Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mért olyan nagy szám és...

Mért olyan nagy szám és örömünnep manapság, ha valakit felvesznek a felsőoktatásba?

Figyelt kérdés

Régebben, mondjuk a 80-as években nagy szó volt, mert tényleg nagyon nehéz volt bekerülni.

De manapság már boldog-boldogtalant felvesznek mindenhová a hallgatói normatíva miatt, aztán az első félév után mindenkit, vagy legalábbis a hallgatók 80-90%-át kirugdossák.

Én pontosan 10 éve felvételiztem és akkor ez volt a divat. De most sincs ez másképp.

Akkor mért örömködnek annyira? Manapság bent maradni sokkal de sokkal nehezebb, mint valahová felvételt nyerni.


2011. júl. 22. 12:13
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetemista vagyok és nagyon boldog voltam, hogy bekerültem. Sikerült elérni valamit. És ha olyan gimiből jött az ember, ahol nem jókedvükben osztogatták a jó év végi jegyeket, akkor nem volt egyszerű. Én pont akkor érettségiztem, amikor kitalálták a százalékos dolgot. Akik előző évben érettségiztek, ha 80%-os 5-öst kaptak, akkor nekik 100 pontot ért, nekem csak 80-at.

Nem volt olyan egyszerű.

És tényleg sokkal nehezebb bent maradni, erre mindenki rájön már az első vizsgaidőszakban, de azért ne vegyük el a kedvüket, örüljenek és legyenek büszkék magukra, mert elindultak afelé, amivel a jövőben foglalkozni szeretnének, és ez akárki akármit mond, igenis nagy szó.

2011. júl. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
57%

Eemélem nem valami szocális szakon végeztél...

Ez a véna ugyanis totálisan hiányzik belőled..


A kötekedés meg neked is elég jól megy.


Tudod mit?

Ne örülj senki boldogságának!!

Nem kötelező!!

De ne öntsd másokra a keserűségedet!

2011. júl. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
*remélem
2011. júl. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
*szociális
2011. júl. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
100%
Hiába oktatsz helyesírást, szerintem magad is észrevetted, h az mind elírás és nem helyesírási hiba, de osszad csak az észt, magadat járatod le. És ezzel a nagyképű kérdéseddel meg gondolkodásoddal is. Akit felvettek és talán kibukik még az is nagyobb célt ért vele, mint te, aki csak keseregni tud, és nem képes örülni másnak. Gondolom barátaid sincsenek, akkor nem érnél rá ilyen f@szságokon gondolkozni,, meg vitatkozni, mikor tudod, h nem neked van igazad.
2011. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:

"Képzeld nekem se úgy mennek most a dolgaim, ahogy terveztem, de mégis majd' minden most felvett ismerősömnek írtam egy gratuláló emailt/smst, és sok sikert kívántam nekik.(szívből)


na ehhez mit szólsz?:s"


Azt szólom, hogy ezt a hozzászólást nem értem...

Sehol nem írtam olyat, hogy ne lehetne gratulálni, vagy sok sikert kívánni. :S

Csak sokan ezt a felvételi dolgot úgy veszik, mintha a lottó 5-öst nyerték volna meg. Nem értem őket...

Ami persze önmagában jó dolog és lehet nekik gratulálni. Csak mért kell ezt ennyire felfújni?

2011. júl. 22. 13:02
 17/52 A kérdező kommentje:

"Hiába oktatsz helyesírást..."

Ki is kezdet?


"Gondolom barátaid sincsenek"

Gondolom neked nincsenek, pont azért, mert te olyan "okos" vagy és világon mindenben úgyis mindig neked kell hogy igazad legyen.

2011. júl. 22. 13:05
 18/52 anonim ***** válasza:
mert szeretnék megosztani az örömüket, várakozásaikat, érzéseiket másokkal!?
2011. júl. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:

ez meddő vita


te ezt gondolod, mások meg máshogy látják ezt a dolgot.

2011. júl. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én sem értem miért vagy ilyen savanyú alak, már bocsánat.

Ennyi erővel akkor se örüljön az ember lánya, ha teherbe esik, mert mi lesz ha elvetél? Vagy ne ünnepelje a házasságát, mert mi lesz ha elválik?

Az élethez nem így kell hozzáállni. Én annak örülök, ha minél több boldog ember van és ennek igenis lehet örülni.Az első vizsgaidőszak után még jobban.

2011. júl. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!