Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meghalnék reál szakon humán...

Meghalnék reál szakon humán beállítottsággal?

Figyelt kérdés
Csak azt mondják, hogy humánnal nem megyek semmire az életben:/ Nem nagyon megy a matek, de a jövőm érdekében képes lennék szenvedni 4 évig, vagy túl durva lenne? Köszönöm.:)
2011. szept. 3. 10:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

én is humán vagyok, és nagyon nem ment a matek... végigszenvedtem, bár a tanár is szar volt.


most matekot is tanulok (majd) a főiskolán, meglátjuk mi lesz...

2011. szept. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
középsuliba vagy fősulira mész?
2011. szept. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Azzal nem mész semmire, ha végigszenvedsz egy olyan szakot, amit képtelen vagy megtanulni. Ja és nem csak 4 évről, hanem 40ről van szó.

Ha humán beállítottságú vagy, akkor válassz egy olyan szakot, amiben igazán jó vagy. Azért terjedt el ez a felfogás, hogy nem mész semmire vele, mert ma rengetegen végeznek el bukdácsolva humán szakokat, akiknek aztán lövésük nincs a témáról és csodálkoznak, hogy nem lesz rájuk kereslet. De akik igazán jók, azoknak humán végzettséggel sincsenek elhelyezkedési gondjaik.

2011. szept. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Pontosan, azt csináld, amit szeretsz! Az igazán jó szakemberekre mindig van kereslet, függetlenül attól, hogy mi a szakmád :)
2011. szept. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hűh, köszönöm szépen.:) Középiskoláról lenne szó. Most keresek gimnáziumokat, de elég nehéz olyat találni, ami csak a hetedik év végét és a nyolcadik félévét nézi, és nem érdekli az ötödik és hatodik osztályos eredménye a tanulónak:D jaj.
2011. szept. 3. 11:14
 6/16 anonim ***** válasza:
Figyelj, ezzel ne foglalkozz, ha elég jól írod meg a felvételit, úgyis eltekintenek az előző eredményektől :)
2011. szept. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hááát, nem hiszem.:/ Ötödik és hatodik osztályban kerek hármas átlagom volt, akkor váltak a szüleim, aztán nyáron rájöttem, hogy nem erre kéne mindent fogni, szóval hetedikben 4,6 lett az átlagom. Most pedig a kitűnő tanuló mellett ülök és elszántam magam, szóval akár a kerek ötös átlag is előfordulhat félévkor:)
2011. szept. 3. 11:25
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha találsz olyan sulit,sztem idegen nyelvi tagozatra menj,mert az nem reál, de többet érsz vele,mint az irodalommal meg a törivel.
2011. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondtam :) az öcsém tavaly felvételizett, és elég problémás, 2-3 közötti átlagot produkált minden évben. De max. 3.5 Nem azért, mert hülye, hanem mert figyelmetlen, pl. ha egy feladat nem tetszett neki a dogában, akkor nem csinálta meg :)

No mindegy, a lényeg, hogy a pontjai semmire nem lettek volna jók, de a felvételit meg majdnem tökéletesre megírta. És így felvették egy nagyon jó suliba. Jó, persze beszéltek előtte vele is meg anyáékkal is, hogy miért olyan rosszak a jegyei, de az iskolaigazgatót nem ez érdekli alapvetően, hanem hogy ha egy gyerek okos, akkor felvegye.

2011. szept. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%

Szia! Hasonló helyzetben voltam én is.

Én evőpálcás beállítottságú vagyok, mégse megyek vele a pörköltnél semmire, így a kanalat is meg kellett tanulnom használni..

Talán ha vennéd a fáradságot, és megtanulnád a matek alapjait, nem csak "humán beállítottságú" lennél. Nagyon bírom az ilyen kifogásokat.

2011. szept. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!