Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Egyetem--->pszichiát...

Debreceni Egyetem--->pszichiáter "szak" (elnézést nem tudom hogy van normálisan a csoport neve)?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy?

-Mennyi idő míg pszichiáter lesz az ember?

-Mennyire nehéz bekerülni ide a Debreceni Egyetemre?

-Mennyire nehéz elvégezni?(meg a pszichiáter-es részt)

-Mennyire lehet elhelyezkedni vele?

-Nagyából hogy telik egy napja egy pszichiáternek?

-És mennyi a fizetése nagyából?


2012. jún. 11. 20:53
 1/4 reptoid ***** válasza:
21%

Úgy érted, hogy az orvosi egyetem után szeretnél pszichiáter lenni?


Vagy esetleg jött-ment bölcsészként pszichológus?

2012. jún. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiáter szak nincs. Orvosira kell menned, ami hat év. Ehhez jól kell tanulni, hogy felvegyenek, ugyanis egymillió forint egy félév. Ezután rezidensnek kell jelentkezned egy kórházba, kb 4-5 év rezidenskedés után szakvizsgát tehetsz, aminek eredményeként pszichiáter leszel.

A fizetés magyarországon, hát, úgy a semmi körül van. Meg lehet belőle élni, de ennyi és kész, persze idővel nagyobb hírre tehetsz szert, felépíthetsz egy jó praxist, mivel össze lehet szedni valamennyit a hálapénzekből, de pszichiáternek nem azért megy az ember, mert jól fizet, hanem mert életcéljának érzi hogy segítsen az embereken. Ha benned ez nincs meg, felejtsd el. Rengeteg tanulás, majd utána rengeteg meló, semmi pénzért, ha nem érzel elhivatottságot, nem fogod bírni.

2012. jún. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

most pszichológiáról, vagy pszichiátriáról beszélünk?


nem mindegy.

2012. jún. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tudom hogy olyan hogy pszichiáter szak nincs csak nem tudtam helyesen kifejten magamat.

és igen a pszichiátriáról beszélek

2012. jún. 12. 05:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!