Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Informatika alapismeretek...

Informatika alapismeretek (tehát nem a sima informatika) emelt szintű érettségihez könyveket tudnátok ajánlani, ami (k) ből érdemes készülni?

Figyelt kérdés
Akinek esetleg vannak tételei (is), szívesen venném, ha küldene :)
2012. máj. 9. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Fú, hát programozást érdemes átvenni, azt gondolom tudod, az algoritmusokat beseggelni és fájlkezelésre rámenni. Van még ha jól emlékszem táblázatkezelés vagy hasonlók, szóval jobban jársz ha részekre szeded és azokat kezded el tanulni külön-külön. Innen pl. a gyorsrendezést és a lineáris keresést biztos érdemes lenne megtanulni: [link]
2012. máj. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rágyúrok ezekre! :) Érettségiztél is belőle esetleg? Vannak tételeid, könyveid, etc?
2012. máj. 9. 19:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, én is előtte állok, én sima emelt infót akarok tenni, nem szakmait, magántanárom van, meg programozást tanulok itthon is, ugye ECDl meg adatbáziskezelésben pl. jó alapot ad.
2012. máj. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A "szakmai" azaz az informatikai alapismeretek nehezebb? Vagy több tudást takar? Megmondom őszintén, mindenki azt mondja, ha informatikai szakra akarok jelentkezni, akkor az informatikai alapismereteket kell tanulnom, mert informatikai szakközépiskolákban is azt tanítják... Csak nem tudom, melyiknek veszem hasznát, ugyan informatikai szakra akarok menni, de külföldre.. Talán te jobban benne vagy ebben... :)
2012. máj. 9. 20:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Amit nekem mondtak, az az, hogy a rendes emel informatika jobb programozói tudást igényel, nálunk, bár informatikai középiskolába járok, sima informatikából fogunk érettségizni.
2012. máj. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hm.. Akkor ez szerintem örök rejtély marad. Legalább azt tudnánk, miért osztják két vizsgatárgyra, akkor tudnánk melyiknek mikor van értelme. :)

Összehasonlítottam a két követelményt, az jött le, hogy az informatika alapismeretek mintha részletesebben kérné számon az anyagot... OH-t megkérdeztem, ők is csak azt tudják mondani, hogy hasonlítsam össze. Nem sok segítség részükről.. Maradok az informatikánál, azt hiszem.. Tankönyveket tudsz esetleg ajánlani, amikből te tanultál középiskolában, és/vagy tanulsz pluszban? :)

2012. máj. 9. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!