Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Komm. Média BA szak: Corvinus,...

Komm. Média BA szak: Corvinus, ELTE vagy BKF?

Figyelt kérdés
A rosszalló véleményekből (büfészak stb.) nemkérnék, köszönöm. Mindegyik mellett szólnak érvek, ellenérvek. Esetleg ha valaki oda jár vagy ismer onnan valakit annak a tapasztalatát szívesen venném.
2012. jan. 30. 01:27
1 2
 1/11 tetro ***** válasza:
76%
én eltére
2012. jan. 30. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

BKF. Szerintem.Azt hallottam róla,hogy nehéz suli és nagyon kell tanulni,de egyértelműen BKF.


Amúgy ne hallgass senkire. Azt csináld,amit TE akarsz,ami NEKED tetszik...a magukat elitnek tartó idiótákra magasról tenni kell, mert el vannak szállva a nagy végzettségüktől,amivel majd ugyanúgy az egyik gyorsétteremben sepregetnek majd,mintha 8 általánosuk lenne.Akik meg ezt a büfészakot hangoztatják,azok a legirigyebbek meg legszánalmasabbak...azt tanuld,ami Neked tetszik és Neked a jó.

2012. jan. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 tetro ***** válasza:
45%
tényleg büfészak... :D
2012. jan. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%

Én is ezt akarom tanulni, és a BKF-et jelölöm meg elsőnek. Méghozzá azért, mert nagyon gyakorlatias sulinak ígérkezik.az tuti, hogy a szakon nincs jövőm, ha nem szerzek időben kapcsolatokat.

Nehezen hiszem hogy az ELTE-n vagy a Corvinuson ahol 15-25ezer hallgató van, nagyon komolyan vennék a gyakorlatot, mint ahol 8000.

A BKF nyílt napján voltam, engem meggyőztek, ha gondolod és még nem voltál, jövőhét hétfőn lesz még egy nyílt napjuk.

2012. jan. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 tetro ***** válasza:
100%

Na jó. Elárulok egy titkot. Én úgy járok az Eltére, hogy közben évek óta filmekben és tévéknél dolgozom. Többször felvételiztettem is már embereket. A kommunikáció szakok semmit sem érnek ha a médiában akartok dolgozni. Mond ezt úgy, hogy odajárok. De tapasztalataim szerint a BKF messze elmarad a másik kettőtől. Nem tudom, hogy erről az oktatás minősége tehet-e, vagy hogy oda eleve gyengébb képességű diákokat vesznek fel, de tény hogy a frissen diplomázottaknak alapvető még csak elképzeléseik sem volt egy hír megírásáról, egy reklám struktúrájáról, vagy bármiről ami a szakma gyakorlati oldalához kötődne. És igazatok van, ebben a szakmában a kapcsolatokkal lehet előre jutni. De ezek kiépítésére az iskola nem alkalmas.

Egyébként szerintem az Elte komm.-on nem lehet több 40 ember évfolyamonként.

2012. jan. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Tudom hogy nehéz ezzel a diplomával elhelyezkedni, de manapság hol nem az? Mindenképp szeretnék mesterképzésre menni majd később, akár más szakból is. Nem tv személyiségnek készülök, érdekel a rekmlám, az újságírás de inkább vállalati kommunikáció felé szeretnék orientálódni. A Bkf-en voltam nyílt napon és engem is meggyőzött de ha belegondolunk nyilván azért ilyen a reklámjuk mert ezt tanítják, tartok attól hogy ez csak mézesmadzag és nincs mögötte alap valamint 1db állami helyet sem kapott és ott a legdrágább a képzés. Egy ilyen telített szakmáért sokallom a 270e. ft-os félévre felvenni a diákhitelt +mesterképzés. Valamint azt hallottam hogy sok sznob és a pénzes lenéző ember jár oda. Most is ilyen suliba járok, köszönöm elég volt 5 évre ez bőven. És több helyről is azt hallottam hogy nem elég magas az oktatás színvonala.
2012. jan. 30. 18:52
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

A barátom a BKF-re járt erre a szakra, egyáltalán nem szerette, abba is hagyta egy félév után, úgyhogy ezt nem ajánlom, inkább ELTE.

De azért jól gondold át,hogy tényleg ezt a szakot választod, van olyan ismerősöm, aki ezzel a diplomával már 1,5 éve nem kap munkát. Bár én azt vallom, hogyha valaki nagyon elszánt, szorgalmas, akkor el tud helyezkedni bármivel.

2012. jan. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 tetro ***** válasza:
Csak azt gondold végig, hogy a BKF-n a többség fizetős. A Corvinus-n meg az ELTE-n alig van ilyen. Ellenben tavaly a Corvinus-ra meg az ELTE-re 451-452 volt a ponthatár. Lényegében a legmagasabb szakok között volt. A BKF-n 413, de a fizetősre (amire a többség megy oda) 280. Magyarul oda nincs akit ne vegyenek fel. Vajon milyen színvonalú lehet az oktatás egy ilyen iskolában?
2012. jan. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a BKF kifejezetten rossz suli, nekem nagyjából egy szinten van a Kodolányival, meg a ZsKF-fel.
2012. jan. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Kommunikáció és médiásoknak van szakkollégiumuk?
2012. febr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!