Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 422 pont kellett az egyik...

422 pont kellett az egyik szakhoz mégis meghirdették pótfelvételiben?

Figyelt kérdés

Vajon miért? Ugyannyit kell fizetni most érte.

Szerintetek próbáljam meg? 404 pontom van.


2012. júl. 28. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Az, hogy 422 pont kellett, nem jelenti azt, hogy be is töltötték a keretszámot.

Ha felvehetnek 30 embert, de csak 10 jelentkezik és a 10.-nek 422 pontja van akkor annyi lesz a határ.

A többit meg meghirdetik pótfelvételire.

Ha tudjátok fizetni, próbáld meg, gyakorlatilag tuti felvesznek.

2012. júl. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ez sztem azért lehet, mert mondjuk 30 embert vehetnek fel. jelentkeztek oda 40-en (csak mondtam két számot). sorba állították az embereket pontszám alapján. és az utolsó helyen 15 fős holtverseny van. mondjuk mind a 15-nek 421 pontja lett. ezért gondolták h jó, akk 25 embert felvesznek, vagyis a 25. ember pontja 422. és a maradék 5 helyet meghirdetik pótfelvételibe.
2012. júl. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem úgy van, hogy a pótfelvételin nem lehet alacsonysbb a ponthatár mint a rendes felvételi eljárás keretében? Ezt olvastam, és ha így van, akkor biztosan nem vesznek fel.
2012. júl. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
422 pontnál alacsonyabb nem lehet a pótfelvételin a pontszám! Ugyanis van egy szabály, mely kimondja, hogy a pótfelvételin nem lehet alacsonyabb pontokkal bejutni, mint a rendes felvételin! Tehát téged pótfelvételin sem vesznek fel, mert 404 pontod van, és a pótfelvételin is kell minimum 422!
2012. júl. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Idézet A pótfelvételi eljárás tudnivalói című pdf-ből (forrás: felvi.hu) Nézd meg hogy rá vonatkozik-e.


"A 2012. évi felsőoktatási pótfelvételi eljárásban több mint 400 képzésre vonatkozóan közel

2500 meghirdetés költségtérítéses finanszírozási formája közül lehet választani. A

jelentkezéskor érdemes figyelembe venni, hogy azokon a önköltséges képzéseken,

amelyeket már a 2012. évi általános felsőoktatási felvételi eljárásban is meghirdettek, a

pótfelvételi ponthatár nem lehet alacsonyabb a 2012. július 24-én meghatározott

ponthatárnál. Amennyiben az adott képzés eddig nem indult önköltséges finanszírozási

formában, a ponthatár akkor sem lehet alacsonyabb a jogszabályi minimumnál - alapképzési

szakok, egységes, osztatlan képzések esetén 240 pontnál, felsőfokú szakképzés esetén 140

pontnál."

2012. júl. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De lehet hogy az államilag támogatottnak volt 422, a költségesnek eredetileg jóval alacsonyabb volt a ponthatára, és oda hirdetnek pótfelvételit, mert az államit már megtöltötték így is.
2012. júl. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért mondtam, hogy nézze meg vonatkozik-e rá. Mert nem írta hogy milyen szakon volt 422 a ponthatár. Létezik olyan szak, ahol államin 433 volt a ponthatár, költségtérítésesen meg 440 pont. Ő tudja milyen szakot nézett:)
2012. júl. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Természetesen a költséges részének volt 422-es ponthatára, ekkora amatőr nem vagyok :P


Amúgy köszi a válaszokat!

2012. júl. 29. 20:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor felesleges jelentkezned pótfelvételin, esélytelen vagy.:/
2012. júl. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!