Ilyen hetedik osztályos tanulmányi eredménnyel, beállítottsággal mi legyen majd az állásom?

Figyelt kérdés

Tehát hetedik osztály:

-magatartás:jó

-szorgalom:példás

-magyar nyelv:4

-magyar irodalom:5

-történelem:5

-angol nyelv:5

-matematika:4

-informatika:5

-fizika:4

-biológia:4

-kémia:4

-földrajz:4

-ének:5

-rajz:5

-technika:5

-testnevelés:5


Átlag:4.5


Humán beállítottság


Oké, most nem azt mondom, hogy találjátok ki, hogy mi szeretnék lenni, de mivel úgy igazából semmi nem érdekel(sajnos..:() így pár tipp jó lenne:)


Jövőre nyolcadikos leszek, és kitűnő-t tervezek. Amúgy nem fogjátok elhinni, de úgy voltam vele, hogy 4.5 legyen és ne legyen hármasom...hát, így is lett:D És közben megszeretettem magamat a tanárokkal, kiismertem őket, és közben rájöttem a saját magam számára legegyszerűbb tanulási/magolási módot..: DD


A kedvenc tantárgyam az angol, dicséretes is lettem belőle, úgy, hogy semmit nem tanultam..plusz idén is végig fogom angolul sorozatozni az augusztust, szóval idén is fejlődni fogok. Hétfőtől egy hónapos intenzív német nyelvtanfolyamra megyek.


Azt hiszem leírtam mindent:)

Köszönöm a tippeket, tanácsokat.


2011. jún. 16. 15:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
módra*
2011. jún. 16. 15:20
 2/14 anonim ***** válasza:
Angol tanár? Én is nagyon szeretem az angolt, én is 7.es vagyok. Az átlagom 4,6 .Hát figyelj én vagy angol tanár vagy idegenvezető lennék.Mindenképpen a nyelv felé mennék.Viszont ezen inkább neked is gondolkodni kéne mert jövőre felvételizel te is és neked is kikéne alakulni a jövőről egy nagy kép.S ennek segítségével választhatsz sulit, tervezed a jövőt.
2011. jún. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az átlag alig jelent vmit, az írásbeli piszokfontos..., amúgy meg az általános tagozat
2011. jún. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Őszintén, általános suliban ezt még nagyon nehéz megmondani. Később gimiben sokkal jobban kijön, hogy mi az, amiből azért vagy jó, mert jó vagy belőle, és mi az, amiből csak azért vagy jó, mert még könnyű az anyag. Egy szóval, tanulj mindent, rá fogsz jönni, mi az ami érdekel, ráérsz.
2011. jún. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha úgy gondolod, hogy mindig is ilyen kitartó leszel a tanulásban, és főleg ha szeretsz tanulni, akkor a legjobb ha egy sima gimnáziumba mész, és utána főiskolára/egyetemre. De ha nem vagy benne biztos, hogy mindig ilyen kitartó leszel, akkor egy szakközépiskolában jobban jársz - és ide nem a hülyék járnak, hanem lehet hogy valakinek nincs kedve már tanulni, szóval nem megy főiskolára/egyetemre (bár innen is el lehet menni, csak a gimnáziumokat általában szigorúbban veszik, de ezt is iskolája válogatja), vagy valaki nem szeretne sok időt elvesztegetni a tanulásra, inkább kitanul egy szakmát és elmegy dolgozni. Ez is jó megoldás, de én azt javasolom neked, hogy menj el egy gimnáziumba, és ott még mindig lesz 4 éved eldönteni, hogy milyen irányba szeretnél tovább menni. Gimnáziumban - főleg egy erősben - azért sokkal bővebben veszitek ám a tananyagokat, készülj fel, hogy az amennyit általános iskolában tanultál, kb felére lesz elég (feltéve ha 4-5-ös akarsz lenni). Egyébként nem olyan nehéz.

Én most végeztem a gimiben, 8.-ban még én sem tudtam teljesen, milyen irányba menjek, a pszichológia érdekelt, de most meg pénzügyre szeretnék menni, szóval ez nálad is megváltozhat még.

18L

2011. jún. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom tanácsolni, hogy ne humán irányba menjetek.

Nagyon fiatalok vagytok még, változni fog az, hogy melyik tantárgyat szeretitek, és melyiket nem, nagyban függ a tanártól is.

A nyelvek fontosak, de ahhoz, hogy valaki jól beszéljen 1-2 nyelvet, nem kell mondjuk nyelvszakos egyetem vagy nyelvtagozatos középiskola sem.

Tanuljatok valamilyen kézzelfogható szakmát (érettségi után OKJ-n), vagy reálosabb középiskolába menjetek, utána pedig valamilyen mérnöki vagy gazdasági egyetemre/főiskolára.

Higgyétek el, a humános beállítottsággal most se nagyon lehet mit kezdeni sajnos, és mire ti végeztek, akkor se tudtok majd vele semmit sem csinálni.

Nyelveket mindenképpen tanuljatok, de ne arra alapozzátok a jövőt, nyelvtudás mellé is mindenképpen kell egy jó szakma.

2011. jún. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

ma 15:36 vagyok


Azt kifelejtettem, hogy ha gimibe mész, onnan is elmehetsz még ugyanúgy szakmát is tanulni (általában 2 év), meg főiskolára és egyetemre is.

2011. jún. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat: D

Utolsó előtti, hát figyelj, ha én olyan állást választanék, amihez reál beállítottság kell, én meghalnék...: D

Ne ítélj a matek négyesem miatt, ez még nem jelenti azt, hogy megy is az a tantárgy...annyit jelent, hogy szorgalmas vagyok, és imád a matektanár..:DDDDDD

2011. jún. 16. 15:45
 9/14 anonim ***** válasza:

A matektól és a többi reálos tantárgytól mindenki fél, ha csak egy kicsit is gondolkodni kell, miért van ez? Ha valaki reálos beállítottságú, akkor is kell tanulni matekot meg fizikát, nem úgy van, hogy hipp-hopp minden tudok, értek belőle.

Ugyan úgy, ahogy a humánosoknak is kell tanulniuk törit meg magyart, ha 5öst akarnak, a matek se száll csak úgy bele valakinek a fejébe.

Ha jó szakmát akarsz (márpedig ez vagy valamilyen szakmunka, vagy reálos suliban szertett végzettség), akkor tanulni kell!!! Ha reál beállítottságú vagy, ha nem!

Ha azt akarod, hogy könnyebb legyen megszerezni valamilyen végzettséget, akkor menj majd humános suliba, de hogy nem sokat fogsz vele érni, az biztos!

Szerintem pár év kemény tanulás megéri azt, hogy utána jó munkád legyen, és ne kelljen évekig munkanélküli segélyből élned!

2011. jún. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

De figyelj, nekem 5x kell elmagyarázni egy új anyagot, amit a matematikából veszünk, míg a reál beállítottságúak megértik elsőre, órán.

Fizikát illetően pedig nem tudok ilyenekre rájönni, múltkor is egész nap azon töprengtem, hogy van-e a hónak belső energiája, de nem jutottam semmire, csak sejtem, hogy nem.

Hidd el, engem nagyon foglalkoztat a pénz, szóval ha képes lennék rá, mennék reál szakra. De így én tényleg meghalnék. És egyébként sem szeretem őket.

2011. jún. 16. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!