Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan változtassak a sorrende...

Hogyan változtassak a sorrendemen? Hova érdemesebb menni, hogy aztán meg is tudjak élni?

Figyelt kérdés

1. ELTE-TÁTK nemzetközi tanulmányok

2. ELTE-TTK földrajz

3. KJF nemzetközi tanulmányok

4. KJF turizmus vendéglátás

Az idegenvezető OKJ is nagyon érdekel, azt gondoltam esetleg egyetem mellett v halasztással.

Érdekelnének a vélemények!!!


2009. jún. 7. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1.turizmus

2.ELTE-Nemz.tan.

3.KJF-nemz.tan.

4.földrajz


mindenképpen a turizmus legyen 1.helyen szerintem.kár h. a nemz.tan.-t Corvinuson nem jelölted,állítólag csak az ér valamit.O

2009. jún. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

en nem halasztanek, hanem egyetem mellett csinalnam. Az EN velemenyem az, hogy a földrajzot hagynam a vegere, es baromira remenykednek benne, hogy felvesznek az elsö helyre, mert Kodora nem szivesen jarnek (meg egyszer kiemelnem: ez az EN velemenyem).

De mivel nem ismerlek, meg nem tudom mik az eselyeid ezert csak azt tudom mondani, hogy en hogyan csinalnam :)

Ha nem venenek fel elsö helyre, akkor megcsinalnam az OKJ-t, es utana ujra jelenkeznek, vagy elkezdenem a kodolanyin a nemzetközit.... remelem azert tudtam segiteni :)

2009. jún. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

elsönek igaza van, akartam is rini, hogy ha nem vesznek fel ELTE-re akkor en biztos jövöre jelentkeznek BCE-re nemz.tan-ra

Viszont en semmmi esetre nem vennem elöre a vendeglatast, emrt dunat lehet mar belölük rekeszteni :)

2009. jún. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
igaz Dunát lehet rekeszteni velük,(turizmus)de talán még mindig van presztizse a szaknak,és innen több a lehetőség...erre lehet alapozni...1.voltam
2009. jún. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
lehet, hogy igazad van, nem tudom, nem "okoskodni" akartam, csak laikus velemenyem van a dologrol :)
2009. jún. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

igen a kjf az végső megoldás, de mivel elég szerencsétlen voltam az érettségin csak 404 pontom lesz ami nemhogy corvinusra de valószínű eltére se lesz elég :(

Így elég tanácstalan vagyok. A nyelvek és a töri érdekel elsősorban ezért alakult ez ki..

De a jelen helyzetben nem tudom mivel éri meg továbbtanulni.

Akármit választok mindenből túlképzés van.. Matekból meg sajnos nem vagyok a legjobb:S

2009. jún. 7. 10:56
 7/11 anonim ***** válasza:

persze értelek.és egyet is értek..sajna manapság már minden túltelített.O


de ha már ezeket jelölte a kérdező,szerintem a turizmus a legpiacképesebb:)

2009. jún. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

viszont, ha aKodolanyit vegsö megoldasnak hagytad (megertem :) ), akkor szerintem (ha nem vesznek fel az ELTEre) nyugodtan csinald meg az OKJ-t, attol bajod nem lehet :) es utana felvetelizz ujra. Semmi ertelme, hogy eltölts 4 evet (?) egy olyan sulin, ami nem is vonz különösebben (en is igy kezdtem anno a fösulit, nem is csinaltam meg, mert közben megtalaltam azt a szakot, ami igazan az enyem), ilyenkor meg belefer 1-2 ev csuszas...

A nemzetközi tanulmanyok pedig nagyon jo szak. Nem tudom milyen nyelveken beszelsz, de oda ugye 2 felsöfoku kell a diplomahoz (lehet, hogy hülyeseg, de Nemetorszagban igy van, ha itthon nem, akkor bocs), az egyik termeszetesen-szerintem legyen az angol. Es a helyedben franciaul tanulnek meg az EU miatt... (masodik valaszolo)

2009. jún. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek a gyors válaszokat!

Van 2 középfokú nyelvvizsgám (angol-német)Már elkezdtem készülni az angol felsőre, ami reményeim szerint kegkésőbb novemberre meg is lesz.

Harmadik nyelvként én a hollandot gondoltam, de ez nagyon kezdetleges, tehát addig minden változhat még:)

És várom a további véleményeket azért!!:)))

2009. jún. 7. 11:08
 10/11 anonim ***** válasza:
41%
Na most! Bárki bármit mond, a nemzetközi tanulmányok töltelék szak, nincs értelme azt tanulni, mindenki azt mondja, hogy a középiskolai tanulmányok kitolása még jópár évre, a ponthatár is csak azért olyan magas, mert túl népszerű. Ha turizmusra mennél szivesen, akkor gonolkozz abban, hogy külföldre kényszerülsz dolgozni menni a későbbiekben, mivel itthon hatalmas a túlképzés, illetve a válság miatt nem nagyon van szükség ilyesmire. A kodálányi főiskolát egyábként se ajánlom. Láttam már álláshirdetést, ahova oda is volt irva, h kodolányisok ne jelentkezzenek, képzelheted milyen ratyi diplomát ad akkor:S Én azt mondom tedd előre a földrajz szakot. Tanárként mindig el tudsz helyezkedni, ráadásul természettudományos tanárokból nagy a hiány. Nem lesz túl magas a fizetésed, viszont biztos fix fizetésed és munkahelyed lesz(nem úgy mint a többi általad megjelölt mondvacsinált szaknál). Emellett persze elvégezheted az idegenvezetőit is.
2009. jún. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!