Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most komolyan szeptembertől...

Most komolyan szeptembertől napi 1 tesi lesz az általános iskolákban?

Figyelt kérdés
Valaki magyarázza már el...

2012. júl. 12. 15:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
94%

Mellesleg valóban nem lesz rá hely, nem baj, majd akik nem férnek odabent, azt télvíz idején is kikergetik a latyakban, -20 fokban rövid gatyában rohangálni.Vagy majd futtatják őket a folyosó lépcsőin, ahogy az én gyermekem osztályával is csinálta az agyalágyult tesitanár.

Persze, a kényelmes irodában unatkozva könnyű ilyen baromságokat kitalálni, jó fizetésért..

2012. júl. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
49%

itt nagyon nyámnyila emberek vannak. a gyereknek totál semmi baja sem lesz. csak előnnyel járhat ez az egész.

jaaaj szegény gyerek fáradt lesz, hát éjszaka majd rendesen tud aludni.

2012. júl. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Én is tesitagozatos ált.suliba jártam. Heti 5 óra volt úgy hogy egyik nap "dupla tesi" volt. Mi is jártunk úszni 5.-7. oszt.-ig.

Tanárunk elég szigorú volt, rendesen fogta a gyeplőt :D

De nem mondanám hogy este holtfáradtan estem az ágyba(max. felmérés pl. "cooper -teszt" után...)

És azzal is egyetértek hogy ez gimiben már nem lehet megcsinálni: 1. így is elég sok óránk van

2. sok suliban nincs megfelelő tornaterem, felszerelés sem

/L

2012. júl. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
58%
Mi ebben a rossz? Az,hogy a diákok nem fognak tudni fészbúkozni az órákon meg otthon csak kockulni? Igenis mozogjanak egy minimális mennyiséget,így is sok az elhízott ember.
2012. júl. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
89%

Én azzal egyet értek, hogy fontos lenne a mozgás és, hogy a gyerekeket rászoktassák a rendszeres sportra, de leírom nekem mi a problémám.

Én most érettségiztem és ha visszagondolok az elmúlt 12 évem tesióráira nem sok szép és élvezetes pillanat jut eszembe. Pedig nem vagyok egy dagi, nagyon lusta lány sem. Jártam táncra, teniszre, utóbbi időben zumbára. De a tesiórákat utáltam.

Nem látom az értelmét a szekrényugrásnak, a szekrényen való bukfencezéseknek. Miért kell minden évben erőltetni a fejenállásokat, a cigánykereket?! Én ezeket féltem megcsinálni és ugyanígy a barátnőim is. És ha nem sikerült, akkor a tanár elkezdett piszkálni, meg írkálta be a hármasokat az ellenőrzőbe, holott minden másból 4-es, 5-ös voltam. És ez 12-13 évesen rosszul esett a lelkemnek.

Hiába jártam általános iskolában 8 évig úszni, a tanárnak mégsem sikerült megtanítania a gyors és hátúszásra.. és a gimiben ezért is kaptam a 2-es, 3-asokat hogy én milyen béna vagyok, amiért nem tudok gyorsat úszni. De a mell tökéletesen megy, tehát el nem süllyednék, ha erről lenne szó, de ez már senkit nem érdekel.

Általánosban folyton sorversenyeket csináltunk. Ment az ordibálás, aztán a cikizés, ha te lassabb vagy, mint az ellenfél. Ennek is mi értelme?!

Gimiben szinte minden órán csak kiütőt játszottuk. Lányok és fiúk együtt. Hát nem egyszer találták el fájdalmasan a hasamat a fiúk, akik persze itt élik ki magukat. Kérdem én, ez is mire volt jó?!

Általánosban is volt, hogy első óráink valamelyike volt tesi. Tisztálkodásra se lehetőség, sem idő nem volt sosem. Utána menni kellett a többi órára..


Na mindegy, ez csak pár személyes probléma. :) Én csak úgy vezetném be a mindennapi mozgást, hogy délutánonként legyen és olyat sportoljon a gyerek, amit szeretne. Legyen tánc, úszás, bármi, ami sport. De a 45 percen át tartó szenvedésnek nincs értelme.

2012. júl. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom hogy ez így lesz e de ha igen akkor nagy hülyeség. Fogyni ettől a gyerek nem fog. Aztán majd mivel nem tudják rendesen elosztani a az órákat, osztályokat fognak összevonni. Ennek meg az lesz az eredménye hogy levegőtlen, büdös teremben futják majd a köröket, na hát ez minden csak nem egészséges. Ha meg nincs hely akkor az egyik osztály fut a folyosón, majd a hülyülős gyerekek elkezdik egymást lökdösni a lépcsőn amiből csak a baleset lesz. Vagy kiküldik őket rövidnadrágban az udvarra futni még 10 fokban is. De haszna ennek biztos hogy nincsen.
2012. júl. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
89%
Mi köze ehhez a tesitagozatos iskoláknak?Az egész más!Arról a gyerek és a szülő dönt, a gyerek képességeinek megfelelően.Ha valaki ennyire szereti és bírja a tesit, akkor erről nincs mit beszélni, de itt most arról van szó, hogy nem tagozatos iskolában is rákényszerítik a gyerekekre a napi tornaórákat.Még jobban meg fogják utálni a mozgást.És ezek után tuti, hogy otthon már seprűnyéllel sem lehet majd őket kimozdítani egy kis futkározásra!!
2012. júl. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
37%
én se szerettem a tesit. óvodában utáltam, de mégis tesitagozatra mentem. ott se élveztem a tesiórákat, de csináltuk a dolgunkat és ennyi. így visszagondolva totál hasznos volt, mert középiskolában nekem hiányzott a napi 1 tesi. és semmi károm nem született belőle, közben voltunk harmincan az osztályba és zsúfolt volt a terem. sőt, nem volt idő nálunk se "tisztálkodni", mégis itt vagyok és élek.
2012. júl. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Sok iskolában a jelenlegi 2,5 tesi óra/hét/osztály is kihasználja a kapacitásokat, ezt hogyan fogod megduplázni?
2012. júl. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
61%

kiváncsi vagyok hogy akarják majd megcsinálni.. a mis sulinkba 700 fiák jár, egy tesiterem van ami kicsi, és egy uszoda. egy terem eddig 2 osztály volt, egy uszoda 2 osztály, úgy hogy heti 2 tesink volt. na most ha minden nap kötelező lenne mindenkinek akkor vagy bezsúfolnak 5 osztályt egy miniterembe és az uszodába és meg sem lehet mozdulni, vagy maradnak este 6ig a diákok hogy meglegyen mindenkinek normálisan a tesi, vagy osztályokat küldenek ki a városba meg az udvarba futni ami mellesleg nem veszélytelen (vagyis a városban való futkosás, a zebrákon mindenen keresztül).

elég hülye ötlet volt az tény.én is az egyik válaszolóval értek egyet, hadd válasszanak a gyerekek,és hadd csinálják azt amit szeretnek. kötelezően iratkozzanak be valamilyen sportszakköre és tudnak választani.

én nem vagyok sportutáló, szeretek sportolni, de a tesiórákat világ életemben ki nem állhattam, semmi értelmük nem volt. inkább elmentem délután aerobicra vagy spinningre, vagy bármire ami érdekelt, de ezek a kötelező dolgok valami szürnyűek,és feleslegesek voltak

2012. júl. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!