebet ezért nem lettem fizikus.Kérek mindenkit legyen korrekt és maradjunk az alapkérdésnél .Mennyire reális az elvégzett munka a keresettel????
2011. jún. 12. 10:57
 14/22 anonim válasza:
Egy tanárt meg egy apolonőt nem lehet összehasonlitani. Miért nem mindjárt egy ügyvédet egy takaritőnővel hasonlítgatsz?
2012. márc. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 balio válasza:

Kedves Kérdező!


15 éve a pályán dolgozó pedagógusként írok. Jelenleg 147500 Ft bruttó fizetéssel ( G kategória 5. fizetési osztály).Nagyon tiszteletreméltónak találom a nővéri hivatást választó embereket, sajnálom is, hogy ilyen kevés pénzt kapnak az ember feletti munkájukért. Szeretném, ha legalább ötször ennyi pénzt vihetnének haza. DE! A kérdés felvetése eleve fals. Nem lehet összehasonlítani a két hivatást és nem is érdemes. Nem sajnáltatni akarom magam, de jelenleg nálunk blokkolási rendszer működik. A napi nyolc órát bent kell töltenünk, ha van óránk, ha nincs. Hetente 5 kötelezően megtartandó túlóránk van, amelyet nem fizetnek ki. Ha azt mondjuk, ez törvénytelen, az igazgatónk behív az irodába és egy nagy halom önéletrajzra mutat és mosolyog... Semmiféle pluszjuttatásunk nincs, a bejárást én 18 km-ről oldom meg saját költségen. A kirándulásokat a szülők már nem tudják finanszírozni, így annak plusz költségei szintén rám hárulnak. Számtalanszor előfordul, hogy egy-egy gyerek, akinek nincs éppen mit ennie tőlem kap valamit, mert nincs szívem elnézni, hogy éhezik... Sorolhatnám még, de nem érdemes. Azt kívánom, hogy választott hivatásoddal tudj többet keresni. Még egy apróság: -bár a pszichiátrián ez nem jellemző- kétszer szorultam eddigi életemben kórházi ápolásra, mindkétszer kaptak a nővérek pénzt.

Aki ezt nem tehette meg az kávét csokit, bonbont adott... Szégyen de ez van. Én tizenöt év alatt pár üveg boron kívül(év végi ajándék) nem kaptam semmit. Nálunk nincs paraszolvencia...

2012. nov. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 balio válasza:

És még egy apróság:

Az egyetemi tanulmányaim mellett végig dolgoztam,hogy ki tudjam fizetni az iskolával járó költségeket, akkor még diákhitel sem volt...Igaz tandíj sem... Nekem is szegények a szüleim és nem tudtak segíteni a továbbtanulásomnál... De megoldható minden azt hiszem. Csak tehetség és akarat kérdése. Egészen más de még hozzátartozik a kötelező továbbképzéseim költségét is magam állom, mert csak így tudok elmenni olyan képzésre, amelynek értelme is van. Ez tavaly 350 ezer forintomba került...

Üdv!

2012. nov. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

7:

Akkor mikorra adnál nekik fizetett szabadságot? Egy pedagógus tanév közben nem, vagy csak nagy nehezen kap szabadságot. Csak a szünetek maradnak, aminek napjait összeadva kijön annyi, ami máshol is jár. Látszik, hogy fogalmad sincs az ottani dolgokról.

2017. jan. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Hu de jo , mostmar 500 egy nover fizetese
2021. ápr. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Hol? Átképzem magam :)
2021. ápr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Budapesten
2021. ápr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!