Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes lenne emelt töri...

Érdemes lenne emelt töri érettségit csinálnom, vagy többet érnék egy biztos középpel?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni. A szak, ahova szeretnék majd bekerülni, idén 373 pontos ponthatárú volt. A magyar a kötelező érettségi tárgy hozzá, de abból biztosan nem tudok emelt szintet csinálni. A töri viszont lehetséges, mert idén is jártam emelt törire és idén is fogok, és ott jó tanárunk van. Viszont annyira biztosnak meg nem érzem a tudásomat jelen pillanatban, hogy be mernék vállalni egy emelt szintet. Mit gondoltok, inkább csináljak biztosra 2 közepet, vagy töriből érdemes lenne az emelt?
2011. aug. 14. 15:32
 1/9 Dymo ***** válasza:
Ha az emeltet 60% felé tudod csinálni,akkor már megérte. Rendes készüléssel simán meglehet csinálni 80% körülire
2011. aug. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Alaposan fel kell készülni és nagyon jó eredményeket lehet elérni. A Száray féle könyvek bőven jók hozzá, kicsit jobban ráhangolódsz és már megvan a 80 % :))))
2011. aug. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha közepet teszel mindenből és egy nyelvvizsgád van, akkor maximum 428 pontod lehet(ne) az idei érettségi szerint. Jövőre azonban 500 pontot lehet szerezni, és az emelt szint 50 pontot ér az idei 40-nel szemben. Ezért inkább emelt törire menj!
2011. aug. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én emelt magyaroztam anno. Első években amíg nem tudtam hogy emeltből akarok érettségizni, alig tanultam, bár nekem a magyar nagyon jól ment. Ha alaposan felkészülsz akkor nem lehet gond. A jó az emeltben, hogy jár a plusz pont érte felvételikor. Én a helyedben megpróbálnám a törit emelten. Tanulj rá nagyon sokat. Esetleg a felkészítő tanároddal beszélj, hogy adjon +feladatot ehhez gyakorolni, és keress emelt szintre felkészítő könyvet is és gyakorolj abból is.
2011. aug. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hát az se mindegy hogy hozott plussz szerzett pontokat tervezed duplázni.uóbbi esetén egy gyenge emelt ötös 60% rosszabbul elsülhet mint egy bombajó középfok pl90%

mivelhogy duplázásnál 2x60=120+pluszpont 40vagy 50=160/170

míg 2x90=180

de mindettől függetlenül szerintem is inkább emeltre menj

2011. aug. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ja az elöbb nem írtam le rendesen az első sort:szal nem mindegy hogy hozott+szerzett pontokból jön össze az összpontszámod vagy a szerzett pontokat azaz az érettségieredményt duplázod
2011. aug. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
duplázni szeretnék majd.
2011. aug. 16. 12:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen emeltszíntűzz, mert a többletpontok miatt egy EMELT kettes töri, annyit ér pontügyileg mint egy négyes közép szintű töri.


Szal ha két tárgyból emeltszintűzöl és mind a kettő csak kettes lesz az akkor is plusz 80 pont mintha a középből lett volna a két kettes.

2011. aug. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A pontszámításnak meg nézz utána rendesen, vagy a legjobb ha bemész az oktatási hivatalba, mert ott normálisan el fogják mondani!


A netes pontkalkulátorok többsége is rossz!

2011. aug. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!