Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetőleg odajárótól kérdezném...

Lehetőleg odajárótól kérdezném, mennyi szabadidőd van állatorvosi/fogorvosi mellett?

Figyelt kérdés

Én is egyetemista vagyok, olyan szakon, olyan egyetemen, amire mindenki azt mondja, hogy hát az milyen nagyon nehéz, meg annyit kell tanulni, meg stb. Na erről annyit, hogy nekem annyi szabadidőm van, hogy azt sem tudom már mit kezdjek vele, ha vállalnék egy nyolc órás állást még akkor is maradna. Nyilván, mert nem valami zsúfolt az órarendem, függetlenül attól, hogy tényleg sokat kell tanulni, meg nehéz egyetemről van szó.


Első sorban ez érdekelne, milyen az órarend ezeken a szakokon (fogorvos/állatorvos) ? Mennyi időd marad? Gondolom azért nem minden egyes nap reggel nyolctól este nyolcig szünet nélkül vannak az órák. Szóval engem csak a lemeztelenített előadásokkal, szemináriumokkal, eltöldött idő érdekelne, nem pedig a nincs semmire idő, mert sokat kell tanulni. Mennyit kell ott tölteni az egyetemen általában? Mekkora a szabadság az órarend összeállításában? Itt pl. én meg tudtam azt oldani, hogy bár egyik nap kicsit több órám van, de pénteken pl. csak egy vagy néha egy sem.


2011. jún. 9. 19:40
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Tudom mennyibe kerül, azért is vacakoltam sokat a azon, hogy kell-e nekem vagy sem.


Van olyan szerencsém, hogy a magaménak tudhatok egy vállalkozást, és mivel nem vagyok egyedül így megoldható jó szervezéssel, hogy összehangoljam a dolgaimat és mikor szükséges én kevesebb időt fordítsak rá. Meg én már férjnél vagyok, neki van munkája is, viszonylag jó fizetéssel, így a kettőből szépen ki tudjuk fizetni, Szóval nem úgy képzelem, hogy alkalmazottként ráérek valahol 8 órákat dolgozni. A lényeg az, hogy azzal együtt, hogy odajárok, tanulok, ellátom az alapvető szükségleteinket, legyen pár óra még a kezemben, amivel rendelkezhetek és lehetőleg ne csak hétvégén és akkor minden szuper jó. Bár, az sem tragédia, ha csak a hétvége van, de jobb lenne szétosztva kicsit. Nagyon szeretek tanulni és hosszas mérlegelés után úgy döntöttünk, hogy egye fene, ha úgy szeretném. :)


Sajnos első kézből, odajáró ismerőstől nincs kitől érdeklődnöm, így online meg sokan talán fényezik is magukat, de tényleg úgy adják elő, hogy a világon semmire, de semmire sincs idejük és punktum. Bár a jelenlegi helyen is látom, hogy mindenki hanyatt esik, hogy mennyi időt elvesz és valóság pedig az, hogy azért nem is. Úgy viszont tényleg nem tudom vállalni, ha abszolút betábláz szeptembertől júliusig és örülhetek heti egy szabad estének.

2011. jún. 10. 22:43
 12/13 anonim ***** válasza:

Ohh értem:) Hát ha megteheted, valósítsd meg az álmod!:)

Nem a pénztárcádban akartam amúgy turkálni, csak sokan nincsenek tisztában vele, hogy mennyibe kerül.


Amúgy igen, mindenki baromira szereti magát fényezni, hogy mennyire nehéz és mennyire nincs ideje semmire. Persze tény, hogy sokat kell tanulni, de azért szerintem megoldható. Bár azért az is számít, hogy kinek milyenek a képességei. Nálunk is van olyan, aki viszonylag kevés tanulással is jó jegyet szerez, vki meg háromszor annyi tanulással a kettesért küzd.

Azért arra készülj fel, hogy vizsgaidőszakban nem lesz túl sok időd. Nekem most per pill a három szigorlat mellett az egyetlen kikapcsolódás a gyakorikerdesek:D

2011. jún. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Á az nem baj, akkor besegítenek, csak ne legyen úgy non-stop. meg nagyon sok módszert kidolgoztam már, pl. utazás, házimunka közben, ha magam vagyok szinte sosem zene vagy rádió szól nálam, hanem az épp aktuális tananyag. Ezt például elég "időhatékonynak" tartom. Meg mondjuk két óra közötti időben wifi-laptop / telefon és egész sok dolog intézhető, függetlenül attól, hogy épp nem vagyok otthon.


Igen, sokan nem tudják mennyi is, mert kiugróan magas a többi szakhoz képest, mikor annak idején először megnéztem akkor úgy voltam vele, hogy "Jézusom!" és én azért szomorúnak is tartom, mert persze oka van az árnak, de ha valaki "eltévedt" és eltöltött egy-két évet máshol, gyakorlatilag nincs esélye elvégezni, mert a végét már fizetni kéne, és elég szerencsésnek kell lenni ahhoz, hogy legyen miből.


Egy kalappal így a vizsgákhoz! :)

2011. jún. 10. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!