Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-TTK fizika hallgató...

ELTE-TTK fizika hallgató leszek szeptembertől és lenne pár kérdésem ha valaki volna oly kedves és válaszolna?

Figyelt kérdés

Igazából már tavaly felvettek csak egyéb okok miatt rögtön halasztanom kellett egy évet viszont most szeptembertől rendben el fogom kezdeni viszont sok dologgal így sem vagyok tisztában. ETR-ben már láttam, hogy sok tárgyat fel lehet venni viszont néhányat nem sikerült + időpont még egyikhez sincs meghirdetve (gondolom még korán van) és az lenne az első kérdésem, hogy ezek mikor lesznek fenn teljesen készen?

Második kérdésem az lenne, hogy tavaly beiratkozáson említettek egy egyszeri ösztöndíj félét (persze nem ösztöndíj de nem tudom mi is volt a neve) amit különböző előfeltételekkel lehet igényelni egyszer amikor elkezdődik az egyetem. Ezt vajon én így minek után rögtön az egyetem kezdete után passzív lettem 2 szemeszterre lehetőség még?

Valamint utolsóként mivel sajnos a jelentkezésem problémás volt tavaly (nem küldtem el egy dokumentumot minek után később vettek fel kb. 1-2hónappal (később jött levél eha kóddal stbstb.)) ezért sok mindent nem tudok még és így bármilyen építő jellegű tapasztalatra egy kezdőnek nyitott vagyok!

Előre is köszi :p


2011. júl. 24. 00:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Időpont minden kurzushoz kb. szeptember 10. körül.

Az egyszeri támogatásnak különleges feltételei vannak, kérdezz rá a HÖK-nél emailben.

Milyen más kérdésed van még? Szívesen válaszolok.

2011. júl. 24. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ahogy néztem már tavaly beiratkozás után a feltételeket éppen ez alapján nincs gond csak azt nem tudtam, hogy gond-e így 2 szemeszter passzívság után igényelni. De akkor megkérdezem majd a HÖK-öt.

Egy olyan kérdésem még lenne, hogy ha te épp ezen a szakon voltál mit tudnál nekem tanácsolni abból a szempontból, hogy mely tárgyaktól kell tartanom a legjobban?:P Persze gondolom gimnázium után lesz egy szintlépés de mégis neked mi volt a legnehezebb. Valamint van-e bármi amit te most felsőbb éves fejjel másként csinálnál és tanácsolnál nekem mint kezdőnek?

Köszi a válaszokat :p

2011. júl. 24. 15:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Így értem. Ebben a HÖK tud segíteni. Azt hiszem első bejelentkezéshez kapcsolódik, tehát az első aktív félévben kérheted. Összegre kb. 50 ezerről van szó. Én nem kaphattam a feltételek miatt, ezért nem tudom mennyi.


Egyszerűbb leírni, hogy kiknél egyszerű teljesíteni. A nem szaktárgyak mindegyike teljesíthető, Jánosi egyenesen csúcs. Megéri beülni az óráira, nem akármilyen ember. Jegyezd meg a nevét, EU, minőségbiztosítás és ilyenek kötődnek a nevéhez (meg mélyebb szakmai tárgyak).

A kémia nevezetű borzalmat Tarczaynál érdemes végezni, de meg kell jelenni, mert az előadásokon sokat elmond, jól magyaráz és nagyon jó dolgokat mutat meg. Semmiképpen ne tedd azt, hogy nem jársz be hozzá, mert nem középiskolai anyagot kér.

Nekem optika volt a legnehezebb dió, mechanika gyakorlaton első menetben elvéreztem, pótZH-n szereztem meg a jegyem, de nagyon rossz emberhez kerültem.

A többi kurzus nekem napi 6-8 órás tanulással ment. Sok előadás van, ahol úgy érdemes bent ülni, ha előre tudod miről beszél. Azt várni, hogy az előadásból megértesz valamit előzetes készülés nélkül, szinte reménytelen.


Mit csinálnék másképpen?

1. Ha érzem, hogy nincs értelme előadásra bemenni, nem mennék be, hanem megtanulnám könyvből. Ha nem értem a 4. előadáson sem miről beszél az oktató, akkor nem erőltetném, hanem könyv és csak vizsgára mennék el.

2. Minden nyáron előre megtanulnám a következő 2 félévet.

3. Elolvasnék minden kötelező és ajánlott könyvet (ma jól jönne, akkor nem éreztem így).

4. Akikkel együtt vagyok, egy évfolyamon, azokban a lehetséges kollégát, leendő munkatársat látnék. Több jó állástól elestem, mert nem tudtam vinni magammal 2-3 hozzám hasonló gondolkodású embert.

5. Nagyon sok szaklapot olvasnék, amikor van időm. Most nagyon sokat kell pótolnom. Akár szaklapban, akár könyvben olvasnék érdekes infót, feljegyezném egy külön füzetbe - ez ma kincset érne.

6. Már az első félévben elkezdeném írni a szakdolgozatom.


Ennyi jutott eszembe hirtelen.

A szintugrás miatt ne aggódj. Nem olyan hatalmas az ugrás, hogy átlagos képességgel nem lehet megtenni. Inkább a probléma abban van, amikor valaki elkényelmesedik és mindent a vizsga előtti 3-4 napban akar megtanulni. Ha nem halogatsz, érdekel amit tanulsz, akkor jó helyen vagy. Alkalmatlan oktatók dögivel vannak, de türelmesnek kell velük lenni és azokra kell koncentrálni, akik valóban egyetemi szintet produkálnak.

2011. júl. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Természetesen az nem volt szándékomban, hogy ne menjek be különböző előadásokra. Sajnos nem vagyok egy kis zseni akinek csak le kell netröl töltenie az adott tárgyhoz tartozó anyagot és máris értem valamint kívülről fújom a dolgot így mindenképpen akarok tanulni rendesen szorgalmi időszak alatt is, nem hiszem, hogy képes lennék mindent megtanulni vizsgaidőszakban adott vizsga előtt pár nappal.

Mellesleg nagyot néztem pár állításodnál mit tennél másként :D de megpróbálom megfogadni őket, mint pl. biztos fogok mindennel foglalkozni mielőtt bemegyek az előadásokra, hogy legyen fogalmam arról mivel is fogok ott foglalkozni épp.

Mindenesetre köszi a válaszokat és ha nem gond lenne még egy kérdésem. Sokat hallok olyanokat, hogy ugye az egyetem nehézségéből adódóan az egy zseni aki képes az egyetemet rendesen elvégezni adott 6-6féléven belül (alap és mester fokra gondolok) és az pedig bevett dolog, hogy sokaknak több szemeszterre van szüksége. Ez valóban így van? Mert most azon is elkezdtem gondolkozni (noha kicsit későn :D),hogy én most vagyok 19éves. Ha minden jól megy akkor is 5-6évembe telik az egyetem mivel fizikánál úgy tudom szinte kötelező egy mester képzés hiszen az alapképzés konkrétan csak "előjáték" :P Na már most ha az alap 5-6év még 1-2 évvel el is húzódik egy kicsit nehézkes lesz ez, mivel nem tudom egyetem mellett majd eltartani magam hisz nem szeretnék még 25-26évesen is a szüleimen élősködni.

2011. júl. 24. 18:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Az alapképzésre 6, a mesterre 2 félévet szánnak, doktorira 6 félévet. Vagyis 8 év amíg érettségiből doktorid lesz, leghamarabb pedig 5 év alatt jutsz mesterdiplomához.


Az értesülésed sajnos helyes, mert tényleg elég sokan nem tudnak 6 félév alatt végezni. Ebben nem a hallgatók a hibásak, hanem valóban vannak tárgyak, ami miatt 1 évet el lehet csúszni.


Az amit felvetettél, hogy miből tartsd el magad, nagyon kényes ügy. Ha dolgoznod kell mellette, hat a tanulásra. Ha nem dolgozol és nincs külső szponzorod, akkor meg azért nem tudsz tanulni. Ez egy ördögi kör. Sajnos a tanulmányi ösztöndíj nagyon alacsony, ne számíts nagy összegekre, inkább jelképesre. Igazság szerint ez is ott van a lemorzsolódási arányok mögött, nem a legvagyonosabb réteg jár ide tanulni.


Neked kell megtalálni hozzá a kiskapukat. Nekem szerencsém volt, mert volt olyan gyakorlati tudásom, ami ért annyit, hogy még alapdiploma előtt kapjak munkát, ami kötődött a tanulmányaimhoz. Így sokszor a munkahelyen élesben megtanultam azt, amit tudnom kellett. Ehhez azonban nagy szerencse kell.

További lehetőségek: ösztöndíjpályázatok, apróbb munkák a nyugodt időszakra, diákhitel és indulj pénzdíjas pályázatokon is. Ez elég bizonytalan, de sajnos ez egy komoly kérdés, amire nincs kidolgozott megoldás.

2011. júl. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!