Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnázium vagy Szakközépiskola?

Gimnázium vagy Szakközépiskola?

Figyelt kérdés
nem tudok dönteni, hogy hol maradjak, egy erős gimibe, ahol 4es tanuló vagyok, vagy egy szakközépbe, ahol 6 év alatt lesz érettségim és szakmám is. félek, hogy nem vennének fel egyetemre, ha meg fel is vennének, akkor is csak nem államilag támogatottba, amit nem tudnánk kifizetni, és ha még ez a 2 is meglenne, akkor meg attól, hogy nem tudnék annyit tanulni..... mit tegyek ?
2012. jan. 13. 13:26
 1/9 anonim válasza:
Gimi, utána fősuli vagy egyetem.Bár manapság már teljesen mindegy mid van, mert semmivel sem lehet elhelyezkedni.
2012. jan. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

maradj gimibe prbóálj meg bejutni államira...

ha nem sikerül bírsz bármilyen képzésre jelentkezni

2012. jan. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha szakközépbe jársz, akkor is elmehetsz érettségi után egyetemre vagy fősulira, nem muszáj ott maradnod még plusz 1-2 évet.

És ha már tudod, hogy milyen irányban szeretnél tovább tanulni, akkor érdemesebb egy olyan szakközepet választani, ahol tanulhatsz olyan tárgyakat, amilyenekkel majd az egyetemen vagy fősulin fogsz találkozni.

2012. jan. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szakközép: kéttannyelvű a legjobb

nekem 5 éves volt,van felsőfokú nyelvvizsgám,és 2 szakmám(recepciós,utasszervező). most egyetemre járok,de simán tudok dolgozni a suli mellett,és egész jól is keresek,mig a gimiből jöttek csak a tescoig jutottak..

2012. jan. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
bocsánat: *utazásszervező
2012. jan. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
tudom, erre már én is rájöttem kedves utolsó, de ezt már megszívtam, mert már 9.es vagyok, így nekem évet kéne ismételnem, azt meg semmiképp sem akarok
2012. jan. 13. 17:58
 7/9 A kérdező kommentje:
meg a kéttannyelvű nagyon kockázatos. ha "újközbe megbuksz' elbukod pár éved, viszont ha nem, nagyot kaszálsz, mint te. úgyhogy neked grat :)
2012. jan. 13. 18:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Valamiért itt a szakközepet mondják erősebbnek az emberek, de ez egyszerűen nem igaz. A korábbi hozzászóló példájából látszik, hogy szakközépből is lehet szép eredményeket elérni, de ha egyetemen akarod folytatni a tanulmányaidat, akkor az erős gimnázium szinte biztosan jobb választás. Az egyetemen erős alapokkal sokkal könnyebben megtanulod a szakmai tárgyakat, mint a szakközepesek a náluk kisebb óraszámban, alacsonyabb követelményekkel oktatott alaptárgyakat (pedig azok nélkül a többi sem megy magas szinten).
2012. jan. 14. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Ja és a két nyelvvizsga tényleg szép, de a recepciós meg az utazásszervező szakmák azért nem mérhetőek egy egyetemi diplomához.
2012. jan. 14. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!