Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Jövőre államilag támogatott...

Foxyy kérdése:

Jövőre államilag támogatott egyetemre megyek, mellette szeretnék okj-ra is menni, ebben az esetben támogatják azt is? Ha igen, hol kell igényelni a támogatást?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, nincs szakmám, se diplomám.
2011. júl. 20. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, nem támogatják. Állambácsi csak egy szakmát fizetne így. Csináld azt, hogy egy évet halasztasz egyetemen, így a helyed megmarad, csak nem kell bejárni, vizsgázni, meg semmi, közben csináld meg az OKJ-t és következő évben vedd fel a tárgyakat egyetemen. Én így csináltam, és mindkettő ingyen volt.


Ha egyszerre akarod, akkor az OKJ-t ki kell fizetni. Vagy az egyetemet.

2011. júl. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én meg úgy tudom, hogy lehetséges, az én csoporttársaim közül is többen csinálták. Csak annyi kikötést mondott nekik a suli, ahol OKJ-ztek, hogy nappali tagozatos hallgatóként ezt már nem csinálhatják nappalin, csak estin vagy levelezőn, de ugyanúgy nem kell fizetni érte 22/23 éves korig.
2011. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2011. júl. 20. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!