Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy egyetemen bármennyiszer...

Egy egyetemen bármennyiszer meg lehet bukni ha fizetek?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy egy 5 éves osztatlan képzést 10 év alatt végzek el mert annyiszor megbukok. Megtehetem, ha a pénz nem számít? Köszi a válaszokat!
2012. febr. 20. 20:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Kedves 65%-os: Ismered az új felsőoktatási törvényt? Mert ha nem, akkor itt ugyan hiába okoskodsz. Nekem ez a munkám, te meg csak egy kis butuska főiskolás vagy valahol akinek nem sok fogalma van a dolgokról.
2012. febr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
57%

Kedves (gondolom) aktatologató hozzászóló!


Számokon lehet vitatkozni de ilyen módszer akkor sincs máshol legfeljebb 1-2 helyen még, elnézést hogy nem emlékeztem pontosan nem az számít hogy 21 vagy 30 hanem hogy van ilyen...... Az elv.....


Ezeket a szabályzatokat mindig az adott egyetem ülésén fogadják el, módosítják a tárgyfelvételek, vizsgák számát,kirúgások okát stb. Így nem is értem a felsőoktatási törvénynek mi köze van hozzá.


Ha mégis neked lenne igazad és a felsőoktatási törvény meghatározza kit rúgnak ki és miért, akkor mégis miért vannak eltérések az egyetemek között? Egyik helyen így van , másikon úgy? Nem tartod ezt kicsit furcsának? :)


A BME-s dolog amit írtam itt van (5. oldal legeslegalul):

[link]


Hogyha olyan nagyon hozzáértő vagy olvasd el a Debreceni Egyetem szabályzatát. Hogyha bebizonyítod nekem hogy vannak korlátok, azaz nem kaphat minden hülye diplomát pénzárt cserébe akkor igazat adok neked és mélységesen bocsánatot kérek! (A DE csak 1 példa volt vannak még ilyen helyek....)

2012. febr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
49%

Egyébként te TO előadó mágus vagy? Vagy hogy érted hogy ez a munkád?


Elég baj az szerintem hogy nem értesz ahhoz amivel minden nap foglalkozol.

2012. febr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Továbbra is azt kérdezem: Olvastad a felsőoktatási törvényt? Ha nem, akkor minek jár a szád kis butuska, frusztrált még egyetemista, aki talán sosem kap majd diplomát?
2012. febr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Már lediplomáztam....


Amúgy a kérdező a jelenlegi helyzetet kérdezte, nem azt hogy mi lenne ha vagy mi lesz majd.......


Nem vagyok frusztrált, csak nem értek egyet olyannal akinek EZ A MUNKÁJA , még dicsekszik is vele még sincs képben.....


Majd ha az egyetemek elfogadják az ülésen ha szükséges és beépítik a saját szabályzatukba (vagy legalábbis ott olvasható lesz), onnantól kezdve lesz neked igazad addig nem!

2012. febr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
És ha kirúgnak az egyetemről, akkor egy másik egyetem ugyanazon karán folytathatom ugyanott a tanulmányaimat, ahol abbahagytam? Erre is légyszi válaszoljatok, mert nagyon fontos. Az eddigi válaszokat nagyon köszönöm!
2012. febr. 21. 14:05
 17/19 A kérdező kommentje:
Tehát az egyik helyen teljesítettem mondjuk 6 félévet, majd kirúgnak, mert már a 7. nem sikerült stb. Akkor átmehetek-e egy másik egyetemre, ahol befejezem a további 4 félévemet? vagy újra kell kezdeni nulláról? (csak nem!)
2012. febr. 21. 14:08
 18/19 anonim ***** válasza:

Attól függ, van egy olyan dolog, hogy kredit elismerés.

Vagyis nulláról nem kell kezdeni, csak onnan, ameddig ők be tudják számítani az eredményeidet.

2012. febr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha ugyanarra a szakra mész akkor akkreditáltatni kell az addig megszerzett krediteket, ennél az a szabály ha a 2 tárgy tematikája legalább 75%-ban megegyezik akkor elfogadják és nem kell újracsinálnod.


Általában amit tudnak azt elfogadnak jó szándékkal.

A 0-ról semmi esetre sem kell újrakezdeni sehol!

2012. febr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!