Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy átírassanak egy másik suliba?

Figyelt kérdés

A mostani sulimban nyelvi előkészítőn vagyok, szval így 5 év az egész gimi. De átszeretnék menni egy másik gimibe. Ezt az évet még a mostani sulimban akarom megcsinálni a nyelv vizsga miatt. Csak az a baj, hogy apumék nem akarnak átíratni, pedig nem érzem jól magam és jó lenne egy kis változás mert már 5ödiktől ebbe a suliba járok...

Segítsetek! Hogy vegyem rá őket hogy átírassanak?!?! Az utóbbi időben mindig mondtam nekik, de folytan csak azt mondták hogy ilyenről álmodni se merjek :'(

Mit csináljak?!?!?


2011. dec. 10. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
hm,hát az évet szurkold le,de még eközben beszélj ofővel,meg azzal a tanároddal,aki az érintett nyelvet oktatja,amiből emelten akarsz tanulni(azért írok ilyen bonyolultan,mert nem írtad,hogy angolról,németről,olaszról,spanyolról,franciáról vagy melyik nyelvről van szó)... ha már neked nem sikerült,és rá tudod venni azt a tanárt,akkor próbálja meg ő meggyőzni a szüleidet pedagógiai érvekkel,észérvekkel,hogy miért lenne neked jobb a másik gimi,több nyelvóra,intenzívebb nyelvoktatás,stb.De ezt egy pedagógus,aki tanult mindenféle pedagógiát,pszichológiát az egyetemen,jobban el tudja mondani,mint te,aki semmi ilyesmit nem tanultál,szóval szerintem ha erre van mód és lehetőség,akkor próbáld meg a tanárodat rávenni,hogy legalább próbálja meg,és beszéljen a szüleiddel,és használja fel azokat az érveket és tapasztalatokat,amikkel ő rendelkezik.
2011. dec. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát hallgass a szüleidre és ne is álmodjál ilyenről, valahogy bírd ki a sulit!
2011. dec. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

angolt tanulok, és középfokút kell tenni évvégén. sztem a tanár ilyet sose mondana hogy vigyenek át másikba.....

mát próbáltam érvelni a másik suli mellet a szüleimnél, hogy ilyen meg olyan tagozat de nem érdekli őket -.-

nem bírok ki 5 évettttt :'(

2011. dec. 10. 11:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem a szüleidnek kellene eldönteniük hogy melyik iskolába jársz, nem vagy már 5 éves, és a jövő múlik az egészen. Én se ha sem értettem az ilyen szülőket, akik mindenáron befolyásolni akarják a gyerekeiket! Persze ez nem azt jelenti hogy rosszak a szüleid, hanem azt, hogy figyelembe vehetnék az érveidet is.
2011. dec. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát ez az...én tudom h mit akarok, nem vagyok rossz tanuló se, jó gyerek vagyok, igazán rámhagyhatnák az ilyenekbe a döntést.
2011. dec. 10. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!