Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fősulisok, egyetemisták, ti...

Fősulisok, egyetemisták, ti vagytok valamilyen diákszervnél, pl. AIESEC vagy HÖK ilyesmi?

Figyelt kérdés

AIESECnél van 1 ismerősöm, HÖK az meg minden sulinak saját van, nem?


Megéri ilyen szervezetekhez csatlakozni? most leszek fősulis Pesten:)


2012. júl. 27. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem.
2012. júl. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm a Kollégiumi Bizottságban(HÖK-höz tartozik vmilyen szinten) van benne, és szereti csinálni:) vannak ilyen plusz tanulnivalói, meg teendői, de sok kapcsolata van és így elég befolyásos.
2012. júl. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Én nagyon szerettem volna első évben HÖK-ös lenni, mindig szerettem így emberek között mozgolódni ügyeiket intézni, segíteni. Aztán úgy pár hónap alatt kiderült, hogy nálunk a HÖK-ösök az egyetem legnagyobb trógerei...

Ők voltak azok, akik bebaszcsi-partit tartottak úgy, hogy másnap ZH volt.

HÖK szakfelelősünk írta ki facebookra, hogy: "hahahaha megint sikerült elaludnom a pótZH-t, 3. alkalommal is elbuktam a matek 3 aláírást..."

Az a hökös srác, aki nekem gólyaként a gólyatábori csapatvezetőm volt, akkor volt 2. éves amikor én gólya. Még mindig nem végzett, én már diplomás vagyok...


Tehát dönthettem, hogy csatlakozok ebbe a bagázsba és lump tróger leszek, nem végzek csak 2-3 év csúszással, cserébe rengeteg ismertségem, kapcsolatom lesz, és csomó pénzhez hozzáférek, vagy lediplomázok időben.


Én a diplomát választottam.


És az volt a baj, hogy az összes hallgatói szervezetet a HÖK fogta össze, és be voltak épülve oda is, minimum vezetőségi szinten. Ha a vezető meg tróger akkor alatta nem tudsz igazán önmegvalósítani.


Ez egy negatív példa volt, más egyetemeken ennek szöges ellentétét hallottam, olvastam.

2012. júl. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez melyik egyetemen volt?
2012. júl. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én AIESECes vagyok és imádom! :D Persze nekünk is nagyon sokat kell dolgoznunk, de rengeteg hasznos dolgot lehet tanulni, aminek majd a jövőben hasznát veheti az ember (különösen ha gazdasági/üzleti szakon vagy).

Nekem anno azt mondta valaki, hogy ha nem lépsz be diákszervezetbe, akkor unalmasak lesznek az egyetemi/főiskolás éveid és pl ez az én sulimra igaz is, mert rengeteg diák van és mindig mással vagy órán, így nehéz igazi barátságokat kialakítani, viszont az AIESEC olyan, mint egy nagy család és nem csak a Te sulid AIESECesei tartoznak bele, hanem az ország összes AIESECese. Így pl megismersz embereket más egyetemekről/főiskolákról, és nem utolsó sorban külföldiekkel, így nyelvgyakorlásra is kitűnő lehetőség! :)

2013. máj. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!